Testosterón

Testosterón je najdôležitejší mužský hormón, ktorý vzniká v semenníkoch činnosťou Leydigových buniek. Jeho produkciu a vylučovanie riadi hormón adenohypofýzy - luteinizačný hormón. Podobné účinky ako testosterón majú androgény kôry nadobličiek (nepodliehajú vplyvu LH.)

Testosterón pôsobí na primárne a sekundárne pohlavné znaky. Primárne – rast pohlavných orgánov samcov, sekundárne – mužské proporcie, svalstvo, zarastanie, ochlpenie, rast hrtanu, mutácia. Krátko pred pubertou sa zvýši jeho produkcia a spôsobí relatívne rýchly rast pohlavných orgánov. (v testes sa vyskytuje aj malé množstvo estrogénov a u žien androgény.) Testosterón riadi aj pohlavnú aktivitu samcov. Má podobné účinky v tele muža ako estrogény v tele ženy.

Napr. v 7. týždni po počatí (u plodov s chrozómom Y) - mení aj štruktúru mozgu - znižuje sa počet elektrických prenosov medzi pravou a ľavou hemisférou. Následky: pomalšie vytváranie názorov (najmä v citových otázkach), menej výrečnosti, neskorší nástup reči, sklon vynikať v matematike, prírodovede… Testosterón ovplyvňuje celý život - sklon k riskovaniu, súťaživosti, bojovnosti, hádkam,...

Testosterón, klasicky ponímaný ako mužský pohlavný hormón, sa vyskytuje aj u žien, lenže v nižšej koncentrácii. Zďaleka tiež neobmedzuje svoj účinok na pohlavné orgány a reprodukčné zdravie. Má vplyv na telesnú stavbu a spolu s estrogénmi zohráva kľúčovú úlohu v rozdielnom vzhľade mužov a žien (pohlavný dimorfizmus). Najfascinujúcejším zistením posledných desaťročí je, že testosterón má vplyv aj na pohlavne dimorfné (dvojtvárne) správanie a myslenie človeka. Svoj vplyv uplatňuje už vo vnútromaternicovom živote, kedy hladiny testosterónu u chlapcov dosahujú hodnoty ako v neskorej puberte, a zrejme vplýva na formovanie štruktúry nervových sietí v špecifických oblastiach mozgu. Výskumy na dospelých jedincoch potvrdzujú vplyv testosterónu a estrogénov na poznávacie schopnosti, konkrétne na priestorovú predstavivosť a pamäťové funkcie.

Najvyššiu hodnotu testosterónu majú mladí muži v puberte. Práve v tomto období im začína rásť ochlpenie, rysuje sa svalstvo a samozrejme, zvyšuje sa sexuálna aktivita! Testosterón má totiž na mužov tieto účinky:

 • kvalitný a plnohodnotný sexuálny život
 • pevnejšie svalstvo
 • pevnejšia a dlhšia erekcia
 • viac fyzickej sily a energie
 • lepší psychický stav
 • menšia pravdepodobnosť závažných ochorení, napr. srdca

 

Zvyšovanie testosterónu?

Vekom klesá postupne hladina testosterónu. Keď je hladina testosterónu vo vašom tele čoraz nižšia, zrejme by ste chceli vrátiť staré časy. Opäť sa cítiť plní fyzickej aj psychickej energie a užívať si skvelý sexuálny život. Hladinu testosterónu je možné zvyšovať viacerými spôsobmi.

Prírodný testosterón

Tento spôsob zvyšovania hladiny testosterónu je známy už odpradávna. Tajomstvo spočíva v rastline Tribulus Terrestris, teda Kotvičník zemný. Podávanie extraktu z tejto rastliny môže zvýšiť hladinu testosterónu až o 30%. Okrem nárastu svalovej hmoty sa muž môže tešiť aj z pevnej erekcie a kvalitnejšieho sexuálneho života.

Testosterónové injekcie

Tieto injekcie je možné podávať mužom až vo vyššom veku života a teda vtedy, keď sa ich vlastná produkcia testosterónu zastaví. Liečba testosterónovými injekciami trvá po štyridsiatom roku života zväčša dlhodobo. Ide o takzvané opätovné naštartovanie mužského organizmu.

Testosterón v tabletkách

V prípade, že vás trápi znížená sexuálna potencia, je vhodné pouvažovať o zvýšení hladiny testosterónu práve vo forme tabliet. Kvalitné prípravky na zlepšenie potencie a erekcie obsahujú totiž výťažok z rastliny Tribulus Terrestris. Jedným z nich je napríklad aj MACA FRESH MEN, ktorý je vhodný pre mužov po štyridsiatke a rieši spomínané problémy spojené s nízkou hladinou testosterónu.

testosterón a mužská erekcia

Spomeniete si ešte, milí páni, akú chuť na milovanie ste mali v puberte? V dobe, keď bola hladina testosterónu vo vašom tele optimálna. A všimli ste si, ako sa vaša chuť na posteľné aktivity so zvyšujúcim sa vekom znižuje? Nie je za tým nič iné, ako nedostatok testosterónu. Nielen to, že vaša erekcia už nie je taká pevná, ako kedysi. Dokonca nie ste schopní dosiahnuť orgazmus! Sexuálna aktivita je pre vás doslova záťažou a radšej si pozriete program v televízii alebo strávite večer na gauči. Ak máte na krku osemdesiatku, je to v poriadku. No po štyridsiatke iste nie je ten správny čas, aby ste zanevreli na sex a stal sa z vás zaguľatený frfloš! A ak ste dokonca štyridsiatku ešte neoslávili, ide vyslovene o problém. Splodiť dieťa môže byť v tomto prípade nedosiahnuteľný cieľ. Znížená hladina testosterónu má za následok totiž aj menší počet spermií, ich zníženú pohyblivosť a v dôsledku toho spomínanú neplodnosť.

Nie len testosterón robí chlapa chlapom.

 

Najpredávanejšie

34
6913469
Značky

Stránka 1 z 1 - 5 položiek celkom

 • Andri + Maxi Akcia Tip 305
  Akčný balíček: Doplnok stravy Andrimax - 120 kapsúl + Maxilong Gél - 150 ml
  Skladom (482 ks)

  Akčný balíček s produktom Andrimax 120 kapsúl a Maxilong gélom. Unikátny balíček produktov pre mužov, ktorých zaujíma zväčšenie penisu, podpora erekcie, lepšia sexuálna výdrž, intímne zdravie muža a lepší výkon. Český produkt s certifikátom bezpečnosti Štátneho zdravotného ústavu.hodnotenie_referencie_skusenosti

  Pôvodne: 80 €
  Ušetríte: 11 € (–13 %)

  69 €
 • spermie-prostata-objem-spermií Akcia Novinka Tip SEM01
  Doplnok na zväčšenie objemu spermií Semmax - 60 kapsúl
  Skladom (424 ks)

  Pre mužov, ktorí túžia po väčšom objeme spermií, silnejšom výstreku a chcú mať zdravšie spermie. Obsahuje látky s kladným vplyvom na spermatogenézu. Český produkt. Certifikát bezpečnosti od Štátneho zdravotného ústavu.hodnotenie_referencie_skusenosti

  od 38 €
 • maca pre muzov - lepšia erekcia - prírodný produkt - larginin - tribulus - problemy s erekciou Novinka Tip 281/1 B
  Maca pre mužov - Maca Fresh Men - 90 kapsúl
  Skladom (461 ks)

  Sebaistý, pevný v postoji a keď je potrebné, je tvrdý ako skala. To robí chlapa správnym chlapom! Unikátny produkt zostavený špeciálne pre mužov, ktorí chcú zvýšiť svoj sexuálny výkon, mať silnejšiu erekciu, plodnosť, dodať svojmu telu energiu a urobiť niečo pre svoje intímne, psychické i fyzické zdravie a pohodu.hodnotenie_referencie_skusenosti

   

  od 34 €
 • Parfum s feromónmi pre mužov Magnetifico - Selection - 100ml Tip PSEM100
  Parfum s feromónmi pre mužov Magnetifico - Selection - 100ml
  Skladom (450 ks)

  Parfém pre zvýšenie  príťažlivosti z rady MAGNETIFICO power of pheromones. Feromóny pre mužov prémiovej kvality.

  59 €
 • RXplus Akcia Novinka Tip RXP
  RX plus 60 kapsúl na lepší sexuálny výkon
  Skladom (486 ks)

  Unikátny výživový doplnok vyvinutý špeciálne pre mužov, ktorí chcú úplne iný level svojho intímneho zdravia, kvality erekcie a sexuálneho výkonu. Najsilnejšie zloženie - v jednej dennej dávke 1016 mg zmesi . RX PLUS je prírodný produkt, ktorý pomáhajú zvládať vysoké tempo dnešnej doby a v zdraví dosiahnuť úspech po všetkých smeroch.

  Zloženie staviame na najnovších vedeckých štúdiách a poznatkoch - základ produktu je tvorený čisto BIO prírodnými bylinnými extraktmi. Vďaka tomu garantujeme špičkový účinok každej kapsuly.  Obsahuje prírodné extrakty s kladným vplyvom na lepší sexuálny výkon, výdrž, podporu erekcie, intímne zdravie muža a dodanie viac energie. Český produkt. Certifikát bezpečnosti od Štátneho zdravotného úradu.

  od 39 €

Stránka 1 z 1 - 5 položiek celkom