Sterilizácia

Keď sa povie antikoncepcia, iba málokto si automaticky spomenie aj na sterilizáciu. Ide však o ten najspoľahlivejší spôsob, ako neotehotnieť, no musíte byť zmierená s tým, že sa tehotenstva vzdávate už navždy. U nás sa robí hlavne ženám so zdravotnými problémami, no vo svete o ňu bežne žiadajú aj zdravé ženy s pevným rozhodnutím. 

Ženská sterilizácia je lekársky zákrok, po ktorom už žena nemôže otehotnieť. Podviazaním, prepálením alebo prestrihnutím sa uzavrú vajcovody, čím sa zabráni možnému spojeniu spermie a vajíčka.

Sterilizácia sa spája s miernou bolesťou, ktorú však pri samotnom zákroku potlačí anestézia. Po prebudení sa žena väčšinou cíti oslabená a v podbrušku pociťuje slabšie bolesti. Tento pozákrokový stav trvá niekoľko dní.

Naďalej prebiehajú všetky hormonálne činnosti, vajíčka sa produkujú aj naďalej, no vstrebú sa do okolitého tkaniva. Žena má každý mesiac menštruáciu, i keď sa môžu dostaviť zmeny v jej pravidelnom cykle. 

Po sterilizácii sa žene neznižuje chuť na sex a pohlavný život to nijako neovplyvní. Po zákroku síce treba niekoľko dní či týždeň počkať, no po zotavení sa organizmu je žena na sex úplne pripravená.

Ženská sterilizácia je v porovnaní s vazektómiou rizikovejším zákrokom. Už sme spomínali možné rozhodenie pravidelného cyklu, no hrozí aj mimomaternicové tehotenstvo. Jeho varovnými príznakmi sú vynechanie menštruácie a bolesti v podbrušku, ktoré treba okamžite konzultovať s lekárom. Niekedy sa takisto stáva, že sa predčasne dostavia príznaky prechodu. 

Sterilizácia je najúčinnejšou antikoncepciou a nevyžaduje žiadne ďalšie spôsoby ochrany. Keď si zrátate, koľko by ste investovali do HAK či kondómov, jednorazový zákrok vyjde lacnejšie. Je rýchly, účinný a vo väčšine prípadov aj bez komplikácií.

Sterilizácia je v prvom rade považovaná za trvalý zákrok, no v niektorých prípadoch sa zvrátiť dá. Podariť sa to môže iba vtedy, ak žene zostal „dostatok" vajcovodov a dajú sa znova napojiť. Ide však o náročný a drahý zákrok, preto by mala byť sterilizácia považovaná za nevratnú.

Článok: Antikoncepcia

 

Najpredávanejšie

17
6911769
Značky

Stránka 1 z 1 - 4 položiek celkom

 • Andri + Maxi Akcia Tip 305
  Akčný balíček: Doplnok stravy Andrimax - 120 kapsúl + Maxilong Gél - 150 ml
  Skladom (482 ks)

  Akčný balíček s produktom Andrimax 120 kapsúl a Maxilong gélom. Unikátny balíček produktov pre mužov, ktorých zaujíma zväčšenie penisu, podpora erekcie, lepšia sexuálna výdrž, intímne zdravie muža a lepší výkon. Český produkt s certifikátom bezpečnosti Štátneho zdravotného ústavu.hodnotenie_referencie_skusenosti

  Pôvodne: 80 €
  Ušetríte: 11 € (–13 %)

  69 €
 • Aqua slide 50ml lubrikačný sprej na vodnej báze LUB01
  Lubrikačný gél Lovely Lovers - Aqua Slide Oil - 50 ml
  Skladom (45 ks)

  Unikátny lubrikačný gél (olej) na báze vody s vlastnosťami olejčeka. Veľmi klzký zvlhčujúci gél bráni oderom. Vhodný aj na masáž.

  Pôvodne: 19 €
  Ušetríte: 2 € (–10 %)

  17 €
 • maca pre muzov - lepšia erekcia - prírodný produkt - larginin - tribulus - problemy s erekciou Novinka Tip 281/1 B
  Maca pre mužov - Maca Fresh Men - 90 kapsúl
  Skladom (468 ks)

  Sebaistý, pevný v postoji a keď je potrebné, je tvrdý ako skala. To robí chlapa správnym chlapom! Unikátny produkt zostavený špeciálne pre mužov, ktorí chcú zvýšiť svoj sexuálny výkon, mať silnejšiu erekciu, plodnosť, dodať svojmu telu energiu a urobiť niečo pre svoje intímne, psychické i fyzické zdravie a pohodu.hodnotenie_referencie_skusenosti

   

  od 34 €
 • maca - maca pre ženy - menopauza - menstruacia - pms 287/1 B
  Maca pre ženy - Maca Fresh Women - 90 kapsúl
  Skladom (435 ks)

  Pokojná rieka, sebavedomá a plná síl. To najlepšie charakterizuje svet vyrovnanej ženy. Unikátny produkt zostavený špeciálne pre tie ženy, ktoré chcú podporiť svoju sexualitu, fyzické a psychické zdravie, alebo chcú upokojiť hladinu nepriaznivých príznakov menopauzy. ENERGIA ženy v stálom prítoku živín a lásky   hodnotenie_referencie_skusenosti

  od 34 €

Stránka 1 z 1 - 4 položiek celkom