Ekologické dámske vložky

Klasické vložky často nemajú presne určené zložky, z ktorých sú vyrobené. Dráždia alebo dusia pokožku a intímna hygienanedostáva zaslúženú starostlivosť. Pri silnejšom krvácaní sa musia, spolu s bežnými tampónmi, meniť častejšie. Vložky a tampóny Genle Day nedráždia pokožku a nevyvolávajú žiadne alergické reakcie.

Sú vyrobené bez použitia chlóru a ich pH je neutrálne k pokožke. Ich jemný povrch je prispôsobený na každodenné použitie a zabezpečujú pohodlie nielen počas menštruačných dní. Aj počas silnejšieho krvácania zostáva vložka suchá. Jemná, ale účinná vrchná vrstva umožňuje rýchly prechod tekutiny a premieňa ju na želatínovú hmotu.

Pocit bezpečia a pohodlia zabezpečuje anión, ktorý sa nachádza v nenápadnom pásiku. Ten pôsobením vlhka, tepla a trenia vytvára infračervené vlny. Vyžarovanie infračerveného tepla predstavuje populárnu metódu tepelnej terapie. Produkty Gentle Day prinášajú pocit pohodlia a čistoty počas vašich intímnych dní.

b1        b3        b4        b5         b6         b2 

Vyrobené pre zdravie

Všetky vložky Gentle Day® sú označené zdravotným certifikátom Made for Health, ktorý sa používa ako symbol chemicky a zdravotne neškodných textilných produktov v oblasti zdravotnej starostlivosti. Chemickú neškodnosť potvrdzuje súlad s nariadením REACH a biologickú neškodnosť zas mikrobiologická kontrola a testy biokompatibility, ktoré boli vykonané na finálnom produkte.

Ekologický produkt

Vložky a obrúsky Gentle Day® majú označenie Oeko-Tex® 100 (No 2011LK0006). To znamená, že príslušný produkt úspešne prešiel testami na viac ako 100 parametrov súvisiacich so zdravím človeka, ktoré vykonávajú nezávislé testovacie inštitúcie združenia OEKO-TEX®. Naše produkty testoval inštitút AITEX v Španielsku. Produkty s označením OEKO-TEX® spĺňajú najvyššie požiadavky na zdravie človeka a životné prostredie.

Šetrné k životnému prostrediu

Norma ISO 14001:2004 sa zameriava na systémy riadenia životného prostredia, prostredníctvom ktorých sa zabezpečuje efektívny výrobný proces, zdokonalená preprava, efektívnejšie používanie prírodných zdrojov a hospodárenie s odpadom a minimalizácia činností negatívne vplývajúcich na životné prostredie, t. j. znečisťujúcich vzduch, vodu a pôdu.

Dermatologicky testované

V júni 2012 prebehla v dermatovenerologickom centre štúdia, v rámci ktorej 30 žien používalo vložky Gentle Day®.
Výsledky štúdie boli nasledovné:
• 100 % žien potvrdilo, že sa u nich nevyskytlo žiadne z nasledujúcich podráždení pokožky: vyrážky, začervenanie, odieranie, pálenie alebo svrbenie;
• 100 % žien necítilo žiadny nepríjemný pach;
• 70 % žien si všimlo, že sa vytratil zvyčajný pach;
• 98 % žien použilo menej vložiek Gentle Day®, ako potrebovali predtým v prípade iných typov vložiek;
• 100 % žien ohodnotilo vložky ako pohodlné až veľmi pohodlné.

Vhodné pre citlivú pokožku

Naše vložky a vlhčené utierky prešli ekologickými testami Oeko-Tex®, ktoré vykonala spoločnosť Aitext sídliaca v Španielsku a zaoberajúca sa výskumom v oblasti textilného priemyslu. Pri týchto testoch sa určuje koncentrácia látok, ako sú formaldehyd, ftaláty, pesticídy, fungicídy, dezinfekčné prostriedky, chlór, organické zlúčeniny cínu, ťažké kovy (olovo a ortuť) a pod. Tieto chemikálie môžu spôsobovať alergie a poškodiť reprodukčný systém. Postupné hromadenie ťažkých kovov a ich následná zvýšená koncentrácia môže okrem toho spôsobovať mutácie, vrodené chyby a rakovinu. Vlhčené utierky a emulzia na intímnu hygienu neobsahujú parabény, sulfáty SLS, farbivá, alkálie ani mydlo.

Vyvážená hodnota pH

Úroveň bežného pH ľudskej pokožky je 4,5 až 6,0. To znamená, že ľudská pokožka je mierne kyslá, vďaka čomu dokáže odrážať útoky rôznych baktérií a plesní. Zmenu hodnoty pH môžu spôsobiť napríklad hormonálne zmeny alebo stres, no najčastejšou príčinou sú externé faktory a používanie hygienických produktov s nevyváženou hodnotou pH a agresívnymi chemikáliami. Keď sa poruší pH, pokožka sa stáva zásaditou. Následne sa môže objaviť podráždenie, svrbenie, bolesť, pach, nezvyčajný výtok alebo infekcia. Vaša bezpečnosť a vaše pohodlie je pre nás na prvom mieste, preto majú všetky produkty Gentle Day® vyváženú hodnotu pH a nespôsobujú podráždenie pokožky.

 

Najpredávanejšie

2
9129
Značky

Stránka 1 z 1 - 6 položiek celkom

 • eko intimnky Novinka Tip 671
  Aniónové absorpčné intímky Gentle Day®
  Do 5 pracovných dní

  Intímky GentleDay® FAR-IR ANION sú jediné ekologické a organické intímky s aniónovým pásikom. Vhodné na každodenné nosenie pri slabšom výtoku. Vrchná vrstva z bavlny nedráždi pokožku a prináša pocit pohodlia. Priedušné. Nedráždia pokožku a zaručujú pocit pohodlia.

  Absorpčné intímky Gentle Day® 20 ks v balení

  4,50 €
 • vyr 21denne 10 Novinka Tip 659
  Aniónové denné vložky Gentle Day®
  Do 5 pracovných dní

  Často mávate silnú a bolestivú menštruáciu? Trápi vás citlivosť, alergia alebo sa bojíte pretečenia či zápachu? Nemáte dostatočný pocit istoty a pohodlia? Obmedzuje vás to?Vieme, ako s tým možno zatočiť!

  Balenie obsahuje 10 ks vložiek dĺžky 24 cm s aniónovým pásikom obohateným o turmalín. Vložky dokážu vstrebať až 150 ml tekutiny a môžete ich používať každý deň.

  3,70 €
 • ekologicke vložky Novinka Tip 668
  Aniónové intímky Gentle Day® 30 ks
  Do 5 pracovných dní

  Intímky Gentle Day sú novou generáciou obľúbených aniónových intímiek, ktoré sú obohatené o aniónový pásik obsahujúci turmalín.Ten dokáže vplyvom vášho tela produkovať anióny (záporne nabité ióny kyslíka) a malé množstvo infračerveného svetlo (Far-IR), ktoré je ľudským okom neviditeľné a využíva sa pri svetelnej terapii.

  Balenie obsahuje 30 ks bavlnených aniónových intímiek s dĺžkou 15,5 cm, ktoré môžete používať bez obáv každý deň.

   

  4,50 €
 • ekologicke vlozky Akcia Tip 665
  Aniónové nočné vložky Gentle Day®
  Do 5 pracovných dní

  Chcete mať pokojný a neprerušovaný spánok počas vašej menštruácie, bez toho, aby ste sa museli báť pretečenia? Bez toho, aby ste v noci museli ísť na toaletu kontrolovať, či je všetko v poriadku?

  Balenie obsahuje 8 ks bavlnených aniónových vložiek dĺžky 29 cm na nočné použitie alebo počas silnej menštruácie.

  3,70 €
 • vyr 32Bambo obrusky Novinka Tip 695
  Bambusové obrúsky Gentle Day®
  Do 5 pracovných dní

  Bambusové intímne obrúsky sú vyrobené z veľmi jemnej a ekologickej bambusovej textílie, ktorá je biologicky ľahko rozložiteľná. Obrúsky sú vyrobené bez parfumov, chlóru, parabénov, alkoholu a laurethsulfátu sodného. tak, aby nedráždili vašu pokožku. Obrúsky obsahujú hydratačné a upokojujúce látky, ktorými sú extrakt z organického aloe vera a vitamínu E.

   

  2 €
 • vyr 30emulzia Novinka Tip 689
  Emulzia Gentle Day® na intímnu hygienu
  Do 5 pracovných dní
  Emulzia Gentle Day® je prispôsobená potrebám intímnej hygieny, je vhodná nielen na každodennú intímnu hygienu, ale aj na umývanie celého tela.

  Emulzia obsahuje prírodnú kyselinu mliečnu, výťažky z aloe vera a brusníc.

  8,50 €

Stránka 1 z 1 - 6 položiek celkom

Tento web používa súbory cookie. Cookie nie sú sušienky. Ďalším prechádzaním tohto webu vyjadrujete súhlas s ich používaním.