Erekcia

Čo je erekcia, ako dochádza k erekcii, ako ju zlepšiť ako získať pevnú erekciu? V tejto kategórií vám prinášame kompletný sumár ako riešiť problémy s erekciou a äčinne bojovať s erektilnou dysfunkciou.

Erekcia alebo stoporenie penisu/klitorisu (pri penise aj postavenie penisu) je zdurenie mužského pohlavného údu alebo klitorisu pri pohlavnom vzrušení.

Penis muža plní tri základné funkcie: cez močovú rúru sa dostáva moč z močového mechúra von, ďalej slúži ako orgán pohlavného spojenia medzi mužom a ženou pri pohlavnom akte a pri ejakulácii dochádza cez močovú rúru aj k výronu spermy a semennej tekutiny.

Problémovú erekciu môžu spôsobovať aj emočné stavy v hlave. Emočná nerovnováha môže rozptyľovať od dosiahnutia erekcie v akomkoľvek veku.

Čo je erekcia?

Prirovnáva sa k hydraulickej udalosti, ktorá je regulovaná hormónmi a nervami. Tie umožňujú, aby sa zvýšil prietok a skladovanie krvi v rámci toporových telies prítomných v penise. Tento proces vedie k zvýšeniu tlaku a rozvoju tvrdosti a tuhosti penisu. Jednoducho a laicky povedané, penis sa pri erekcii vzpriamuje a predlžuje. Zároveň sa pri erekcii zväčší priemer vašej močovej trubice a spermiám tak umožní rýchlejšiu cestu von.

Ako dochádza k erekcii

Začína sa už vo vašom mozgu, a jej mechanizmus sa spúšťa práve pomocou mechanickej alebo psychickej stimulácie. Táto stimulácia vysiela impulzy do mozgu, ktoré umožňujú zvýšenie prietoku krvi v komorách penisu a ten sa začne zväčšovať. Keď sa penis dostatočne prekrví, vyvoláva stoporenie, alebo inak erekciu. Tento proces erekcie musí disponovať funkčnosťou a koordinovanosťou. Ak niečo v tomto prebiehajúcom deji erekcie chýba, dochádza k rôznym problémom.

Ide o zväčšenie, napriamenie a stvrdnutie pohlavného údu, spôsobené naplnením dutinkatých telies penisu krvou. Erekcia býva vyvolaná eroticko-sexuálnymi podnetmi alebo fantáziami. Po ústupe týchto podnetov alebo po výrone semena (ejakulácia) dôjde k zmäknutiu penisu a ústupu erekcie. Opakovaná erekcia je individuálna záležitosť. Niekto je schopný opakovanej erekcie pomerne rýchlo, iný až po niekoľkých hodinách. Tento čas sa obvykle predlžuje s vekom muža. Existujú však lieky na skrátenie intervalu medzi opakovanými erekciami.  

Existujú lieky (na lekársky predpis) na predĺženie, vyvolanie erekcie (Viagra, Cialis), alebo voľne dostupné prírodné produkty (Andrimax, Andrimax24, Crilex, Andrimax Erecta, Maca), ktoré aj zvyšujú libido a umocňujú sexuálny zážitok. 

Základnými anatomickými a súčasne aj funkčnými štrukturálnymi časťami penisu sú tri cylindrické telesá: dve kavernózne (erektilné) telesá a jedno spongiózne teleso, ktoré tvorí oporu močovej rúre. Corpus spongiosum urethrae sa na distálnom konci rozširuje do glans penis, ktorý má kónusovitý tvar.

Obidve kavernózne telesá sú symetrické, čo sa týka ich dĺžky a priemeru. Ich tkanivo sa podobá špongii, v ktorej nepravidelné dutiny (lakúny, sínusoidy) navzájom široko komunikujú. Sínusoidy lokalizované v centre kavernózneho telesa sú väčšie (priemer asi 1 mm v ochabnutom penise), periférne sú menšie a všetky sú vystlané endotelom. Steny sínusoidov, tzv. trabekuly, tvoria snopce hladkého svalstva, kolagénové a elastické vlákna a riedke spojivové tkanivo. V trabekulách sa nachádzajú aj kapiláry a hustá sieť nervových vlákien.

Kavernózne telesá sú oddelené septom, ktoré je v proximálnej časti úplné, v pendulárnej časti penisu sú početné väčšie i menšie otvory, cez ktoré obidve telesá voľne komunikujú. Kavernózne telesá obaľuje pevná a málo poddajná, pri ochabnutom penise asi 1 – 3 mm hrubá tunica albuginea, tvorená najmä vláknami tuhého kolagénu s malou prímesou elastických vlákien. Tunica albuginea pozostáva z dvoch vrstiev: longitudinálne orientované kolagénové vlákna vonkajšej vrstvy sú hrubšie, miestami kondenzované do akýchsi “ligament”, tvoria spoločné puzdro, obal pre obidve kavernózne telesá a podmieňujú najmä pevnosť tunica albiginea (k longitudinálnym vláknam patrí aj ligamentum suspensorium penis, ktoré fixuje penis o dolný okraj symfýzy); jemnejšie vlákna vnútornej vrstvy tunica albuginea sú orientované cirkulárne, zvlášť okolo každého kavernózneho telesa, v stredovej rovine navzájom splývajú a tvoria priehradku medzi obidvoma kavernóznymi telesami - septum pectiniforme. Okrem tunica albuginea obaľujú penis ďalšie dve fibrózne vrstvy: hĺbková (Buckova) a povrchová (Collesova) fascia penisu sú pokračovaním fascií brušnej steny. Medzi tunica albuginea a hĺbkovou Buckovou fasciou penisu prebiehajú dorzálne artérie a nervy penisu a nachádza sa tam aj intermediárny venózny systém penisu. 

 

 

Najpredávanejšie

26
6912669
Značky

Stránka 1 z 1 - 6 položiek celkom

 • Andrimax24 Akcia Tip AND024
  Akcia 20 + 10 kapsúl na potenciu Andrimax 24
  Skladom (486 ks)

  Český produkt pre jednorázovú podporu potencie a sexuálneho výkonu. Doporučené dávkovanie 2 kapsule 30min. pred sexuálnou aktivitou. Certifikát bezpečnosti od Štátneho zdravotného ústavu.

  od 34 €
 • Andri + Maxi Akcia Tip 305
  Akčný balíček: Doplnok stravy Andrimax - 120 kapsúl + Maxilong Gél - 150 ml
  Skladom (482 ks)

  Akčný balíček s produktom Andrimax 120 kapsúl a Maxilong gélom. Unikátny balíček produktov pre mužov, ktorých zaujíma zväčšenie penisu, podpora erekcie, lepšia sexuálna výdrž, intímne zdravie muža a lepší výkon. Český produkt s certifikátom bezpečnosti Štátneho zdravotného ústavu.hodnotenie_referencie_skusenosti

  Pôvodne: 80 €
  Ušetríte: 11 € (–13 %)

  69 €
 • Andrimax Erecta Akcia Tip ERE01
  Doplnok na podporu mužnosti Andrimax - Erecta - 5x25ml
  Skladom (489 ks)

  Unikátny produkt pre mužov pre jednorázovú podporu mužnosti a sexuálneho výkonu v tekutej forme pre rýchle vstrebanie pred sexuálnou aktivitou. Český produkt. Certifikát bezpečnosti od Štátneho zdravotného ústavu.

  od 28 €
 • Andrimax120 Akcia Tip ANX01
  Doplnok stravy Andrimax - 120 kapsúl
  Skladom (479 ks)

  Andrimax 120 kapsúl. Unikátny produkt pre mužov, ktorých zaujíma zväčšenie penisu, podpora erekcie, lepšia sexuálna výdrž, intímne zdravie muža a lepší výkon. Mnoho mužov rieši veľkosť penisu, kvalitu erekcie a sexuálny výkon. Veľkosť penisu je daná predovšetkým množstvom krvi ktorá je schopná dostať sa do toporivých teliesok. Na kvalitu erekcie a sexuálny výkon má vplyv mnoho psychických i fyzických faktorov. Andrimax obsahuje zložky, ktoré majú kladný vplyv na mnoho z týchto vecí. Český produkt s certifikátom bezpečnosti Štátneho zdravotného ústavu.hodnotenie_referencie_skusenosti

  od 52 €
 • maca pre muzov - lepšia erekcia - prírodný produkt - larginin - tribulus - problemy s erekciou Novinka Tip 281/1 B
  Maca pre mužov - Maca Fresh Men - 90 kapsúl
  Skladom (463 ks)

  Sebaistý, pevný v postoji a keď je potrebné, je tvrdý ako skala. To robí chlapa správnym chlapom! Unikátny produkt zostavený špeciálne pre mužov, ktorí chcú zvýšiť svoj sexuálny výkon, mať silnejšiu erekciu, plodnosť, dodať svojmu telu energiu a urobiť niečo pre svoje intímne, psychické i fyzické zdravie a pohodu.hodnotenie_referencie_skusenosti

   

  od 34 €
 • Delay spray 50ml intimny sprej na predčasnú ejakuláciu Akcia Tip DELSPY
  Sprej na oddialenie ejakulácie Lovely Lovers - Delay Spray 50ml
  Skladom (451 ks)

  Intímny sprej predlžujúci dĺžku pohlavného styku. Pre oddialenie ejakulácie. Napomáha v otázke predčasnej ejakulácie a slabej sexuálnej výdrže. Pre diskrétne použitie.

  Pôvodne: 29 €
  Ušetríte: 3 € (–10 %)

  26 €

Stránka 1 z 1 - 6 položiek celkom