Polúcia

S Polúciou má skúsenosť každý muž minimálne raz za život. Vlhké sny sú predmetom vtipov a narážok už od puberty predovšetkým preto, že práve u dospievajúcich chlapcov je ejakulácia v priebehu spánku najčastejšie. Avšak polúcia sa môže objaviť prakticky v akomkoľvek veku a výnimkou nie je ani u dospelých mužov v zrelom veku. Podľa výskumov sa polúcia objavuje u približne 83% dospelých mužov.

Prečo k nej dochádza?


Väčšina ľudí sa domnieva, že polúcia je výsledkom erotických snov, málo častej masturbácie, či príliš intenzívnych myšlienok na sex. Hoci sa za týmito presvedčeniami skrýva zrnko pravdy, neexistujú žiadne vedecké dôkazy, ktoré by ich potvrdzovali. Je napríklad potvrdené, že pravidelnú polúciu môžu mať aj muži, ktorí žijú bohatým sexuálnym životom, či prakticky denne onanujú. Pozoruhodná je z tohto pohľadu teória vyznávačov psychoanalýzy, ktorí tvrdia, že polúcia je metóda, ktorú využíva mužské podvedomia k tomu, aby sa zbavilo sexuálneho pretlaku a nemuselo sa uchyľovať k "nečistej" masturbácii.

Aj keď to zatiaľ nebolo dokázané žiadnym serióznym vedeckým výskumom, odborníci predpokladajú, že existuje určitý vzťah medzi výskytom polúcie a zriedkavej masturbáciou či sexuálnym životom. Mužské telo totiž neustále produkuje spermie, ktoré sa hromadia v pohlavnom ústrojenstve. Po čase je ich množstvo tak veľké, že telu stačí len nepatrný podnet k ejakulácii; a práve týmto podnetom môže byť napríklad erotický sen, ktorý vedie k polúcii. Je to podobná situácia, ako keď plníte šálku vodou až po okraj, kedy stačí len jediná kvapka, aby voda pretiekla.

 

Mohol by vás tiež zaujímať článok o najsilnejších afrodiziakách na trhu. 

 

Ďalšie teórie hovoria o stimulácii genitálií matracov či pokrývkami, erotickými snami v priebehu REM fázy, či spomienkami sexuálneho charakteru, ktoré sú uložené v podvedomí.

Ako častá je?


Aj keď sa pre polúciu niekedy používa termínu "mimovoľný orgazmus," nie vždy súvisí s erotickými myšlienkami alebo snami. Vzhľadom k tomu, že nie každý orgazmus musí nutne vrcholiť ejakuláciou, je aj pre odborníkov ťažké zistiť, ktorý podnet k nemu viedol. Je totiž možné, že muž prežije orgazmus v spánku, o ktorom po prebudení ani nevie.

Hoci je výskyt polúcie veľmi častým javom, skutočnosť, že sa o nej len zriedkakedy hovorí, vedie k tomu, že muži majú často pochybnosti, či sú ich "vlhké sny" normálne. Väčšinou sa síce polúcia objaví s nástupom puberty, ale mnoho mužov s ňou má skúsenosť až oveľa neskôr a určité percento ju nezažije vôbec nikdy. Je ťažké určiť všeobecnú frekvenciu, s ktorou sa polúcia objavuje, pretože tá sa veľmi líšia od prípadu k prípadu. Na výskytu polúcie sa nepodpisuje žiadny z merateľných faktorov, ako je napríklad vek či zloženie jedálnička. Odborníci udávajú, že u pätnásťročných dosahuje frekvencia polúcie 0,36 za týždeň, u štyridsaťročných mužov potom 0,18 týždenne. Zaujímavé je, že u niektorých národov je polúcia významne častejšie než u ostatných. Napríklad v Indonézii má s polúciou skúsenosť deväťdesiat sedem percent mužov vo veku dvadsaťštyri rokov.

 

Najpredávanejšie

34
5213452
Značky

Stránka 1 z 1 - 5 položiek celkom

 • Crilex-erekcia-potencia-ejakulacia Akcia Tip CRI001
  Doplnok na oddialenie ejakulácie Crilex - 120 kapsúl
  Skladom (484 ks)

  Výživový doplnok stravy navrhnutý špeciálne pre mužov, ktorí chcú zlepšiť svoj sexuálny výkon, predčasnú ejakuláciu, podporu erekcie a tvorbu spermiíExtra silné zloženiev jednej dennej dávke 1907 mg zmesi. Prírodný produkt – základ produktu je tvorený čisto prírodnými bylinnými extraktmi. Certifikát bezpečnosti od Štátneho zdravotného ústavu.hodnotenie_referencie_skusenosti

  od 44 €
 • spermie-prostata-objem-spermií Akcia Novinka Tip SEM01
  Doplnok na zväčšenie objemu spermií Semmax - 60 kapsúl
  Skladom (424 ks)

  Pre mužov, ktorí túžia po väčšom objeme spermií, silnejšom výstreku a chcú mať zdravšie spermie. Obsahuje látky s kladným vplyvom na spermatogenézu. Český produkt. Certifikát bezpečnosti od Štátneho zdravotného ústavu.hodnotenie_referencie_skusenosti

  od 38 €
 • Andrimax120 Akcia Tip ANX01
  Doplnok stravy Andrimax - 120 kapsúl
  Skladom (478 ks)

  Andrimax 120 kapsúl. Unikátny produkt pre mužov, ktorých zaujíma zväčšenie penisu, podpora erekcie, lepšia sexuálna výdrž, intímne zdravie muža a lepší výkon. Mnoho mužov rieši veľkosť penisu, kvalitu erekcie a sexuálny výkon. Veľkosť penisu je daná predovšetkým množstvom krvi ktorá je schopná dostať sa do toporivých teliesok. Na kvalitu erekcie a sexuálny výkon má vplyv mnoho psychických i fyzických faktorov. Andrimax obsahuje zložky, ktoré majú kladný vplyv na mnoho z týchto vecí. Český produkt s certifikátom bezpečnosti Štátneho zdravotného ústavu.hodnotenie_referencie_skusenosti

  od 52 €
 • maca pre muzov - lepšia erekcia - prírodný produkt - larginin - tribulus - problemy s erekciou Novinka Tip 281/1 B
  Maca pre mužov - Maca Fresh Men - 90 kapsúl
  Skladom (461 ks)

  Sebaistý, pevný v postoji a keď je potrebné, je tvrdý ako skala. To robí chlapa správnym chlapom! Unikátny produkt zostavený špeciálne pre mužov, ktorí chcú zvýšiť svoj sexuálny výkon, mať silnejšiu erekciu, plodnosť, dodať svojmu telu energiu a urobiť niečo pre svoje intímne, psychické i fyzické zdravie a pohodu.hodnotenie_referencie_skusenosti

   

  od 34 €
 • RXplus Akcia Novinka Tip RXP
  RX plus 60 kapsúl na lepší sexuálny výkon
  Skladom (486 ks)

  Unikátny výživový doplnok vyvinutý špeciálne pre mužov, ktorí chcú úplne iný level svojho intímneho zdravia, kvality erekcie a sexuálneho výkonu. Najsilnejšie zloženie - v jednej dennej dávke 1016 mg zmesi . RX PLUS je prírodný produkt, ktorý pomáhajú zvládať vysoké tempo dnešnej doby a v zdraví dosiahnuť úspech po všetkých smeroch.

  Zloženie staviame na najnovších vedeckých štúdiách a poznatkoch - základ produktu je tvorený čisto BIO prírodnými bylinnými extraktmi. Vďaka tomu garantujeme špičkový účinok každej kapsuly.  Obsahuje prírodné extrakty s kladným vplyvom na lepší sexuálny výkon, výdrž, podporu erekcie, intímne zdravie muža a dodanie viac energie. Český produkt. Certifikát bezpečnosti od Štátneho zdravotného úradu.

  od 39 €

Stránka 1 z 1 - 5 položiek celkom