Vagína

Pošva alebo vagína (lat. vagina, gr. kolpos) je svalovo-väzivová trubica, ktorá je vývodnou pôrodnou cestou a súčasne ženským kopulačným orgánom. Predná stena pošvy je dlhá asi 7 cm, zadná okolo 9 cm. Do horného konca pošvy sa vnára krčok maternice, okolo ktorého sa vytvára klenba pošvy (fornix vaginae), Dolný koniec pošvy sa otvára medzi malými pyskami ohanbia do predsiene pošvy (vestibulum vaginae), okraj tvorí poševný otvor (lat.ostium vaginae). Na začiatku pošvy je u väčšiny žien, ktoré nemali pohlavný styk, tenká slizničná duplikatúra, tzv. panenská blana (hymen). Hymen neuzatvára vagínu úplne. Ostáva v ňom malý otvor, ktorý umožňuje odtok menštruačnej krvi. Vnútro vystiela sliznica, ktorá vytvára pomerne vysoké krkvy (rugae vaginales), ktoré sú usporiadané do stĺpcov (columnae rugarum). Sliznica je krytá nerohovatejúcim dlaždicovým epitelom, ktorý neobsahuje nijaké žliazky. Sekrét zvlažujúci povrch sliznice pošvy je transsudátom ciev stien pošvy a produkt bakteriálnej flóry osídľujúcej pošvu (Lactobacilus acidophilus). Svalovina pošvovej steny je hladká, sieťovite usporiadaná. Okolo dolnej časti pošvy sú aj vlákna priečne pruhovaných svalov, ktoré majú charakter zvierača. Adventícia pošvovovej steny je tvorená hustým kolagénnym väzivom, bohato prekrveným a s množstvom vetvičiek nervov.

 
26
9612696
Značky

Stránka 1 z 1 - 6 položiek celkom

 • andrimax maxilong Akcia Tip
  Skladom

  Akčný balíček ANDRIMAX 120 KAPSÚL, TABLETKY NA ZVÄČŠENIE PENISU + LOVELY LOVERS MAXILONG GÉL 150ML NA ZVÄČŠENIA PENISU

  Pôvodne: 80 €
  Ušetríte: 11 € (–14 %)

  69 €
 • libido Novinka Tip
  Skladom

  Akčný balíček FEMM PASSION LIBIDO 60 KAPSÚL NA ZVÝŠENIE LIBIDA + LOVELY LOVERS LIBIDOUP GEL INNOVATIVE FORMULA 150ML PRE ZVÝŠENIE LIBIDAhodnotenie_referencie_skusenosti

  Pôvodne: 59 €
  Ušetríte: 9 € (–15 %)

  50 €
 • Skladom

  Intímny sprej pre zvýšenie libida u žien, väčší prežitok a ľahšie dosiahnutie orgazmu. Exkluzívny lubrikačný sprej pre diskrétne použitie.

  Pôvodne: 29 €
  Ušetríte: 3 € (–10 %)

  26 €
 • Skladom

  Unikátny produkt zostavený špeciálne pre ženy, ktoré chcú podporiť svoju sexualitu, fyzické a psychické zdravie a alebo chcú zmierniť nepriaznivé príznaky spojené s menopauzou.hodnotenie_referencie_skusenosti

  Pôvodne: 35 €
  Ušetríte: 6 € (–17 %)

  29 €
 • secret ceres (1) Novinka Tip
  Objednané

  Antifungálne a antibakteriálne vlastnosti aktívnych zložiek obsiahnutých v Secret Ceres efektívne potláčajú ťažkosti, ktoré bývajú často výsledkom nerovnováhy vaginálnej flóry, ako sú plesňové infekcie (vaginálna kandidóza), vaginálnu suchosť, vaginálny zápal (vaginitída), nepríjemný zápach (vaginóza) alebo výtok (leukorea ).

  96 €
 • TightUP gel 150ml gel pre zúženie vagíny Tip
  Skladom

  Jedinečný gél pre ľahšie dosiahnutie orgazmu. Efekt zúženia vagíny vďaka spevneniu a zlepšeniu pružnosti pošvy, čo vedie k zvýšeniu libida a k väčšej rozkoši.

  Pôvodne: 30 €
  Ušetríte: 2 € (–7 %)

  28 €

Stránka 1 z 1 - 6 položiek celkom

Tento web používa súbory cookie. Ďalším prechádzaním tohto webu vyjadrujete súhlas s ich používaním.