Podpora potencie

Existujú tabletky na zlepšenie potencie, ktoré mi pomôžu zlepšiť môj sexuálny život? 

Či ste sa práve so svojou partnerkou rozhodli otehotnieť, alebo sa snažíte už dlhodobo a bez výsledkov, je nevyhnutné vykonať zmeny životného štýlu za účelom zvýšenia plodnosti. Možno narážaťe na rôzne problémy v súvislosti so sexuálnym zdravím a neviete si s tým dať rady. Ponúkame vám prehľad možností, ako prírodne pomôcť svojej potencii bez zbytočnej chémie. 

Antioxidanty

Pravdepodobne ste už počuli o antioxidantoch ako bojovníkoch proti rakovine a srdcovým chorobám. Majú tiež ďalšiu „super-schopnosť“.  Dokážu zvýšiť mužskú potenciu. Vedci zistili, že muži, ktorí užívali antioxidanty vo forme doplnku, mali spermie menej často poškodené ako muži, ktorí antioxidanty nebrali. Niektorí vedci tiež zistili, že páry mali vyššiu mieru tehotenstva, keď muži užívali antioxidanty. Antioxidanty dokážu tiež zlepšiť sexuálny život, či už podporou výkonnosti alebo zvýšením libida. 

Existuje veľa antioxidantov, ale tie, ktoré boli špecificky študované s ohľadom na zlepšenie potencie sú: 

 • Zinok: nachádza sa v ustriciach, kraboch, červenom mäse, hydine a fazuli.
 • Vitamín C: nachádza sa v mnohých druhoch ovocia a zeleniny, pričom najvyššie hodnoty sa nachádzajú v paprikách, kivi, pomarančoch a grapefruitoch.
 • Selén: nachádza sa vo vysokých množstvách v brazílskych orechoch. Nachádza sa tiež v tuniaku, treske, hovädzom mäse, morkách a kuracom mäse.
 • Vitamín E: nachádza sa v orechoch, semenách, olejoch a listovej zelenine.
 • Kyselina listová: nachádza sa v hovädzej pečeni, listovej zelenine, ovocí, fazuli a hrášku a často v obohatených zrnách.
 • Lykopén: nachádza sa v paradajkách, marhuliach, ružovom grepe a vodnom melóne

 

Sója

Podľa výskumnej štúdie zameranej na stravovacie návyky môže mať príliš veľa sóje vplyv na počet spermií. Štúdia zistila, že muži, ktorí jedli veľké množstvo sóje, mali nižší počet spermií ako muži, ktorí tak neurobili. To, že tofu nejete, ešte neznamená, že sa na vás táto štúdia nebude vzťahovať. Sója sa dnes vyskytuje v mnohých potravinách vrátane falošných mäsových placiek, energetických tyčiniek a zdravých nápojov. 

Muži s vysokým príjmom sóje mali o 41 miliónov spermii na mililiter menej spermií ako muži, ktorí nejedli sójové jedlá. Sója však nemusí byť úplne zlá. Iní vedci zistili, že sója môže pomôcť predchádzať rakovine prostaty. 

Tak ako teda? Štúdia o množstve sóje a množstve spermií zistila, že muži s nadváhou mali silnejšiu reakciu na sóju. Tiež, čím vyšší je príjem sóje, tým nižšia bola koncentrácia spermií. Ak máte nadváhu jedzte  sóju naozaj veľmi opatrne. Rozhodne je však žiadúce znížiť príjem sóje s cieľom zvýšiť potenciu. 

Chemikálie

Ak máte problémy s potenciou, možno by ste sa mali pozrieť na svoju prácu. Farmári, maliari a lakírnici majú podľa výskumov v porovnaní s mužmi, ktorí pracujú v iných oblastiach, oveľa väčšiu šancu na neplodnosť a výrazne nižší počet spermií. Robotníci, ktorí pracujú s kovmi a zvárači mali vyšší výskyt zlej pohyblivosti spermií

Príčina vyššieho výskytu neplodnosti a zlého zdravotného stavu spermií nie je známa. Jednou z možností je, že chemikálie nachádzajúce sa vo farbách, lakoch, pri kovo-obrábaní a poľnohospodárstve (napríklad pesticídy) môžu poškodiť kvalitu spermie. U kovo-výrobcov to môže spôsobovať aj problém s prehriatím, ktoré môže znížiť počet spermií. 

Čo by ste mali urobiť, ak pracujete v jednom z vyššie uvedených odborov? Štúdia sa nezameriavala na to, čo sa stane, ak muž zmení zamestnanie, alebo či existujú spôsoby, ako zabrániť poškodeniu plodnosti pri práci na týchto pozíciách. Sedliacky rozum však hovorí, že vyhýbanie sa kontaktu s toxínmi na pracovisku v maximálnej možnej miere by malo byť samozrejmosťou. To znamená, že zamestnanci by mali nosiť masku, nosiť rukavice a udržiavať svoje telo dobre zakryté a čisté od chemikálií. 

Fajčenie

O tom, že fajčenie negatívne pôsobí na naše zdravie vie každý. Spôsobuje problémy s dýchaním, srdcom, cievami a mnohými inými orgánmi. Z nášho pohľadu je však dôležité pripomenúť, že fajčenie je podľa výskumov spájané s rizikom nízkej potencie. V neiktorých prípadoch môže dokonca spôsobiť neplodnosť. 

Štúdie týkajúce sa fajčenia a kvality spermy zistili, že fajčenie ovplyvňuje veľa aspektov zdravia spermií, vrátane zníženého počtu spermií, zníženej pohyblivosti spermií a tvaru spermií. 

Veľký pozor je potrebné dávať v prípade, ak sa s partnerkou pripravujete na umelé oplodnenie. Je dokázané, že fajčenie znižuje pravdepodobnosť úspešného otehotnenia. Výskumy tiež potvrdili, že u mužov, ktorí prestali fajčiť sa zvýšila kvalita sexuálneho života. 

Najzaujímavejším faktom je, že fajčenie môže poškodiť plodnosť aj vášho partnera. Výskum zistil, že ženy, ktoré sú vystavené pasívnemu fajčeniu majú nižšiu pravdepodobnosť otehotnieť a zvýšené riziko potratu. 

Teplota

Zamysleli ste sa niekedy, prečo sa u muža pohlavné orgány nachádzajú mimo tela? Možno na prvý pohľad nezmyselná otázka, avšak matka príroda to vymyslela z jedného hlavného dôvodu. Na to, aby došlo k vytvoreniu kvalitných spermií, musí byť teplota semenníkov nižšia ako je teplota tela. Vysoké teploty totižto môžu poškodiť spermie. 

Určite je vhodné, aby sa zamysleli nad nasledujúcimi odporúčaniami:

 • Vyvarujte sa horúcej vani alebo dlhodobému kúpaniu.
 • Vyhýbajte sa dlhodobému sedeniu.
 • Nezapínajte vyhrievanie sedadla v zime.
 • Nesedajte s notebookom v lone.
 • Nenoste extrémne tesnú spodnú bielizeň.

 

Stravovacie návyky

Jedným zo spôsobov, ako zvýšiť potenciu je optimalizovanie telesnej hmotnosti. Nadváha alebo podváha môžu narušiť rovnováhu hormónov, čo môže viesť k nižšiemu počtu spermií, zníženému sexuálnemu výkonu a zhoršeniu sexuálneho zdravia. 

Nie ste si istí, či je vaša hmotnosť optimálna? Skontrolujte index telesnej hmotnosti (BMI). BMI zohľadňuje pomer medzi vašou výškou a váhou. V štúdii, ktorá bola vykonávaná na chudých mužoch sa zistilo, že ľudia s BMI nižším ako 20 mali nižšiu koncentráciu spermií a celkový počet spermií o 28,1%. Zistili tiež, že FSH, hormón, ktorý hrá kľúčovú úlohu v reprodukčnom systéme bol vyšší u štíhlych mužov (u mužov s optimálnou váhou). 

Obézny muži majú z pravidla nižšie hladiny testosterónu. S rastúcimi hodnotami BMI klesala potencia mužov. 

So stravovaním sú bezprostredne späté aj výživové doplnky, ktorých užívanie by mal zvážiť každý muž, ktorý má záujem zlepšiť svoju potenciu. Na základe výskumov sa identifikovali nasledujúce prírodné látky, ktoré majú dokázateľný vplyv na zlepšenie potencie. 

Najlepšie prírodné látky, ktoré prirodzene zvyšujú potenciu:

 • L-arginín
 • Maca
 • Tribulis terrestris (Kotvičník zemný)
 • Gingko biloba
 • Panax ginseng (ženšen)
 • Schizandra čínska

 

Výskumy, o ktoré sa opierame poukazujú na vysoký význam týchto prírodných látok. Ich účinky sú naozaj veľmi rozsiahle. Vymenujeme vám len malý zlomok účinkov, ktoré sú vedecky dokázané a klinicky testované na mnohých klientoch. Dokážu pôsobiť na psychický stav človeka, na jeho sexuálny výkon, potenciu, kvalitu spermií, množstvo spermií, zlepšenie libida, zvýšenie testosterónu, zvýšenie výkonnosti, zníženie tlaku, celkové zlepšenie zdravotného stavu a mnoho iného. 

Prečítajte si, o aké prírodné látky sa jedná v našom krátkom súhrne dôležitých informácii:

L-arginín - aminokyselina, ktorá sa rokmi štúdií osvedčila ako látka vhodná na liečbu porúch erekcie, potencia, libida či neplodnosti. Na základe rôznych experimentov je overené, že L-arginín napomáha zlepšiť prietok krvi v oblasti pohlavných orgánov, tiež napomáha vylučovaniu rastového hormónu a zlepšuje kvalitu intímneho zdravia. 

Maca (Lepidium meyenii) je rastlina vyskytujúca sa na juhoamerickom kontinente. Bežne je známa ako prírodné afrodiziakum. V Južnej Amerike je Maca objektom tradičnej medicíny už pod dlhé storočia. Maca má priaznivý vplyv na erekciu. Extrakt z tejto rastliny sa odporúča užívať denne a (pokiaľ je to možné) dlhodobo. Maca je nápomocná aj pri uvoľňovaní stresu. Príliš veľa stresu je častou príčinou nie príliš kvalitnej erekcie. Obyčajným upokojením môžete zvýšiť kvalitu erekcie. Je bohatá na minerály vápnik a draslík, pričom má nízky obsah sodíka. Okrem toho obsahuje stopové množstvo ďalších minerálov ako železo, jód, meď, mangán či zinok, viacero mastných kyselín a 19 rôznych aminokyselín. Maca obsahuje aj vitamíny, konkrétne vitamíny skupiny B, vitamín A, vitamín C, vitamín D a vitamín E.


Tribulis terrestris (Kotvičník zemný) sa tradične využíva najmä v čínskej medicíne. Číňania účinky tejto rastliny poznajú už niekoľko tisícročí. Do našej časti sveta sa rastlina dostala až v druhej polovici minulého storočia. Spopularizovali ju kulturisti. Využívali ju na stimuláciu tvorby testosterónu. Neskôr sa ukázalo, že ide o rastlinu ovplyvňujúcu libido a potenciu. A následné štúdie dokázali, že zvesti o pozitívnych skúsenostiach pôvodných obyvateľov sa zakladali na pravde. Kotvičník dokonca dokáže pozitívne vplývať aj na zdravie prostaty.


Gingko biloba Gingko biloba je dobre známy strom, s ktorým sa môžete stretnúť aj v našich parkoch či botanických záhradám. Domovom gingka je však Čína. Gingko biloba patrí medzi najstaršie organizmy na svete. Je to jediný druh z celej čelade gingkovitých. Gingko sa vo výživových doplnkoch používa najmä na zlepšenie pamäte a pozornosti. 

Panax ginseng (ženšen) – Ženšen je v našich podmienkach známy najmä z tradičnej čínskej medicíny a energetických nápojov. Ženšen je považovaný za účinný životabudič – preto ho nájdete aj v energy drinkoch. Ženšen ovplyvňuje aj libido, čo je z pohľadu erekcie žiadúci efekt. 

Schizandra čínska (Schizandra chinensis) pochádza z Číny, Japonska a južného Sachalinu. V tradičnej čínskej medicíne sú jej plody pre výnimočne koncentrovaný obsah zdraviu prospešných látok používané už tisícky rokov. Hlavnou účinnou látkou rastliny je látka zvaná Schizandrin a Gomisin A. Pre medicínske účely je možné použiť všetky jej časti vrátane koreňov. Najväčšie využitie majú plody, ktoré tvarom i vzhľadom pripomínajú plody červených ríbezlí. Vzhľadom k mimoriadne podporným účinkom pri liečbe niektorých chorôb súčasného, tzv moderného" a často stresujúceho životného štýlu sa schizandry čínskej v celom svete venuje značná pozornosť. 

Zaujali vás mimoriadne účinky týchto prírodných látok, ktoré boli vedecky testované? Pokojne dočítajte článok, v ktorom nájdete ďalšie dôležité informácie a pod článkom nájdete zoznam prípravkov, ktoré obsahujú uvedené látky. 

Alkohol

Aj nadmerné užívanie alkoholu môže znížiť vašu potenciu. Štúdia zameraná na mužov, ktorí chronicky užívali alkohol zistila, že iba 12 percent mužov malo úplne normálny počet spermií a  ich sexuálne zdravie bolo vo veľmi zlej kondícii, Na porovnanie až 37 percent nefajčiarov a abstinentov malo normálny počet spermií. 

Keď sa množstvo alkoholu, ktoré muži pili zvýšilo, počet spermií klesol, znížil sa tiež normálny tvar spermií a zhoršila sa pohyblivosť spermií. Ďalšie štúdie ukazujú, že u párov, ktoré pravidelne požívali alkohol sa riziko potratu zvýšilo 2 až 8 krát. Umiernené pitie je pravdepodobne v poriadku a nemalo by mať závažný vplyv na vašu potenciu. Avšak pitie alkoholu nesmie byť časté a množstvá alkoholu vysoké. 

Zdravé zuby

Počuli ste o tom, že udržiavanie zdravých zubov a ďasien môže pomôcť zvýšiť vašu potenciu. Bakteriospermia alebo prítomnosť baktérií v sperme bola spojená s mužskou neplodnosťou. V zaujímavej výskumnej štúdii sa 23 percent mužov s baktériami, ktoré boli prítomné v ejakuláte nezlepšilo po liečbe antibiotikami. Vedci vykonali zubné prehliadky u týchto mužov a zistili, že u každého z nich sa vyskytujú neliečené zubné problémy. V testovanej skupine sa liečili zubné problémy pacientov. V kontrolnej skupine sa problémy so zubami neriešili. Šesť mesiacov po dentálnom ošetrení vedci ejakulát opäť testovali. Výsledkom bolo, že až u 2/3 mužov sa po zubnom ošetrení zlepšil stav ich ejakulátu. U neliečených jedincov nedošlo k žiadnemu zlepšeniu.

Ako ste si mohli všimnúť, na potenciu má vplyv naozaj veľké množstvo faktorov. Existuje množstvo opatrení, ktoré môžete vykonať, aby sa vaša potencia zlepšila. Zároveň je však vhodné zvážiť možnosť podpory vášho sexuálneho zdravia pomocou prírodných doplnkov výživy. Najvhodnejšia je kombinácia zdravého životného štýlu a doplnkov výživy, ktoré znížia pôsobenie nežiadúcich podnetov z prostredia na naše telo.

 

Najpredávanejšie

28
7612876
Značky

Stránka 1 z 1 - 4 položiek celkom

 • Semmax Akcia 650
  2+1 Doplnok na zväčšenie objemu spermií Semmax
  Skladom (489 ks)

  Pre mužov, ktorí túžia po väčšom objeme spermií, silnejšom výstreku a chcú mať zdravšie spermie. Obsahuje látky s kladným vplyvom na spermatogenézu. Český produkt. Certifikát bezpečnosti od Štátneho zdravotného ústavu.hodnotenie_referencie_skusenosti

  Pôvodne: 114 €
  Ušetríte: 38 € (–33 %)

  76 €
 • Andrimax24 Akcia Tip AND024
  Akcia 20 + 10 kapsúl na potenciu Andrimax 24
  Skladom (485 ks)

  Český produkt pre jednorázovú podporu potencie a sexuálneho výkonu. Doporučené dávkovanie 2 kapsule 30min. pred sexuálnou aktivitou. Certifikát bezpečnosti od Štátneho zdravotného ústavu.

  od 34 €
 • Potency gel Tip POTGEL
  Gél na podporu erekcie Potency Gél - 150 ml
  Skladom (483 ks)

  Intímny lubrikačný gél s aktívnymi prírodnými látkami na podporu erekcie. Hodvábne hladký lubrikačný gél na báze vody, nezanecháva škvrny. hodnotenie_referencie_skusenosti

  Pôvodne: 30 €
  Ušetríte: 2 € (–6 %)

  28 €
 • maca pre muzov - lepšia erekcia - prírodný produkt - larginin - tribulus - problemy s erekciou Novinka Tip 281/1 B
  Maca pre mužov - Maca Fresh Men - 90 kapsúl
  Skladom (461 ks)

  Sebaistý, pevný v postoji a keď je potrebné, je tvrdý ako skala. To robí chlapa správnym chlapom! Unikátny produkt zostavený špeciálne pre mužov, ktorí chcú zvýšiť svoj sexuálny výkon, mať silnejšiu erekciu, plodnosť, dodať svojmu telu energiu a urobiť niečo pre svoje intímne, psychické i fyzické zdravie a pohodu.hodnotenie_referencie_skusenosti

   

  od 34 €

Stránka 1 z 1 - 4 položiek celkom