Sterilizácia

Keď sa povie antikoncepcia, iba málokto si automaticky spomenie aj na sterilizáciu. Ide však o ten najspoľahlivejší spôsob, ako neotehotnieť, no musíte byť zmierená s tým, že sa tehotenstva vzdávate už navždy. U nás sa robí hlavne ženám so zdravotnými problémami, no vo svete o ňu bežne žiadajú aj zdravé ženy s pevným rozhodnutím. 

Ženská sterilizácia je lekársky zákrok, po ktorom už žena nemôže otehotnieť. Podviazaním, prepálením alebo prestrihnutím sa uzavrú vajcovody, čím sa zabráni možnému spojeniu spermie a vajíčka.

Sterilizácia sa spája s miernou bolesťou, ktorú však pri samotnom zákroku potlačí anestézia. Po prebudení sa žena väčšinou cíti oslabená a v podbrušku pociťuje slabšie bolesti. Tento pozákrokový stav trvá niekoľko dní.

Naďalej prebiehajú všetky hormonálne činnosti, vajíčka sa produkujú aj naďalej, no vstrebú sa do okolitého tkaniva. Žena má každý mesiac menštruáciu, i keď sa môžu dostaviť zmeny v jej pravidelnom cykle. 

Po sterilizácii sa žene neznižuje chuť na sex a pohlavný život to nijako neovplyvní. Po zákroku síce treba niekoľko dní či týždeň počkať, no po zotavení sa organizmu je žena na sex úplne pripravená.

Ženská sterilizácia je v porovnaní s vazektómiou rizikovejším zákrokom. Už sme spomínali možné rozhodenie pravidelného cyklu, no hrozí aj mimomaternicové tehotenstvo. Jeho varovnými príznakmi sú vynechanie menštruácie a bolesti v podbrušku, ktoré treba okamžite konzultovať s lekárom. Niekedy sa takisto stáva, že sa predčasne dostavia príznaky prechodu. 

Sterilizácia je najúčinnejšou antikoncepciou a nevyžaduje žiadne ďalšie spôsoby ochrany. Keď si zrátate, koľko by ste investovali do HAK či kondómov, jednorazový zákrok vyjde lacnejšie. Je rýchly, účinný a vo väčšine prípadov aj bez komplikácií.

Sterilizácia je v prvom rade považovaná za trvalý zákrok, no v niektorých prípadoch sa zvrátiť dá. Podariť sa to môže iba vtedy, ak žene zostal „dostatok" vajcovodov a dajú sa znova napojiť. Ide však o náročný a drahý zákrok, preto by mala byť sterilizácia považovaná za nevratnú.

 

Najpredávanejšie

17
6911769
Značky

Stránka 1 z 1 - 4 položiek celkom

 • Andri + Maxi Akcia Tip
  Skladom

  Akčný balíček ANDRIMAX 120 KAPSÚL, TABLETKY NA ZVÄČŠENIE PENISU + LOVELY LOVERS MAXILONG GÉL 150ML NA ZVÄČŠENIA PENISU

  Pôvodne: 80 €
  Ušetríte: 11 € (–14 %)

  69 €
 • Skladom

  Unikátny lubrikačý gél (olej) na báze vody s vlastnosťami olejčeka. Veľmi klzký zvlhčujúci gél bráni oderom. Vhodný aj na masáž.

  Pôvodne: 19 €
  Ušetríte: 2 € (–11 %)

  17 €
 • Skladom

  Unikátny produkt zostavený špeciálne pre ženy, ktoré chcú podporiť svoju sexualitu, fyzické a psychické zdravie a alebo chcú zmierniť nepriaznivé príznaky spojené s menopauzou.hodnotenie_referencie_skusenosti


  Ušetríte: až 9 € (–10 %)

  od 29 €
 • maca pre muzov - lepšia erekcia - prírodný produkt - larginin - tribulus - problemy s erekciou Novinka Tip
  Skladom

  Unikátny produkt zostavený špeciálne pre mužov, ktorí chcú zvýšiť svoj sexuálny výkon, mať silnejšiu erekciu, plodnosť, dodať svojmu telu energiu a urobiť niečo pre svoje intímne, psychické i fyzické zdravie a pohodu.hodnotenie_referencie_skusenosti

   


  Ušetríte: až 9 € (–10 %)

  od 29 €

Stránka 1 z 1 - 4 položiek celkom

Tento web používa súbory cookie. Ďalším prechádzaním tohto webu vyjadrujete súhlas s ich používaním.