Tabletky na prostatu

Problémy s prostatou, o ktorých by mal každý muž vedieť

Pokiaľ je všetko v poriadku (nie je bolestivo cítiť prostatu), o existencii tejto malej žľazy chlapi príliš nerozmýšľajú. Záujem  sa o ňu stúpa predovšetkým vtedy, keď ich začnú trápiť rôzne ťažkosti.Medzi základné a prvé príznaky sa zaraďuje zväčšenie prostaty a s tým spojené problémy s močením. Pokiaľ si myslíte, že sa problémy s prostatou týkajú aj vás, čítajte ďalej!    

Niektoré ochorenia prostaty nevykazujú žiadne telesné príznaky, iné môžu mať nepríjemné prejavy. Ukážeme vám, s akými problémami sa muži potýkajú, a ako je možné udržať prostatu v zdraví a dostatočnej kondícii, tak aby ste boli sexuálne aktívny.

Ochorenia prostaty majú vážny vplyv na plodnosť muža

Prostata ako orgán (žľaza) je dôležitou súčasťou mužského reprodukčného systému. Má vážny dosah na sexuálne zdravie a plodnosť. Veľkosť prostaty sa dá porovnať s orechom kde jej hmotnosť v zdravom stave dosahuje asi 20 gramov. Spĺňa nenahraditeľnú úlohu. Tekutina produkovaná prostatickou žľazou pomáha vyživovať spermie a tvorí tak základ mužského semena. Plodnosť muža a kvalita jeho semena je dôležitá k počatiu dieťaťa. Prostata cieľom mnohých bežných, ako aj ťažkých ochorení, plodnosť muža a jeho sexuálne zdravie je tak ovplyvňovaná počas celého života muža. 

Zápalové ochorenia, konkrétnejšie zápal prostaty (prostatitída) vplýva na močenie, ejakuláciu aj kvalitu spermií

Zápal prostaty patrí medzi najbežnejšia ochorenia prostaty, ktoré sa vyskytuje obvykle v dvoch formách: bakteriálna (akútna) a nebakteriálna (chronický syndróm panvovej bolesti). Postihuje mužov všetkých vekových kategórií, najčastejšie však potrápi aktívnych mužov zvyčajne vo veku medzi 30 a 50 rokov. 

Špecifickým prejavom sú ťažkosti s močením (môže byť nepríjemne bolestivé, nutkavé a časté), bolesti v slabinách, panvovej oblasti alebo genitáliách. Niekedy sa symptómy podobajú nachladnutiu až chrípke a mierne bolesti pri stoporení a ejakulácii. Množstvo ejakulátu hrá často dôležitú úlohu v intímnom živote. Ženy často podľa objemu semena hodnotia kvalitu sexuálneho výkonu, mužnosť a úroveň vzrušenia partnera. Množstvo ejakulátu a kvalita spermií, tiež hrá dôležitú úlohu v otázkach plodnosti a reprodukcie.

Ak sa niektoré typy prostatitídy zanedbávajú a neliečia, môžu spôsobiť narastanie infekcie alebo zväčšovanie zápalu. Na bežný zápal prostaty zvyčajne zaberá a postačuje antibiotická liečba. 

Rakovina prostaty: strašiak mužov, ktorý prichádza nenápadne, ale s bolesťami a problémami pri močení

Rakovina prostaty patrí medzi prevládajúce typy rakoviny u mužov. Jej nástup je pomalý a spočiatku je obmedzená len na mäkké tkanivo prostatickej žľazy. Tu zatiaľ nespôsobuje vážne poškodenie funkcie prostaty. Aj keď viaceré typy rakoviny prostaty rastú pomaly a môžu potrebovať minimálnu alebo žiadnu liečbu, iné typy sú agresívne a priebeh ich šírenia môže byť veľmi rýchly. 

Symptómy ktoré sprevádzajú problémy s mužskou prostatou: 

 • krv v ejakuláte, krvavé semeno
 • problémy pri močení (nutkanie na časté močenie, prerušované, časté, bolestivé, nemožnosť úplne vyprázdniť močový mechúr, slabý prúd moču),
 • pobolievanie a nepohodlie v panvovej oblasti, 
 • bolesti kostí, hlavy a malátnosť 
 • erektilná dysfunkcia
 • neplodnosť

 

Do rizikových skupín sú zaradení muži, v ktorých rodine sa vyskytla rakovina prostaty v minulosti, muži tmavšej pleti (prejavy rakoviny sú u nich agresívnejšie), obézni muži. Riziko viac narastá so zvyšujúcim vekom - čím vyšší vek, tým vyššia pravdepodobnosť. Samozrejme netreba zabúdať na faktory, ktoré vplývajú na zdravie prostaty. Životospráva, pohyb, suplementácia, stres, alkohol, fajčenie, to všetko doplňuje problematiku s prostatou.

Starostlivosť o prostatu ako predchádzať zväčšenej prostate, zápalu prostaty, rakovine prostaty

Dôležitú úlohu hrá stravovanie a životný štýl

Všeobecné odporúčanie pre zdravý život a zdravie vašej prostaty znie: zdravá a funkčná strava zložená z viacerých porcií ovocia, zeleniny a funkčných bio potravín denne, vyhýbanie sa potravinám s vysokým obsahom tuku, konzervantov, GMO potravín. K tomu obohatiť stravu o pár celozrnných potravín a dostatok vody. Obezita taktiež prispieva k zápalom a chronickým ochoreniam prostaty.

BIO hack prostaty: Dôležité suplementy a živiny, ktoré ľahko dostanete ľahko do tela.

K starostlivosti o prostatu a kvalitu ejakulátu - semena môže prispieť aj prírodný doplnok výživy Semmax. Predurčuje ho k tomu silná prírodná zostava v doplnku - serenoa plazivá,selén, peruánska maca a zinok.

Serenoa plazivá priaznivo pôsobí na správnu funkciu prostaty, močového ústrojenstva, na zachovanie reprodukčnej schopnosti a súčasne podporuje rast vlasov. Pozitívne ovplyvňuje mužské pohlavné hormóny a prispieva k prevencii zápalov prostaty. 

Zinok je dôležitá zložka pre udržanie prostaty v správnej kondícii. Napomáha pri blokovaní testosterónu na dihydrotestosterón, čo má vplyv na spomalenie rastu buniek prostaty. 

Pohyb a telesná aktivita znižovanie stresu

Cvičenie a akýkoľvek pohyb samozrejme pomáha vo viacerých smeroch: pomáha udržiavať telesnú váhu, zlepšuje náladu, prispieva k celkovému zdraviu. Akékoľvek cvičenie a pohyb vykonávaný väčšinu dní v týždni v dĺžke aspoň 30 minúť sa počíta. Zapojenie meditácie do denného režimu má pozitívny vplyv na znižovanie stresu.

71e794bd-57cb-48f1-a317-015ace277559

 

 

Najpredávanejšie

34
5213452
Značky

Stránka 1 z 1 - 3 položiek celkom

 • spermie-prostata-objem-spermií Akcia Novinka Tip SEM01
  Doplnok na zväčšenie objemu spermií Semmax - 60 kapsúl
  Skladom (424 ks)

  Pre mužov, ktorí túžia po väčšom objeme spermií, silnejšom výstreku a chcú mať zdravšie spermie. Obsahuje látky s kladným vplyvom na spermatogenézu. Český produkt. Certifikát bezpečnosti od Štátneho zdravotného ústavu.hodnotenie_referencie_skusenosti

  od 38 €
 • Andrimax120 701/1
  Doplnok stravy pre zdravú prostatu Andrimax - 120 kapsúl
  Skladom (496 ks)

  Andrimax 120 kapsúl. Unikátny produkt pre mužov, ktorých zaujíma zväčšenie penisu, podpora erekcie, lepšia sexuálna výdrž, intímne zdravie muža a lepší výkon. Mnoho mužov rieši veľkosť penisu, kvalitu erekcie a sexuálny výkon. Veľkosť penisu je daná predovšetkým množstvom krvy, ktorá je schopná dostať sa do toporivých teliesok. Na kvalitu erekcie a sexuálny výkon má vpliv mnoho psychických i fyzických faktorov. Andrimax obsahuje zložky, ktoré majú kladný vplyv na mnoho z týchto vecí. Český produkt s certifikátom bezpečnosti Štátneho zdravotného ústavu.hodnotenie_referencie_skusenosti

  od 52 €
 • maca pre muzov - lepšia erekcia - prírodný produkt - larginin - tribulus - problemy s erekciou Novinka Tip 281/1 B
  Maca pre mužov - Maca Fresh Men - 90 kapsúl
  Skladom (461 ks)

  Sebaistý, pevný v postoji a keď je potrebné, je tvrdý ako skala. To robí chlapa správnym chlapom! Unikátny produkt zostavený špeciálne pre mužov, ktorí chcú zvýšiť svoj sexuálny výkon, mať silnejšiu erekciu, plodnosť, dodať svojmu telu energiu a urobiť niečo pre svoje intímne, psychické i fyzické zdravie a pohodu.hodnotenie_referencie_skusenosti

   

  od 34 €

Stránka 1 z 1 - 3 položiek celkom