Menopauza

„Menopauza“ je slovo, ktoré veľké množstvo žien znepokojuje. Očakávanie návalov horúčavy, výkyvov nálady a nárastu hmotnosti môže spôsobiť strach z tejto nevyhnutnej fázy života ženy. Za menopauzu sa považuje obdobie života ženy, keď žena prestane mať menštruáciu a už nemôže otehotnieť. Za ženu v menopauze sa považuje tá žena, ktorá bola celý rok bez menštruácie. Obdobie okolo menopauzy, kedy sa môžu vyskytovať rôzne nepríjemné príznaky, sa nazýva perimenopauza. Väčšina žien dosiahne menopauzu vo veku 45 až 55 rokov, priemer je okolo 51. roku života ženy. Menopauza pred 40. rokom života sa nazýva „predčasná menopauza“ a menopauza pred 45. rokom života zas „skorá menopauza“.

Keď sa žena blíži k obdobiu menopauzy, produkcia „ženských“ hormónov (estrogénu a progesterónu) vo vaječníkoch sa začína znižovať. Hladina hormónov má tendenciu kolísať a žena si môže všimnúť rôzne zmeny v menštruačnom cykle, ako napríklad:
- menštruačné cykly sa môžu predĺžiť, skrátiť alebo sú úplne nepravidelné,
- krvácanie môže byť nepredvídateľné a silné (poraďte sa so svojím lekárom v prípade, ak je menštruačné krvácanie priveľmi intenzívne).

Nakoniec hladiny hormónov poklesnú na takú hladinu, že vaječníky prestanú uvoľňovať vajíčka, menštruácia sa zastaví a dosiahne sa menopauza. Aj keď je plodnosť po 45. roku života relatívne nízka, na zabránenie tehotenstva musí žena stále užívať antikoncepciu. Odporúča sa pokračovať v antikoncepcii, kým žena nie je jeden rok úplne bez menštruácie, ak ide o ženu nad 50 rokov, alebo dva roky bez menštruácie, ak má žena menej ako 50 rokov.

Medzi príznaky, ktoré ženy počas menopauzy môžu mať, patria:
- návaly horúčav,
- nočné potenie,
- bolesti,
- zábudlivosť,
- bolesti hlavy,
- priberanie
- podráždenosť,
- nedostatok sebavedomia,
- znížená sexuálna túžba (libido),
- únava,
- ťažkosti so spánkom,
- frekvencia močenia,
- vaginálna suchosť,
- nepohodlie pri pohlavnom styku a i.

Pokles ženských hormónov v menopauze môže viesť k rednutiu kostí (osteoporóza) a zvýšenému riziku zlomenín. Taktiež u týchto žien môže dochádzať k zvýšeniu rizika srdcového infarktu a srdcových chorôb, vysokého krvného tlaku a mozgovej príhody.

Každá žena prežíva menopauzu iným spôsobom. Niektoré ženy nemusia pociťovať žiadne znateľné príznaky, zatiaľ čo iné môžu mať pocit, že prežívajú všetky uvedené príznaky menopauzy. Príznaky môžu pretrvávať niekoľko mesiacov alebo niekoľko rokov a sú spôsobené zmenami ženských hormónov estrogénu a progesterónu. Posledné štúdie ukazujú, že 15 percent žien má nepríjemné návaly horúčavy do svojich 80 rokov. Zmeny hormónov sú výsledkom starnutia alebo sú vyvolané liekmi či operáciami.

Nepríjemné príznaky menopauzy možno často zmierniť:
- zdravou stravou (konzumáciou širokej palety jedál, vrátane veľkého množstva zeleniny, ovocia, obilnín, celozrnných výrobkov a malých porcií mäsa či rýb, potrebné je tiež dbať na zvýšený príjem tekutín a mliečnych výrobkov s vysokým obsahom vápnika, pomôcť môže aj zníženie množstva kofeínu a alkoholu),
- pravidelným cvičením (dôležité je pravidelné cvičenie najmenej 30 až 45 minút denne aspoň 5 dní v týždni, ktoré môže pomôcť udržiavať kvalitnejšie zdravie srdca a ciev, cvičenie tiež udržuje kosti zdravé a zabraňuje úbytku kostnej hustoty (spomaľuje vznik osteoporózy) a to najmä pri aktivitách zameraných na silový tréning, cvičenie tiež pomáha udržiavať dobrú rovnováhu a znižovať riziko poranenia pri páde, poskytuje pocit relaxácie, pohody a zmierňuje návaly horúčavy),
- starostlivosťou o duševné zdravie (niektoré ženy počas menopauzy pociťujú zmeny nálad, ako sú napríklad mierna depresia, úzkosť či podráždenosť, tieto príznaky často súvisia s fyzickými zmenami, ako sú návaly, nočné potenie a zlý spánok, zmeny nálady môžu tiež nastať v dôsledku samotnej menopauzy, najmä ak nastúpila skôr, ako ju žena očakávala, zmeny nálady môžu súvisieť aj so stresormi, s ktorými sa ženy často stretávajú v období, keď prechádzajú menopauzou, medzi ne patria: fyzické príznaky starnutia, zmeny libida, zdravotné problémy, zmeny v rodine (deti odchádzajúce z domu či rozvod), starostlivosť o starnúcich rodičov, kariérne zmeny, finančné starosti a mnohé iné, ak pociťujete výrazné alebo trvalé zmeny nálady, ktoré trvajú dlhšie ako dva týždne, navštívte svojho lekára alebo psychológa),
- znížením úrovne stresu,
- dostatkom kvalitného spánku,
- používaním tenkého, vzdušného oblečenia a posteľnej bielizne,
- vyhýbaním sa veciam, ktoré vyvolávajú návaly horúčavy (alkohol, kofeín, korenisté jedlá),
- prestaním fajčiť,
- hormonálnou terapiou,
- používaním vhodných prírodných prípravkov a i.

Teraz by sme sa mohli pozrieť na najčastejšie otázky, ktoré ženy zaujímajú ohľadne menopauzy:

Spôsobuje menopauza úbytok kostnej hmoty?
Nižší estrogén v čase menopauzy vedie u žien k úbytku kostnej hmoty. Tento postupný proces „rednutia kostí“ môže spôsobiť oslabenie kostí, čo môže viesť k ľahšiemu lámaniu kostí. Keď kosti veľmi slabnú, „rednú“, tak sa tento stav môže medicínsky označiť ako osteoporóza. Aby si ženy udržali pevnsoť svojich kostí, je potrebné cvičenie s vlastnou váhou. Zdravie kostí môžete chrániť aj konzumáciou potravín bohatých na vápnik a vitamín D alebo, ak je to potrebné, užívaním doplnkov vápnika a vitamínu D. Skoncovanie s fajčením tiež pomáha chrániť vaše kosti a udržať ich v dobrej forme aj napriek menopauze.

Zvyšuje menopauza riziko srdcových chorôb?
Jednoduchá odpoveď je áno. Po menopauze majú ženy väčšiu pravdepodobnosť, že budú mať kardiovaskulárne problémy, napríklad infarkt alebo mozgovú príhodu. Zmeny v hladinách estrogénu môžu byť jednou z príčin, ale tieto ochorenia môžu byť tiež spôsobené procesom starnutia. Vplyvom týchto zmien je potrebné dbať na zlepšenie životného štýlu. Dôležitá je tiež prevencia obezity a pravidelné kontroly hladiny cholesterolu a tukov v krvi. Pomôcť môže cvičenie a rôzne výživové doplnky, ktoré môžu pomôcť udržať organizmus v dobrej kondícii.

Majú ženy sexuálne problémy v a po menopauze?
Áno, problémy so sexuálnymi funkciami sa vyskytujú u žien všetkých vekových skupín. Patria sem problémy so sexuálnym záujmom, vzrušením, funkciou orgazmu a bolesťou. Výskyt takýchto ťažkostí samozrejme nie je pravidlom a dôležitú úlohu v tejto oblasti hrá veľmi veľa faktorov. Či už tie psychologické (nálada, rodinná atmosféra), fyzické (zdravie, príp. choroby) a životný štýl.

Čo môže žena urobiť, ak má problémy so spánkom?
50 percent žien vo veku od 40 do 59 rokov uvádza zlú kvalitu spánku. Skúste dodržať tieto tipy na zlepšenie spánku: počas dňa buďte fyzicky aktívna, vyhýbajte sa ťažkým jedlám, fajčeniu a práci tesne pred spaním,vaša spálňa musí byť dostatočne tmavá, tichá a vyvetraná, vyvarujte sa driemaniu počas dňa, zaveďte si večierku (presný čas, kedy pôjdete každý deň spať), obmedzte spálňu len na spánok a intimitu,noste ľahké oblečenie a tenké posteľné prádlo.

Čo môže žena urobiť na zlepšenie výkyvov nálady v menopauze?
Dostatok spánku a fyzická aktivita môžu pomôcť zabrániť zmenám nálady. Môžete tiež vyskúšať naučiť sa nové spôsoby, ako sa vysporiadať so stresom, napríklad meditovať alebo zapisovať si svoje pocity či emócie do denníka. Ak sa potrebujete s niekým porozprávať, zvážte návštevu terapeuta.

Teraz, keď sme sa pozreli na to, čo menopauza je, ako sa prejavuje a keď sme si prešli tie najčastejšie otázky žien ohľadne menopauzy je na mieste spomenúť možnosti, ktoré má žena k dispozícii, ak chce zvládať menopauzu s prehľadom a s pomocou prírodných výživových doplnkov. Pozrieme sa na 3 najobľúbenejšie prírodné doplnky výživy, ktoré sú obľúbené našimi klientkami a podľa ich hodnotení majú na priebeh menopauzy výborný pozitívny vplyv.

Femm Passion
Prípravok Femm Passion je určený špeciálne len na ženskú klientelu. Prípravok je výsledkom dlhoročných vedeckých štúdií. Femm Passion kombinuje zázračné vlastnosti prírodných rastlinných látok a vďaka ich optimálneho pomeru dokáže prípravok pomôcť udržiavať vyššiu kvalitu zdravia žien. Ide o prípravok, ktorý dokáže vyrovnať hormonálny disbalans (nerovnováhu) klientiek a zároveň zlepšiť ich sexuálne funkcie. Hlavným kritériom pre vznik výživového doplnku bol jeho prírodný charakter, cenová dostupnosť, vysoká kvalita a zaručené liečebné účinky. Vhodnou kombináciou viacerých extraktov prírodných zložiek vznikol prípravok, ktorý pôsobí na telesné aj duševné zdravie. Prípravok dokázateľne zlepšuje činnosť ženských orgánov a tak podporuje ich funkciu. Pomáha pri problémoch s otehotnením, nepravidelnou menštruáciou, zmierňuje nepríjemné prejavy menopauzy, odďaľuje klimaktérium, pomáha predchádzať infekciám, zabraňuje predčasným prejavom starnutia organizmu, ničí oxidačný stres a tým bojuje aj proti vzniku rakoviny. Prípravok je navrhnutý tak, aby jeho užívanie neobmedzovalo klientku, práve naopak, aby bolo jeho užívanie bezproblémové a neprinášalo žiadne problémy. Preto výrobcovia zvolili formu jednej tabletky denne, ktorá dokonale pokrýva celú účinnú dávku, ktorá pri optimálnej dĺžke užívania vyvolá žiadané účinky.

Tak ako pre muža, tak aj pre ženu je veľmi stresujúce, keď si už nemôže vychutnávať radosti života v plnej miere, ako keď bola mladá. Proces starnutia je prirodzený, ale prináša so sebou aj nepríjemné skúsenosti. Týkajú sa buď zdravia alebo súkromného milostného života. Nejedna naša klientka potvrdí, že po tom, ako začala užívať tabletky Femm Passion sa jej vylepšil nielen zdravotný stav, ale aj sexuálny život, čo viedlo k zvýšeniu psychickej pohody a celkovému pocitu spokojnosti. Klientky uvádzajú, že prípravok im poskytuje zároveň aj upokojenie. Cítia sa viac „v pohode“, nepociťujú úzkosti, majú vyššiu toleranciu zvládania stresu, majú intenzívne pocity prílevu energie a celkovo popisujú zlepšenie kvality svojho života. Klientky popisujú výrazné zmeny v ich sexuálnom živote. Zvýšilo sa im libido (sexuálna žiadostivosť).

Maca Fresh Women

Maca Fresh Women je prírodný produkt vytvorený v Českej republike, ktorý spĺňa všetky prísne atribúty zdravotnej certifikácie v rámci krajín Európskej únie. Maca Fresh Women obsahuje prírodný výťažok z rastliny Maca (Lepidium meyenii) v množstve 900 mg. Ďalej obsahuje 300 mg extraktu Lucerna siata (Medicago sativa) a 90 mg extraktu Wild yam (Dioscorea villosa). Tento doplnok výživy má množstvo zdravotných benefitov. Medzi najznámejšie účinky patria: vyrovnávanie hormónov počas menopauzy, prevencia osteoporózy, nárast energie a zvýšenie vytrvalosti, zvýšenie libida, zlepšenie plodnosti, rast vlasov, vylepšenie tónu pleti, podpora zdravia štítnej žľazy, zlepšenie sústredenia a zdravej mysle, podpora liečby depresie a i.

Jedným z najčastejších dôvodov užívania Macy peruánskej je jej schopnosť zmierňovať príznaky menopauzy. Veľa užívateliek zaznamenalo výrazné zníženie návalov tepla a nočného potenia práve po pravidelnom užívaní Maca prášku. Maca obsahuje množstvo aminokyselín, ktoré sú stavebnými jednotkami hormónov. Výskum potvrdil, že pravidelná konzumácia Macy môže vyvažovať hormonálne funkcie a zlepšiť tak funkciu endokrinného systému človeka. Medzi pôvodnou peruánskou populáciou bola Maca tradične považovaná za silné afrodiziakum

V rôznych individuálnych testoch preukázala Maca pozitívne výsledky aj na znižovanie príznakov syndrómu chronickej únavy. Od tej doby si udržovala reputáciu aj vďaka zvyšovaniu energie. Maca sa dlhodobo pridávala do špeciálnych čajov, ktoré sa pili počas tanečných ceremoniálov, aby pomohla nabudiť a zároveň uvoľniť účastníkov. Posledné štúdie hovoria o tom, že Maca dokáže znížiť únavu a znížiť stres. Pravidelná konzumácia Maca Fresh Women dokáže dlhodobo zlepšiť náladu. Prečítajte si aj: 7 výhod užívania MACI pre ženy podporené výskumom 

10 argumentov, prečo je Maca Fresh Women vhodná práve pre vás:

 1. Jedná sa o overený a zdravotne nezávadný výrobok.
 2. Obsahuje výlučne prírodné látky, ktoré nemajú vedľajšie účinky.
 3. Výrobok prešiel dôkladným testovaním v mnohých veľkých certifikačných testovaniach.
 4. Jeho tradičná receptúra je zachovaná.
 5. Pôsobí upokojujúco na hormonálny systém a zmierňuje príznaky menopauzy.
 6. Pomáha starať sa o vašu krásu.
 7. Zvyšuje mentálny výkon a zlepšuje náladu.
 8. Zlepšuje činnosť pohlavných orgánov.
 9. Zlepšuje činnosť srdcovo-cievneho systému.
 10. Je overená tisíckami spokojných klientov.

 

DecoFemm
DecoFemm je prípravok určený pre ženy, ktoré nie sú spokojné so svojím vzhľadom. Prípravok sľubuje zväčšenie poprsia, taktiež jeho spevnenie a tým pádom zlepší aj sebavedomie žien. Je známe, že k zmene veľkosti prsných žliaz dochádza v období puberty. Vplyvom zvýšenej koncentrácie pohlavných hormónov v krvi dochádza k premene organizmu, ktorý sa pripravuje na pohlavnú zrelosť. Hormóny teda stimulujú (vyvolávajú) zväčšenie prsného tkaniva a regulujú taktiež tvar a veľkosť prsníkov. Je však možné zmeniť tvar poprsia aj po puberte, v produktívnom veku? 

V prírode boli objavené špeciálne prírodné látky tzv. fytoestrogény, ktoré majú potenciál ovplyvniť hormonálnu činnosť organizmu. Fytoestrogény svojim zložením dokážu nahradiť estrogény (ženské pohlavné hormóny) a tie vedia vyvolať rast pŕs. Na základe klinických štúdii bol dokázaný priaznivý vplyv na krycí, reprodukčný, močový, endokrinný a kardiovaskulárny systém. Prípravok pôsobí na kvalitu pokožky, na stav vlasov a nechtov. Vplyvom fytoestrogénov dochádza k zlepšeniu hormonálnej činnosti, ktorá následne reguluje tvar a množstvo prsníkov. DecoFemm osviežuje telo, dodá žene energiu a vitalitu. Dokáže regulovať telesnú hmotnosť a u viacerých žien sa potvrdilo zníženie ich váhy. Prírodné súčasti produktu pôsobia aj ako antioxidanty a teda dokážu pôsobiť aj proti vzniku voľných radikálov, ktoré môžu byť príčinou vzniku rakoviny. Dokázaná je aj vysoká účinnosť prípravku na močový systém. Podporuje normálnu činnosť kardiovaskulárneho systému, činnosť svalov. DecoFemm sa používa aj pri popôrodnej starostlivosti a počas aktívneho kojenia dieťaťa.  Zlepšenie sexuálneho zdravia je tiež súčasťou účinkov doplnku.  V neposlednom rade vie byť prípravok veľmi efektívnym pomocníkom počas menopauzy, pretože dokáže veľmi prirodzeným spôsobom regulovať činnosť žliaz, ktoré produkujú hormóny.

 

Najpredávanejšie

34
5013450
Značky

Stránka 1 z 1 - 4 položiek celkom

 • libido Novinka Tip 299
  Akčný balíček - Femm Passion Libido 60 kapsúl + Lovely Lovers LibidoUp Gel 150 ml
  Skladom (490 ks)

  Akčný balíček FEMM PASSION LIBIDO 60 KAPSÚL NA ZVÝŠENIE LIBIDA + LOVELY LOVERS LIBIDOUP GEL INNOVATIVE FORMULA 150ML PRE ZVÝŠENIE LIBIDAhodnotenie_referencie_skusenosti

  Pôvodne: 59 €
  Ušetríte: 9 € (–15 %)

  50 €
 • Deofemm Akcia DEC01
  Doplnok na zväčšenie pŕs DecoFemm - Beauty Breast - 120 kapsúl
  Skladom (490 ks)

  Unikátny produkt pre ženy, ktoré túžia po zväčšení a spevnení poprsia bez plastickej operácie, hormonálnej rovnováhe, kľudnejšej menštruácií a intímnom zdraví. Český produkt. Certifikát bezpečnosti Štátneho zdravotného úradu.

  od 44 €
 • Feromóny pre ženy Magnetifico - Selection - 50ml Tip PSEW50
  Feromóny pre ženy Magnetifico - Selection - 50ml
  Skladom (371 ks)

  Parfém pre zvýšenie sexuálnej príťažlivosti z rady MAGNETIFICO - Power of Pheromones s charakterom čistoty a dôveryhodnostiFeromóny pre ženy prémiovej kvality.hodnotenie_referencie_skusenosti

  Pôvodne: 49 €
  Ušetríte: 5 € (–10 %)

  44 €
 • maca - maca pre ženy - menopauza - menstruacia - pms 287/1 B
  Maca pre ženy - Maca Fresh Women - 90 kapsúl
  Skladom (435 ks)

  Pokojná rieka, sebavedomá a plná síl. To najlepšie charakterizuje svet vyrovnanej ženy. Unikátny produkt zostavený špeciálne pre tie ženy, ktoré chcú podporiť svoju sexualitu, fyzické a psychické zdravie, alebo chcú upokojiť hladinu nepriaznivých príznakov menopauzy. ENERGIA ženy v stálom prítoku živín a lásky   hodnotenie_referencie_skusenosti

  od 34 €

Stránka 1 z 1 - 4 položiek celkom