Semeno - Spermie

Základné údaje
Zrelá spermia sa skladá z hlavičky, krčku, tela a bičíka. Spermie sa vytvárajú vnútri semenníkov a na svoje dozretie potrebujú až 84 dní a teplotu nižšiu ako 37 stupňov Celzia. Odkiaľ putujú do nadsemenníkov, kde získajú dlhý chvostík, ktorý im umožňuje plávanie. V nadsemenníkoch sa zrelé spermie zhromažďujú, odkiaľ sa pri pohlavnom styku presunú do tela ženy, kde ak zrelá spermia natrafí na zrelé ženské vajíčko, oplodní ho. Vajíčko, aj spermia majú svoje vlastné gonozómy. Gonozóm je 23. chromozóm, jediný pohlavný chromozóm, ktorý sa nachádza v jednej genetickej sade. Vajíčko má vždy chromozómy XX, spermia XY. Ak sa spoja chromozómy X a Y, spolu s manželkou budete očakávať chlapčeka, ak sa spoja chromozómy X a X, tešte sa na dievčatko.

Čo zabíja vaše spermie? 
Spermie zabíja mnoho faktorov. S niektorými sa bežne stretávate a ani si to neuvedomujete. Pre dobrú plodnosť je dôležitá dostatočne vysoká početnosť spermií, pretože hoci vajíčko oplodní len jedna spermia, ak je ich málo, šance na oplodnenie klesajú. Dôležitá je tiež pohyblivosť, sila a tvar spermie.

Pri práci s notebookom buďte opatrní, pretože aj to môže negatívne ovplyvniť našu plodnosť. Častým zvykom je sadnúť si s laptopom na posteľ a uložiť si ho do lona. A práve takáto poloha zohrieva semenníky z pôvodných 34,5 stupňa na Celzia aj o 3 stupne, keďže notebook sa zvykne zohriať až do teploty 70 stupňov Celzia.

Zabijakom spermií môžu byť aj priliehavé slipy, módne tangá alebo obtiahnuté nohavice. Negatívny vplyv má aj fajčenie marihuany, užívanie alkoholu a priveľmi korenistých jedál, prehnané opaľovanie, horúce kúpele, vyhrievané sedačky, či sauny a opatrní by ste mali byť aj pri bicyklovaní, pretože aj pád na hornú tyč bicykla môže zapríčiniť problémy s potenciou. Na zvlhčenie pošvy nepoužívajte sliny, pretože obsahujú jednak choroboplodné zárodky a jednak spomaľujú pohyb spermií.

Na celkový stav spermií môže vplývať aj zdravotný stav, prostredie, v ktorom žijete, váš životný štýl, stres, ktorému sa vystavujete, užívanie liekov, či nadváha.

 
Ako „vypestovať“ zdravé spermie 
Riziko, že sa vaše spermie nebudú vyvíjať správne, rastie úmerne s vekom, avšak dodržiavaním niektorých zásad môžete riziko poškodenia spermií minimálne znížiť, ak nie celkom eliminovať.

Mali by ste sa vyvarovať nosenia obtiahnutej bielizne a nohavíc, a tiež dlhým horúcim kúpeľom či pobytom v saunách. Znížte príjem tuku a ak máte nadváhu, schudnite, pretože obezita zhoršuje pohyblivosť spermií. Vyhýbajte sa drogám a opojným látkam, tiež znížte príjem kofeínu a menej fajčite.

Dopriať by ste si mali dostatočný prívod vitamínov, minerálov a stopových prvkov. Na spermie najlepšie pôsobia vitamín E, vápnik, selén, zinok a kyselina listová. Vitamíny dopĺňajte aj vo forme čerstvého ovocia a zeleniny.

Vyhýbajte sa stresu a doprajte si kvalitný spánok a odpočinok. Takisto sa pokúste vyvarovať pravidelnej konzumácii „modrých tabletiek“.

ČO PRESNE OBSAHUJÚ SPERMIE:

Vodu – 91, 8%, sušinu – 7,2%, proteín: 45 gramov na liter, kyselinu močovú: 60 mg na liter, vitamín E: 9,8 mg na kg, vitamín B12: 0,45 mg na liter, vitamín C: 43 mg na liter, fruktózu: 2,24 g na liter, sorbitol: 0,1 g na liter, kyselinu citrónovú: 3,76 g na liter, kyselinu mliečnu: 0,37 g na liter, lipidy: 1,88 g na liter.

SEMMAX Doplnok stravy vyvinutý špeciálne pre mužov, ktorí chcú podporiť spermatogenézu, plodnosť, reprodukciu, fyzické a psychické zdravie a vitalitu. Silné zloženie - v jednej dennej dávke 830 mg zmesi. Prírodný produkt - základ produktu je tvorený čisto prírodnými bylinnými extraktmi. www.semmax.sk

Ejakulácia prebieha nasledovne:

 1. Na základe nervových vzruchov a podnetov začína proces vypudzovania ejakulátu cez semenovody.
 2. Zo semenných vačkov sa uvoľňujú spermie, ktoré sa kombinujú s ejakulátom, konkrétne jeho plazmou.
 3. Prichádza k neovládateľným kontrakciám svalov a nastáva orgazmus.
 4. Ejakulát je so spermiami vytláčaný rýchlo von cez močovú trubicu, pričom nastávajú aj kontrakcie močového mechúra, aby neprišlo k spätnému chodu.


Zaujímavosti o spermiách

• priemerná produkcia spermií je až 72 miliónov denne
• ich počet v ejakuláte muža je 200 – 600 miliónov
• priemerná rýchlosť spermie v ejakuláte je 10 – 60 µm za sekundu
• ich životnosť v tele je asi mesiac
• v tele ženy prežívajú 1- 2 dni, v niektorých prípadoch až 2 – 4 dni
• aby sa spermia dostala až k vajíčku, musí 20 tisíckrát vykonať vlnivý pohyb bičíka, aby sa mohla posunúť dopredu
• ak chcete splodiť dieťa, pár dní sexuálne abstinujte, zlepší to kvalitu vášho ejakulátu a tým aj šance na oplodnenie
• zrelá spermia je dlhá až 70 µm


Autor: Desmond.,  atlas.sk

 

Najpredávanejšie

34
6913469
Značky

Stránka 1 z 1 - 6 položiek celkom

 • Andri + Maxi Akcia Tip 305
  Akčný balíček: Doplnok stravy Andrimax - 120 kapsúl + Maxilong Gél - 150 ml
  Skladom (482 ks)

  Akčný balíček s produktom Andrimax 120 kapsúl a Maxilong gélom. Unikátny balíček produktov pre mužov, ktorých zaujíma zväčšenie penisu, podpora erekcie, lepšia sexuálna výdrž, intímne zdravie muža a lepší výkon. Český produkt s certifikátom bezpečnosti Štátneho zdravotného ústavu.hodnotenie_referencie_skusenosti

  Pôvodne: 80 €
  Ušetríte: 11 € (–13 %)

  69 €
 • spermie-prostata-objem-spermií Akcia Novinka Tip SEM01
  Doplnok na zväčšenie objemu spermií Semmax - 60 kapsúl
  Skladom (424 ks)

  Pre mužov, ktorí túžia po väčšom objeme spermií, silnejšom výstreku a chcú mať zdravšie spermie. Obsahuje látky s kladným vplyvom na spermatogenézu. Český produkt. Certifikát bezpečnosti od Štátneho zdravotného ústavu.hodnotenie_referencie_skusenosti

  od 38 €
 • Andrimax120 Akcia Tip ANX01
  Doplnok stravy Andrimax - 120 kapsúl
  Skladom (478 ks)

  Andrimax 120 kapsúl. Unikátny produkt pre mužov, ktorých zaujíma zväčšenie penisu, podpora erekcie, lepšia sexuálna výdrž, intímne zdravie muža a lepší výkon. Mnoho mužov rieši veľkosť penisu, kvalitu erekcie a sexuálny výkon. Veľkosť penisu je daná predovšetkým množstvom krvi ktorá je schopná dostať sa do toporivých teliesok. Na kvalitu erekcie a sexuálny výkon má vplyv mnoho psychických i fyzických faktorov. Andrimax obsahuje zložky, ktoré majú kladný vplyv na mnoho z týchto vecí. Český produkt s certifikátom bezpečnosti Štátneho zdravotného ústavu.hodnotenie_referencie_skusenosti

  od 52 €
 • Andrimax120 701/1
  Doplnok stravy pre zdravú prostatu Andrimax - 120 kapsúl
  Skladom (496 ks)

  Andrimax 120 kapsúl. Unikátny produkt pre mužov, ktorých zaujíma zväčšenie penisu, podpora erekcie, lepšia sexuálna výdrž, intímne zdravie muža a lepší výkon. Mnoho mužov rieši veľkosť penisu, kvalitu erekcie a sexuálny výkon. Veľkosť penisu je daná predovšetkým množstvom krvy, ktorá je schopná dostať sa do toporivých teliesok. Na kvalitu erekcie a sexuálny výkon má vpliv mnoho psychických i fyzických faktorov. Andrimax obsahuje zložky, ktoré majú kladný vplyv na mnoho z týchto vecí. Český produkt s certifikátom bezpečnosti Štátneho zdravotného ústavu.hodnotenie_referencie_skusenosti

  od 52 €
 • maca pre muzov - lepšia erekcia - prírodný produkt - larginin - tribulus - problemy s erekciou Novinka Tip 281/1 B
  Maca pre mužov - Maca Fresh Men - 90 kapsúl
  Skladom (461 ks)

  Sebaistý, pevný v postoji a keď je potrebné, je tvrdý ako skala. To robí chlapa správnym chlapom! Unikátny produkt zostavený špeciálne pre mužov, ktorí chcú zvýšiť svoj sexuálny výkon, mať silnejšiu erekciu, plodnosť, dodať svojmu telu energiu a urobiť niečo pre svoje intímne, psychické i fyzické zdravie a pohodu.hodnotenie_referencie_skusenosti

   

  od 34 €
 • RXplus Akcia Novinka Tip RXP
  RX plus 60 kapsúl na lepší sexuálny výkon
  Skladom (486 ks)

  Unikátny výživový doplnok vyvinutý špeciálne pre mužov, ktorí chcú úplne iný level svojho intímneho zdravia, kvality erekcie a sexuálneho výkonu. Najsilnejšie zloženie - v jednej dennej dávke 1016 mg zmesi . RX PLUS je prírodný produkt, ktorý pomáhajú zvládať vysoké tempo dnešnej doby a v zdraví dosiahnuť úspech po všetkých smeroch.

  Zloženie staviame na najnovších vedeckých štúdiách a poznatkoch - základ produktu je tvorený čisto BIO prírodnými bylinnými extraktmi. Vďaka tomu garantujeme špičkový účinok každej kapsuly.  Obsahuje prírodné extrakty s kladným vplyvom na lepší sexuálny výkon, výdrž, podporu erekcie, intímne zdravie muža a dodanie viac energie. Český produkt. Certifikát bezpečnosti od Štátneho zdravotného úradu.

  od 39 €

Stránka 1 z 1 - 6 položiek celkom