Predĺženie penisu

Veľkosť penisu je z pohľadu muža kľúčová. Je to otázka sebavedomia a podľa verejného názoru aj otázka mužnosti. Preto je vhodné sa pozrieť na veľmi častú mužskú otázku: Je môj penis príliš malý?“ a zistiť na ňu odpoveď. Je to otázka, ktorú sa muži pravdepodobne neopýtajú svojich priateľov či sexuálnych partnerov. Ale za zatvorenými dverami lekárskej vyšetrovacej miestnosti je táto otázka naozaj bežná. Väčšina mužov, ktorých trápi veľkosť penisu spadá do vekovej kategórie od 20 do 40 rokov. V niektorých prípadoch však ani starší muži nemajú v tejto problematike jasno. 

Po tisíce rokov je veľký penis spájaný s mužnosťou a dnes tisíce mužov prehľadávajú komplet celý  web a snažia sa naučiť, ako svoj penis zväčšiť. V histórii muži vyskúšali veľa rôznych metód na zväčšenie penisu, vrátane takých šialených techník, ako je napríklad uštipnutie jedovatým hadom len kvôli tomu, aby penis zväčšili. Bohužiaľ, aj naďalej muži cítia sociálny tlak v tejto oblasti, čo môže viesť k hanbe, rozpakom a stresu. Tento problém často spôsobuje, že muži, ktorí majú penis normálnej veľkosti, veria, že nutne potrebujú jeho zväčšenie. Vďaka nespočetným televíznym reklamám, internetovým reklamám a reklamám v časopisoch, ktoré inzerujú rôzne spôsoby, ako zväčšiť penis, je veľmi ľahké začať cítiť neistotu. 

Neodporúčame chytiť najbližšieho jedovatého hada, ak chcete zväčšiť svoj penis, ale našli sme niekoľko osvedčených metód, ktoré stoja za vyskúšanie. Nájdete tu aj niekoľko tipov, ako zväčšiť penis, a niekoľko dôležitých informácií ako zabrániť jeho zmršťovaniu. 

Veľkosť penisu: Čo je normálne a čo nie?

Veľa ľudí, ktorých sa problém s veľkosťou penisu netýka si myslia, že pokiaľ je penis funkčný, nie je žiadny problém. Opak je však častokrát pravdou. Veľkosť penisu je kľúčovým prvkom sebadôvery muža. Priemerný muž výrazne podceňuje relatívnu veľkosť svojho penisu (subjektívne ho vníma menší, ako v skutočnosti je). Veľmi veľa odborníkov, ktorí sa zaoberajú chirurgickým zväčšovaním penisu poukazuje na fakt, že väčšina mužov, ktorí k ním prišli s požiadavkou na zväčšenie penisu, malo v skutočnosti penis normálnej veľkosti. Podľa štatistík asi 45% mužov chce zväčšiť svoj penis a to bez ohľadu na fakt, že 85% heterosexuálne orientovaných žien tvrdí, že sú spokojné s veľkosťou penisu svojich partnerov. 

Výskum na 15 521 mužoch z celého sveta uvádza, že priemerná dĺžka penisu je:

 • 9,16 centimetrov, keď je ochabnutý,
 • 13,12 cm počas erekcie.

 

Bežné mýty o veľkosti penisu

O veľkosti a tvare penisu existuje množstvo mýtov, ktoré môžu spôsobiť zbytočný stres a pocity nedostatočnosti u ľudí všetkých vekových skupín. Veľa mýtov a stereotypov spája veľkosť penisu s rasou, veľkosťou ruky alebo dokonca s veľkosťou topánky. Ale nie je dostatok dôveryhodných štúdií, ktoré by podporili niektoré z týchto tvrdení.  Medzi najbežnejšie mýty patria: 

 1. Veľkosť topánky koreluje s veľkosťou penisu
  Existuje všeobecné názory či rady, ktoré tvrdia, že veľkosť nohy alebo ruky muža môže prezrádzať veľkosť penisu. Toto tvrdenie však nie je pravdivé. Medzi veľkosťou penisu a veľkosťou inej časti tela nie je žiadna súvislosť.
 2. Veľkosť ochabnutého penisu označuje jeho veľkosť, keď je postavený
  Neexistuje žiadna súvislosť medzi veľkosťou penisu, keď je ochabnutý a vztýčený. Dĺžka ochabnutého penisu sa u jednotlivých osôb veľmi líši a môže ju ovplyvniť veľa faktorov - vrátane teploty v miestnosti.
 3. Väčšina žien si želá, aby penis ich partnera bol väčší
  Zdá sa, že mnohí muži veria, že ich partnerky by boli rady, keby ich penisy boli väčšie. Výskum však naznačuje, že opak je pravdou. Jedna štúdia z roku 2006 napríklad uvádza, že iba 55% účastníkov mužského pohlavia bolo spokojných s veľkosťou penisu, zatiaľ čo 85% účastníčok (žien/partneriek) vyjadrilo spokojnosť s veľkosťou penisu ich partnera.
 4. Dlhší penis zvyšuje sexuálnu spokojnosť
  Ďalším problémom niektorých mužov je to, že si myslia, že dlhší (alebo hrubší) penis zvyšuje sexuálnu rozkoš pre oboch partnerov. Jedna štúdia z roku 2001 ukazuje, že ľudia majú tendenciu hodnotiť obvod penisu ako dôležitejší pre spokojnosť partnerky ako jeho dĺžku. Je tiež dôležité si uvedomiť, že pri sexuálnom uspokojení zohrávajú úlohu aj ďalšie faktory. Napríklad výskum naznačuje, že komunikácia, nálada a túžba zohrávajú veľmi dôležitú úlohu. Niektorí odborníci tvrdia, že byť romantický a citlivý je pre sexuálne uspokojenie žien dôležitejšie ako veľkosť penisu.

 

Zmeny penisu súvisiace s vekom

Rovnako ako všetko v prírode, aj váš penis prechádza celou radou zmien počas vášho života. Každá fáza je riadená hladinami testosterónu (teda jeho zvyšovaním či znižovaním). Niekde medzi 9 a 15 rokom života muža začne hypofýza uvoľňovať hormóny, ktoré hovoria vášmu telu, aby začalo vyrábať testosterón. Práve v tomto období začína puberta a prináša mnohé zmeny, ktoré sa týkajú  semenníkov, mieška, penisu či ochlpenia. Hladiny testosterónu sú najvyššie približne vo veku 20 rokov. Množstvo testosterónu vo vašom tele môže mierne klesnúť medzi 20-tym až 40-tym rokom života, ale zmena je len minimálna. Po 40tke nastáva ďalší pokles testosterónu. 

Pri poklese hladín testosterónu si všimnete aj ďalšie zmeny týkajúce sa pohlavných orgánov:

Ochlpenie: Rovnako ako vlasy na zvyšku tela bude ochlpenie na pohlavných orgánoch tenšie a môže byť aj šedivé. 

Veľkosť penisu: Môžete si všimnúť, že veľkosť penisu tiež nie je taká, aká bývala. Skutočná veľkosť penisu sa pravdepodobne vôbec nezmenila, ale je pravdepodobné, že máte viac tuku na lonovej kosti tesne nad svojím penisom a táto oblasť môže klesnúť, čo môže opticky vyzerať tak, že sa veľkosť penisu zmenšila. 

Tvar penisu: U malého počtu mužov sa penis môže kriviť s pribúdajúcim vekom. Môže to ovplyvniť jeho dĺžku, obvod a funkciu. Tento stav, nazývaný Peyronieho choroba, je spôsobený fyzickou traumou počas sexu. Pri hojení sa okolo tunica albuginea penisu vytvára jazvové tkanivo - pevný obal okolo hubovitého tkaniva, ktorý sa napĺňa krvou a vytvára erekciu. Zjazvená časť sa nemôže rozšíriť a prejavuje sa zakrivenou erekciu. Tento stav môže byť často korigovaný chirurgicky alebo liečený liekmi . 

Semenníky: Malé žľazy vo vašom miešku existujú, aby vytvárali spermie, ktoré sú potrebné na oplodnenie ženy a vznik potomstva. Keď hladiny testosterónu klesajú, produkcia spermií sa spomaľuje a zmenšujú sa. Taktiež ak dostávate hormonálnu substitučnú terapiu, vaša hypofýza prestane vysielať signály do vašich semenníkov, aby vytvorili testosterón, a semenníky sa budú viac zmenšovať. 

Miešok: Jeho úlohou je riadiť teplotu vašich semenníkov. Je lemovaný hladkým svalstvom, ktoré sa sťahuje a uvoľňuje, aby sa semenníky pritiahli blízko tela, aby sa udržali v teple alebo aby sa oddialili od tela a nechali sa vychladnúť. S pribúdajúcim vekom nepracujú tieto svaly rovnako dobre a miešok často zostane v uvoľnenejšej polohe. Skombinujte to s prirodzeným poklesom elasticity vašej pokožky a zhoršenie je na svete. Ak máte viac ako 40 rokov, môže u vás vzniknúť aj hydrocela. Hydrocela vzniká, keď sa okolo jedného alebo oboch semenníkov nahromadí tekutina. Možno vaše telo tvorí príliš veľa tekutín, alebo ju nemôže dobre regulovať. Ak spozorujete opuchy alebo nepríjemné pocity v tejto oblasti, navštívte svojho lekára. 

Funkcia penisu: Nervy penisu sa s vekom stávajú menej citlivými. To môže viesť k problémom so vzrušením a schopnosťou mať orgazmus. Keď hladiny testosterónu klesajú, erektilná dysfunkcia sa stáva stále viac aktuálnejšou. Môžete stratiť pevnosť penisu, ktorú ste mali v mladosti, ale nie nevyhnutne svoju schopnosť mať pohlavný styk. Snáď najčastejšou príčinou je neschopnosť tela udržať krv v penise. Budete mať erekciu, ale len veľmi krátko. Krv prúdi dovnútra penisu, ale starnúci sval, ktorý obklopuje vaše erektilné tkanivo, ju tam nedokáže udržať.  

Zmeny vo vašich pohlavných orgánoch a sexualite sú normálnou súčasťou starnutia. Ak zmeny týkajúce sa veku ovplyvňujú váš život a vzťahy, povedzte to svojmu lekárovi. 

Čo ovplyvňuje veľkosť penisu?

Veľkosť penisu je do značnej miery produktom genetiky. Ale odkiaľ tieto gény pochádzajú a do akej miery hrá životné prostredie úlohu? To, či vaše dieťa bude chlapec, je do značnej miery úlohou chromozómu Y (mužského chromozómu), ale štúdie naznačujú, že veľkosť penisu je spoločným genetickým úsilím medzi génmi matky a otca. 

Počas prvých 7 týždňov vývoja dieťaťa v bruchu matky sa ešte pohlavné orgány nevyvíjajú. Až po tomto období sa u plodu začnú vyvíjať mužské alebo ženské pohlavné orgány. Pre tých, ktorým bol daný chromozóm Y, to znamená, že sa u nich vyvinie mužské pohlavie. Vedci si nie sú istí, či genetický vplyv matky a otca na veľkosť penisu je 50/50, 60/40 alebo ide o iný špecifický pomer. Niektorí odborníci sa však domnievajú, že väčší vplyv má chromozóm X matky, pretože bratia tých istých rodičov môžu mať výrazne rozdielnu veľkosť penisu. Keby bola veľkosť penisu úplne v kompetencii chromozómu Y (mužský chromozóm), muži s rovnakým otcom by mali v podstate rovnaký penis. 

Pri veľkosti penisu zohrávajú úlohu aj faktory životného prostredia. Expozícia matky chemickým látkam, ako sú ftaláty, drogy a alkohol, môže ovplyvniť veľkosť penisu. Najčastejší zdravotný problém súvisiaci s veľkosťou penisu sa vyskytuje, keď si novonarodení chlapci nevytvárajú dostatok testosterónu, čo spôsobuje stav známy ako mikropenis. Aj keď sa môže zdať, že každé dieťa má mikropenis, lekári sa zlepšujú v diagnostikovaní tohto stavu a v liečbe hormonálnou terapiou ešte pred pubertou.

Hormóny: Najdôležitejším faktorom, ktorý reguluje veľkosť mužského penisu, je mužský pohlavný hormón nazývaný testosterón, ktorý spôsobuje rast vlasov a ochlpenia, vývoj svalov a zväčšenie veľkosti penisu. Rastový hormón hypofýzy má tiež dôležitý vplyv na celkový rast ľudského tela vrátane penisu. 

Fajčenie: Podľa lekárskej fakulty Bostonskej univerzity môže fajčenie zmenšiť veľkosť vzpriameného penisu muža aj po puberte. Do štúdie bolo zapojených 200 mužov a zistilo sa, že fajčenie ovplyvňuje penis rovnako ako srdce. Poškodzuje krvné cievy a tlmí prietok krvi do tejto oblasti a to zase ovplyvňuje elastín, látku, o ktorej sa predpokladá, že riadi schopnosť človeka mať erekciu. 

Diéta: Potraviny nepriamo regulujú veľkosť penisu, najmä počas jeho rastu pred dosiahnutím dospelosti a dokonca aj potom. Zdravá strava vám môže pomôcť udržať lepší prietok krvi, dokonca aj v oblasti slabín. Potraviny, ktoré sa odporúčajú sú zelenina, ako napríklad brokolica, sladké zemiaky, paradajky a mrkva. Zdraviu prospešné látky, ktoré účinkujú aj na mužské pohlavné orgány tiež obsahujú potraviny ako losos, vajcia, mlieko, tuniak a pečeň. Okrem toho sa zistilo, že vitamín E, zinok a selén sú špecificky spojené so sexuálnym a reprodukčným zdravím mužov. Muži by preto mali konzumovať jedlo s vysokým obsahom vlákniny s nízkym obsahom nasýtených tukov, aby zabránili alebo znížili hromadenie tukov, ktoré sa zužujú a upchávajú tepny penisu. 

 

produkty-pre-muzov

 

Najpredávanejšie

52
6915269
Značky

Stránka 1 z 1 - 2 položiek celkom

 • Andri + Maxi Akcia Tip 305
  Akčný balíček: Doplnok stravy Andrimax - 120 kapsúl + Maxilong Gél - 150 ml
  Skladom (482 ks)

  Akčný balíček s produktom Andrimax 120 kapsúl a Maxilong gélom. Unikátny balíček produktov pre mužov, ktorých zaujíma zväčšenie penisu, podpora erekcie, lepšia sexuálna výdrž, intímne zdravie muža a lepší výkon. Český produkt s certifikátom bezpečnosti Štátneho zdravotného ústavu.hodnotenie_referencie_skusenosti

  Pôvodne: 80 €
  Ušetríte: 11 € (–13 %)

  69 €
 • Andrimax120 Akcia Tip ANX01
  Doplnok stravy Andrimax - 120 kapsúl
  Skladom (478 ks)

  Andrimax 120 kapsúl. Unikátny produkt pre mužov, ktorých zaujíma zväčšenie penisu, podpora erekcie, lepšia sexuálna výdrž, intímne zdravie muža a lepší výkon. Mnoho mužov rieši veľkosť penisu, kvalitu erekcie a sexuálny výkon. Veľkosť penisu je daná predovšetkým množstvom krvi ktorá je schopná dostať sa do toporivých teliesok. Na kvalitu erekcie a sexuálny výkon má vplyv mnoho psychických i fyzických faktorov. Andrimax obsahuje zložky, ktoré majú kladný vplyv na mnoho z týchto vecí. Český produkt s certifikátom bezpečnosti Štátneho zdravotného ústavu.hodnotenie_referencie_skusenosti

  od 52 €

Stránka 1 z 1 - 2 položiek celkom