Zlepšenie erekcie

Kvalitná erekcia, pýcha mužstva, môže občas utrpieť poriadnu ranu a je potrebné prísť s riešením ako vylepšiť svoj sexuálny život. 

Problémy s erekciou sú podľa výskumov veľmi rozšírené takmer po celom svete. Týkajú sa, bohužiaľ, čoraz častejšie aj nižších vekových kategórií. Nemusí sa vždy jednať o úplne najvážnejšie stavy (ako je úplná neschopnosť mať erekciu), ale muži veľmi citlivo reagujú aj na klesajúcu výdrž a aj menšie zaváhanie im spôsobuje nepríjemnosti. Zdravotné problémy ako erektilná dysfunkcia sú v dnešnej dobe vo väčšine prípadov dobre liečiteľné aj mnohými prírodnými prípravkami. Zlepšenie erekcie nie je nesplniteľná úloha. Práve naopak. 

Na úvod je vhodné vysvetliť, čo rozumieme pod pojmom erektilná dysfunkcia. Erektilná dysfunkcia je neschopnosť človeka dosiahnuť erekciu vhodnú na pohlavný styk. Tento stav môže byť pre muža veľmi obtiažny, pretože môže spôsobiť rozpaky a neistotu. Našťastie pre mužov s poruchami erekcie existuje množstvo liekov, liečebných postupov a terapií, ktoré môžu zabrániť tomu, aby sa tento problém stal dlhodobým stavom. 

Erektilná dysfunkcia predstavuje veľký problém - a to nielen preto, že ovplyvňuje schopnosť mať sex. Získanie erekcie je zložitý reťazec udalostí, ktorý zahŕňa srdce, pľúca, cievy, hormóny, nervy, mozog a tucet ďalších dôležitých systémov. Nemožnosť dosiahnuť erekciu môže byť včasný signál vážnejšieho ochorenia. Erektilná dysfunkcia môže byť spôsobená zdravotnými komplikáciami, ako sú: 

 • Ochorenia srdca
 • Cukrovka
 • Vysoký krvný tlak
 • Nízky testosterón
 • Poškodenie nervov
 • depresie
 • a mnohé iné

 

Poruchy erekcie sú najčastejšiou sexuálnou dysfunkciou mužov. Vo veku nad 50 rokov sa s nimi stretáva každý druhý muž, ale nie je ničím neobvyklým ani u mladších ročníkov. Nejčastejšou mužskú sexuálnou dysfunkciou je nedostatočná tuhosť pohlavného údu. S týmto problémom sa aspoň niekedy v živote stretne úplná väčšina mužov. Ojedinelé a situačné zlyhanie erekcie nemožno označovať za dysfunkciu. Ako závažnú hodnotíme túto sexuálnu poruchu vtedy, keď erekcia opakovane nedosahuje úroveň, ktorá by bola dostatočná k uspokojivému priebehu sexu. Liečba erektilnej dysfunkcie našťastie býva úspešná, ale účinný býva tiež alternatívny prístup. Pre posilnenie potencie ponúka príroda niekoľko možností. Jednou z najznámejších bylín je v tomto prípade kotvičník, ktorý má veľmi široké spektrum pôsobenia. Vedľa samotného faktu, že zvyšuje hladinu testosterónu, a tým pomáha k lepšej potencii, zabraňuje tiež rozvoju niektorých chorôb, ktoré môžu erektilnú dysfunkciu sprevádzať. Ide napríklad o aterosklerózu, ischemickú srdcovú chorobu či vysoký krvný tlak. 

Impotencia, označovaná tiež ako erektilná dysfunkcia, je charakterizovaná dlhotrvajúcimi ťažkosťami s dosiahnutím a udržaním erekcie a to pri päťdesiatich až sedemdesiatich piatich percentách pokusov o sexuálny styk. Ide o najčastejšiu poruchu sexuálnych funkcií. Tento problém nemá nič spoločné s mužskou neplodnosťou (sterilitou) ani nebráni či neznižuje schopnosť naplno prežiť orgazmus. Keďže toto ochorenie postihuje iba proces erekcie, je veľmi problematické sa do týchto dvoch už spomínaných štádií vôbec dostať. 

Jedným z mnohých mýtov o poruchách erekcie je, že za ich vznik môže vek. To však nie je pravda. Vek len málokedy môže za vznik erektilnej dysfunkcie. Je však pravda, že porucha sa s rastúcim vekom stupňuje, vysvetľuje sa to však životným štýlom a emočným stavom. Nie je ničim výnimočným ani výskyt poruchy u mladých mužov z dôvodu rýchleho životného štýlu, stresu, nesprávneho stravovania, nedostatku pohybu, fajčenia… Vedci zistili, že porucha je spojená so znížením hladiny oxidu dusnatého v krvi a tým pádom dochádza k zníženiu prekrvenia tkanív. 

Riešenie nadosah 

Ako sme uviedli vyššie, dôvodom vzniku poruchy erekcie je klesajúca hladina oxidu dusnatého. Táto porucha spôsobuje zhoršené prekrvenie v panvovej oblasti a následné problémy s erekciou (teda s naplnením toporivého tkaniva krvou). Riešením sú najmä prírodné doplnky výživy, ktoré dokážu vyvolať tvorbu NO a následne zlepšiť prekrvenie spomínaných oblastí. 

Faktory prispievajúce ku problémom s erekciou 

 • stres, psychická nepohoda
 • alkohol, cigarety
 • chronické ochorenie (ateroskleróza, cukrovka..)
 • vysoký tlak
 • Parkinsonova choroba
 • Skleróza multiplex
 • Chirurgické zákroky

 

Erektilná dysfunkcia však nesúvisí len s vaším telesným zdravím, ale aj momentálnym fyzickým, či psychickým rozpoložením. Nervozita a stres patria tiež k príčinám vzniku erektilnej dysfunkcie. Ak máte záľubu v alkohole a v nikotíne, mali by ste zvážiť ich konzumáciu a užívanie. Dôležitý je aj zdravý životný štýl. Nedostatok spánku, pohybu, veľa práce, ale aj obľuba mastných a vyprážaných jedál môže byť príčinou poruchy erekcie. Zastavte sa, a zmeňte aspoň na chvíľku svoj harmonogram, a určite nastane zlepšenie. Pri organickom pôvode erekcie ste už pravdupovediac odsúdení užívať lieky do konca života. 

Pri liečení erektilnej dysfunkcie lekári zdôrazňujú, že je dôležité, aby mal muž zdravý nervový systém, ktorý vedie impulzy z mozgu chrbtovým kanálom až do penisu. Podstatné sú aj zdravé svaly v penise a tiež dostatok oxidu dusnatého. Podľa urológov je najideálnejšou voľbou liečba, ktorá nebolí, je neinvazívna, vysoko účinná aj cenovo dostupná. Siahnuť môžete okrem zmeny životného štýlu po troch možnostiach. Prvou je užívanie tabletiek kombinovanými s prístrojmi a psychosexuálnou liečbou. Druhá možnosť predstavuje použitie injekcií a gélov priamo do penisu. Tretia možnosť spočíva v chirurgickej liečbe, ktorá sa používa len veľmi zriedkavo a tak najpopulárnejšou možnosťou aj naďalej zostávajú tabletky, ktoré majú účinnosť od 40 – 90%. 

Môžu lieky pomôcť vyliečiť moju erektilnú dysfunkciu?

Nástrojom na riešenie problémov s erekciou je druh liekov nazývaný „inhibítory PDE-5“. Inhibítory PDE-5 sú dostupné po celom svete. Aj keď tento názov môže znieť veľmi odborne a strašidelne, jedná sa o veľmi známe lieky. Patrí sem napríklad známa  "modrá tabletka" (aktívna zložka - sil denafil), ktorá je pravdepodobne najznámejší a najstarší liek svojho druhu. V tejto kategórii existuje ešte veľa liekov, nie všetky sú však dostupné na Slovensku. Majú ale jednu základnú črtu - sú viazané na predpis lekára. 

Tieto lieky však neúčinkujú u každého, ale sú ľahko použiteľné a sú účinné asi pre 60% ľudí, ktorí ich vyskúšajú. Lenže nie každý môže užívať tieto lieky. Je potrebné komplexné posúdenie vášho zdravotného stavu lekárom. Pretože ak máte závažné zdravotné problémy (napr. so srdcom alebo vysokým tlakom) je možné, že vám lekár liek nepredpíše. 

Zatočiť s poruchami erekcie vieme veľakrát aj bez liekov

Môžete urobiť niekoľko zmien, ktoré môžu mať pozitívny vplyv na naše sexuálne zdravie. Možno to pôsobí nezmyselne, ale niektoré zmeny v životnom štýle dokážu veľmi účinne vyriešiť (alebo aspoň zmierniť) problémy s erekciou. Práve preto sa odporúča jesť zdravú a vyváženú stravu. Je nepravdepodobné, že by erektilnú dysfunkciu zapríčinila podvýživa (ak nemáte dostatok vitamínov a minerálov), ale problémom je skôr nekvalitná strava a obezita. Správnou stravou môžete skončiť s vyšším cholesterolom, vysokým krvným tlakom alebo cukrovkou a tým sa veľmi rýchlo znižuje aj riziko erektilnej poruchy. 

Je potrebné čo najskôr prestať fajčiť. Fajčenie môže mať všeobecne negatívny vplyv na prietok krvi, čo môže viesť k problémom s erekciou. Zníženie množstva alkoholu môže mať pozitívny vplyv na sexuálne funkcie, ako aj na celkové zdravie. Nadváha môže tiež prispieť k vašej erektilnej dysfunkcii. Stres môže spôsobiť problémy s krvným tlakom. Okrem toho preukázateľne znižuje sexuálne funkcie. 

Bicykel a erektilná dysfunkcia?

Štúdie ukazujú, že muži, ktorí jazdia na bicykli viac ako 3 hodiny týždenne, majú častejšie problémy s erekciou. Predpokladá sa, že je to preto, že táto činnosť ovplyvňuje prietok krvi do oblasti okolo penisu. 

Cvičenie panvového dna - existujú vedecké dôkazy, že cvičenia panvového dna môže niektorým mužom pomôcť s ich erekciou. Sú jednoduché, ľahko uskutočniteľné a nevyžadujú prístup do telocvične ani špeciálne vybavenie. 

Jelqing - jedná sa o druh masáže vykonávanej na penise. Niektorí ľudia veria, že môže zvýšiť prietok krvi do penisu. Neexistuje silný vedecký dôkaz, že jelqing funguje, ale existujú referencie od ľudí, ktorí pomocou tohto postupu zlepšili svoju erekciu. Taktiež fungujú aj cviky na zväčšenie penisu.

Meditácia alebo joga - relaxačné techniky môžu pomôcť znížiť stres, ktorý pociťujete, a vplyv, ktorý to má na erekciu. 

Krúžky na penis - môžu sa používať samostatne alebo po použití penisovej pumpy. 

 

Pomoc prírody

Tak ako sme už uviedli, existuje spôsob akým prírodne podporiť erekciu. Zlepšenie sexuálneho zdravia je možné pomocou doplnkov výživy, ktoré obsahujú unikátne rastlinné látky. U týchto látok bola preukázaná vysoká účinnosť v boji proti erektilným poruchám. Ponúkame vám stručný prehľad prírodných látok a byliniek, ktoré sa na liečbu využívajú. 

Prehľad najdôležitejších prírodných látok a byliniek

L-arginín - aminokyselina, ktorá sa rokmi štúdií osvedčila ako látka vhodná na liečbu porúch erekcie, potencia, libida či neplodnosti. Na základe rôznych experimentov je overené, že L-arginín napomáha zlepšiť prietok krvi v oblasti pohlavných orgánov, tiež napomáha vylučovaniu rastového hormónu a zlepšuje kvalitu intímneho zdravia. 

Maca (Lepidium meyenii) je rastlina vyskytujúca sa na juhoamerickom kontinente. Bežne je známa ako prírodné afrodiziakum. V Južnej Amerike je Maca objektom tradičnej medicíny už pod dlhé storočia. Maca má priaznivý vplyv na erekciu. Extrakt z tejto rastliny sa odporúča užívať denne a (pokiaľ je to možné) dlhodobo. Maca je nápomocná aj pri uvoľňovaní stresu. Príliš veľa stresu je častou príčinou nie príliš kvalitnej erekcie. Obyčajným upokojením môžete zvýšiť kvalitu erekcie. Je bohatá na minerály vápnik a draslík, pričom má nízky obsah sodíka. Okrem toho obsahuje stopové množstvo ďalších minerálov ako železo, jód, meď, mangán či zinok, viacero mastných kyselín a 19 rôznych aminokyselín. Maca obsahuje aj vitamíny, konkrétne vitamíny skupiny B, vitamín A, vitamín C, vitamín D a vitamín E.


Tribulis terrestris (Kotvičník zemný) sa tradične využíva najmä v čínskej medicíne. Číňania účinky tejto rastliny poznajú už niekoľko tisícročí. Do našej časti sveta sa rastlina dostala až v druhej polovici minulého storočia. Spopularizovali ju kulturisti. Využívali ju na stimuláciu tvorby testosterónu. Neskôr sa ukázalo, že ide o rastlinu ovplyvňujúcu libido a potenciu. A následné štúdie dokázali, že zvesti o pozitívnych skúsenostiach pôvodných obyvateľov sa zakladali na pravde. Kotvičník dokonca dokáže pozitívne vplývať aj na zdravie prostaty.


Gingko biloba Gingko biloba je dobre známy strom, s ktorým sa môžete stretnúť aj v našich parkoch či botanických záhradám. Domovom gingka je však Čína. Gingko biloba patrí medzi najstaršie organizmy na svete. Je to jediný druh z celej čelade gingkovitých. Gingko sa vo výživových doplnkoch používa najmä na zlepšenie pamäte a pozornosti. 

Panax ginseng (ženšen) – Ženšen je v našich podmienkach známy najmä z tradičnej čínskej medicíny a energetických nápojov. Ženšen je považovaný za účinný životabudič – preto ho nájdete aj v energy drinkoch. Ženšen ovplyvňuje aj libido, čo je z pohľadu erekcie žiadúci efekt. 

Schizandra čínska (Schizandra chinensis) pochádza z Číny, Japonska a južného Sachalinu. V tradičnej čínskej medicíne sú jej plody pre výnimočne koncentrovaný obsah zdraviu prospešných látok používané už tisícky rokov. Hlavnou účinnou látkou rastliny je látka zvaná Schizandrin a Gomisin A. Pre medicínske účely je možné použiť všetky jej časti vrátane koreňov. Najväčšie využitie majú plody, ktoré tvarom i vzhľadom pripomínajú plody červených ríbezlí. Vzhľadom k mimoriadne podporným účinkom pri liečbe niektorých chorôb súčasného, tzv moderného" a často stresujúceho životného štýlu sa schizandry čínskej v celom svete venuje značná pozornosť. 

Pod článkom nájdete najpoužívanejšie prípravky, ktoré obsahujú vyššie uvedené prírodné látky. Sú overené stovkami spokojných klientov. V prípade, ak sa neviete rozhodnúť, ktorý prípravok je pre vás ten správny, neváhajte nás kontaktovať.

 

Najpredávanejšie

28
7612876
Značky

Stránka 1 z 1 - 6 položiek celkom

 • Semmax Akcia 650
  2+1 Doplnok na zväčšenie objemu spermií Semmax
  Skladom (492 ks)

  Pre mužov, ktorí túžia po väčšom objeme spermií, silnejšom výstreku a chcú mať zdravšie spermie. Obsahuje látky s kladným vplyvom na spermatogenézu. Český produkt. Certifikát bezpečnosti od Štátneho zdravotného ústavu.hodnotenie_referencie_skusenosti

  Pôvodne: 114 €
  Ušetríte: 38 € (–33 %)

  76 €
 • Andrimax24 Akcia Tip AND024
  Akcia 20 + 10 kapsúl na potenciu Andrimax 24
  Skladom (486 ks)

  Český produkt pre jednorázovú podporu potencie a sexuálneho výkonu. Doporučené dávkovanie 2 kapsule 30min. pred sexuálnou aktivitou. Certifikát bezpečnosti od Štátneho zdravotného ústavu.

  od 34 €
 • Crilex-erekcia-potencia-ejakulacia Akcia Tip CRI001
  Doplnok na oddialenie ejakulácie Crilex - 120 kapsúl
  Skladom (490 ks)

  Výživový doplnok stravy navrhnutý špeciálne pre mužov, ktorí chcú zlepšiť svoj sexuálny výkon, predčasnú ejakuláciu, podporu erekcie a tvorbu spermiíExtra silné zloženiev jednej dennej dávke 1907 mg zmesi. Prírodný produkt – základ produktu je tvorený čisto prírodnými bylinnými extraktmi. Certifikát bezpečnosti od Štátneho zdravotného ústavu.hodnotenie_referencie_skusenosti

  od 44 €
 • Andrimax Erecta Akcia Tip ERE01
  Doplnok na podporu mužnosti Andrimax - Erecta - 5x25ml
  Skladom (490 ks)

  Unikátny produkt pre mužov pre jednorázovú podporu mužnosti a sexuálneho výkonu v tekutej forme pre rýchle vstrebanie pred sexuálnou aktivitou. Český produkt. Certifikát bezpečnosti od Štátneho zdravotného ústavu.

  od 28 €
 • Andrimax120 Akcia Tip ANX01
  Doplnok stravy Andrimax - 120 kapsúl
  Skladom (482 ks)

  Andrimax 120 kapsúl. Unikátny produkt pre mužov, ktorých zaujíma zväčšenie penisu, podpora erekcie, lepšia sexuálna výdrž, intímne zdravie muža a lepší výkon. Mnoho mužov rieši veľkosť penisu, kvalitu erekcie a sexuálny výkon. Veľkosť penisu je daná predovšetkým množstvom krvi ktorá je schopná dostať sa do toporivých teliesok. Na kvalitu erekcie a sexuálny výkon má vplyv mnoho psychických i fyzických faktorov. Andrimax obsahuje zložky, ktoré majú kladný vplyv na mnoho z týchto vecí. Český produkt s certifikátom bezpečnosti Štátneho zdravotného ústavu.hodnotenie_referencie_skusenosti

  od 52 €
 • maca pre muzov - lepšia erekcia - prírodný produkt - larginin - tribulus - problemy s erekciou Novinka Tip 281/1 B
  Maca pre mužov - Maca Fresh Men - 90 kapsúl
  Skladom (468 ks)

  Sebaistý, pevný v postoji a keď je potrebné, je tvrdý ako skala. To robí chlapa správnym chlapom! Unikátny produkt zostavený špeciálne pre mužov, ktorí chcú zvýšiť svoj sexuálny výkon, mať silnejšiu erekciu, plodnosť, dodať svojmu telu energiu a urobiť niečo pre svoje intímne, psychické i fyzické zdravie a pohodu.hodnotenie_referencie_skusenosti

   

  od 34 €

Stránka 1 z 1 - 6 položiek celkom