Čo sú feromóny

Feromón je prchavá chemická látka, ktorá spúšťa prirodzenú reakciu jedinca toho istého biologického druhu. Najčastejšie sú to poplašné feromóny, pohlavné feromóny alebo potravné feromóny, ktoré spúšťajú behaviorálnu alebo fyziologickú reakciu. Pojem feromón zaviedli prvýkrát Peter Karlson a Martin Lüscher.

Výskum feromónov začal pomerne neskoro. Až koncom päťdesiatych rokov dvadsiateho storočia sa po prvýkrát podarilo nemeckému vedeckému tímu chemicky identifikovať feromón. Dnes už je pomerne dobre známe, ako feromóny fungujú a ako ovplyvňujú správanie určitých druhov zvierat. V prvom rade boli používané pri výskume mole a hlodavce.

 

Čo robia feromóny?

Feromóny môžu slúžiť na pomoc pri hľadaní potravy, na vyvolanie alebo stlmenie obranných a poplašných reakcií alebo na prilákanie sexuálneho partnera. Ľudské feromóny (mužské androsteny a ženské estreny) sa uvoľňujú predovšetkým z potu, z pokožky mužov a žien a zachytávame ich pomocou špeciálneho orgánu, ktorý sa nachádza medzi nosom a ústami (tzv. vomeronazálny orgán alebo Jacobsonov orgán).

Účinkom molekúl feromónov je okamžité zvýšenie sexuálnej príťažlivosti u opačného pohlavia. Vedecké výskumy dokázali, že ani ten najlepší dámsky parfém sa nevyrovnal prirodzeným feromónom a ženy, ktoré mali viac ženských feromónov (napr. v období ovulácie), pôsobili na mužov ako atraktívnejšie a sexuálne príťažlivejšie.

Rovnako i muži, ktorých hladina feromónov bola vyššia, pôsobili na opačné pohlavie ako silnejší, mužnejší a príťažlivejší sexuálni partneri. Feromóny nemajú žiadnu špecifickú vôňu a patria medzi prírodné afrodiziaká, ktoré fungujú bez toho, aby sme si to uvedomovali.

pokles feromónov

Vylučovanie feromónov u mužov aj u žien ovplyvňuje to, či vedú zdravý životný štýl. Menej feromónov vylúčite, ak vás trápi únava, stres v práci, nespavosť, atď. Na vylučovanie feromónov u žien má vplyv menštruačný cyklus a hormonálne zmeny. Pokles ich vylučovania môže nastať pri užívaní hormonálnej antikoncepcie a počas menopauzy. Prirodzene vylučované feromóny však môžu aj prekryť a „prehlušiť“ bežne používané kozmetické prostriedky ako sú deodoranty, šampóny, sprchové a pleťové mlieka a antiperspiranty. Muži aj ženy preto často siahajú po parfémoch s feromónmi.

Ako sa používajú feromónové parfémy?

Mužské parfumy s feromónmi pomáhajú mužom zvýšiť svoju atraktivitu u opačného pohlavia na podvedomej úrovni. Kým samotné pánske parfúmy môžu zvyšovať atraktivitu muža a priťahovať pozornosť žien vďaka príťažlivej aróme, feromónová zložka je nenápadná, no pôsobí priamo na mozog opačného pohlavia. 

Feromónové parfumy a toaletné vody, určené pre mužov, sa používajú rovnako ako klasické pánske voňavky a aplikujú sa na krk, uši, ramená alebo ruky. Môžete sa však rozhodnúť, že použijete najlepší pánsky parfém, s ktorým máte dobrú skúsenosť a mužské feromóny zvlášť. V takom prípade je dôležité, neprehnať to a použiť len 1-2 kvapky feromónov, ktoré môžete aplikovať napríklad za ucho alebo na podpazušie. Pánske parfémy s feromónmi účinkujú cca 4-10 hodín, v závislosti na intenzite a kvalitne použitých feromónov. To isté platí aj o ženských feromónových parfémov.

Ako zbaliť ženu pomocou feromónov?

 

Najpredávanejšie

29
6912969
Značky

Stránka 1 z 1 - 5 položiek celkom

 • Andri + Maxi Akcia Tip 305
  ANDRIMAX 120 KAPSÚL + MAXILONG GÉL 150ML
  Skladom

  Akčný balíček s produktom Andrimax 120 kapsúl a Maxilong gélom. Unikátny balíček produktov pre mužov, ktorých zaujíma zväčšenie penisu, podpora erekcie, lepšia sexuálna výdrž, intímne zdravie muža a lepší výkon. Mnoho mužov rieši veľkosť penisu, kvalitu erekcie a sexuálny výkon. Veľkosť penisu je daná predovšetkým množstvom krvi, ktorá je schopná dostať sa do toporivých teliesok. Na kvalitu erekcie a sexuálny výkon má vplyv mnoho psychických i fyzických faktorov. Andrimax obsahuje zložky, ktoré majú kladný vplyv na mnoho z týchto vecí. Český produkt s certifikátom bezpečnosti Štátneho zdravotného ústavu.hodnotenie_referencie_skusenosti

  Pôvodne: 80 €
  Ušetríte: 11 € (–14 %)

  69 €
 • Feromony MAGNETIFICO Allure pre mužov 50ml Tip PAM50
  Feromony MAGNETIFICO Allure pre mužov 50ml
  Skladom

  Parfém pre zvýšenie sexuálnej príťažlivosti z rady MAGNETIFICO power of pheromones. Feromony pre mužov. Top kvalita.

  Pôvodne: 49 €
  Ušetríte: 10 € (–20 %)

  39 €
 • Feromony MAGNETIFICO Seduction pre ženy 30ml Tip PSW30
  Feromony MAGNETIFICO Seduction pre ženy 30ml
  Skladom

  Parfém pre zvýšenie sexuálnej príťažlivosti z rady MAGNETIFICO power of pheromones. Feromony pre ženy prémiovej kvality.hodnotenie_referencie_skusenosti

  Pôvodne: 39 €
  Ušetríte: 10 € (–26 %)

  29 €
 • Feromony MAGNETIFICO Selection pre mužov 100ml Tip PSEM100
  Feromony MAGNETIFICO Selection pre mužov 100ml
  Skladom

  Parfém pre zvýšenie sexuálnej príťažlivosti z rady MAGNETIFICO power of pheromones. Feromóny pre mužov prémiovej kvality.

  Pôvodne: 59 €
  Ušetríte: 10 € (–17 %)

  49 €
 • Feromony MAGNETIFICO Selection pre ženy 50ml Tip PSEW50
  Feromony MAGNETIFICO Selection pre ženy 50ml
  Skladom

  Parfém pre zvýšenie sexuálnej príťažlivosti z rady MAGNETIFICO power of pheromones s charakterom čistoty a dôveryhodnostiFeromóny pre ženy prémiovej kvality.hodnotenie_referencie_skusenosti

  Pôvodne: 49 €
  Ušetríte: 10 € (–20 %)

  39 €

Stránka 1 z 1 - 5 položiek celkom

Tento web používa súbory cookie. Cookie nie sú sušienky. Ďalším prechádzaním tohto webu vyjadrujete súhlas s ich používaním.