Poruchy erekcie

Veľké množstvo mužov trápi otázka ako si poradiť s tak chúlostivým problémom ako je porucha erekcie. 

Spôsobov ako bojovať s týmto problémom je veľké množstvo. Od jednoduchých zmien v životnom štýle až po doplnky výživy a odbornú lekársku liečbu. Čo sa však skrýva pod pojmom porucha erekcie? Porucha erekcie (odborne nazývaná erektilná disfunkcia) je neschopnosť získať a udržať erekciu dostatočne pevnú na sex. Problémy s erekciou, ktoré sa vyskytujú len ojedinele nemusia byť dôvodom na obavy. Avšak ak problémy s erekciou pretrváva dlhšiu dobu, je namieste hľadať iné spôsoby ako s týmto problémom skoncovať. Ponúkame Vám prehľad najzákladnejších vyvolávajúcich faktorov, ktoré môžu spôsobiť poruchy erekcie. 

Erektilná dysfunkcia, ktorá pretrváva dlhšiu dobu môže napáchať škody na mužskom sebavedomí a dokáže spôsobiť nemalé problémy aj v partnerskom živote. V prvom rade je potrebné pripomenúť, že problém s erekciou môže poukazovať aj na iný zdravotný problém, ktorý je potrebné konzultovať s lekárom - špecialistom. Uvedomujeme si, že rozprávať opak chúlostivá probléme nie je vôbec jednoduché. Veľké množstvo mužov k lekárovi vôbec nepríde a dúfam, že sa problém odstráni sám. Na trhu existuje veľké množstvo prírodných prípravkov, ktoré dokážu prirodzeným spôsobom pomôcť zdravie erekcie a vedia výraznou mierou zmierniť už prežívané ťažkosti. 

Najskôr sa však poďme pozrieť, ako sa môžu prejavovať problémy s erekciou. Najčastejšími príznakmi sú tieto: 

 • Znížená sexuálna túžba (libido).
 • Problémy s erekciou - získanie/udržanie erekcie.
 • Predčasná alebo oneskorená ejakulácia.
 • Znížená chuť na sex.
 • Strach z prípadných sexuálnych neúspechov. 

 

Poruchy erekcie a psychika

Aktuálne výskumy poukazujú na fakt, že problémy s erekciou môže byť do značnej miery zapríčinené aj psychologickými faktormi. Čo si máme predstaviť pod pojmom psychologické faktory? 

Mozog hrá kľúčovú úlohu pri riadení všetkých dejov, ktoré riadia erekciu, počnúc pocitmi sexuálneho vzrušenia. Mnoho podnetov môže narušiť vznik sexuálnych pocitov a spôsobiť alebo zhoršiť poruchu erekcie. Depresia, úzkosť alebo iné chorobné stavy z oblasti duševného zdravia dokážu preukázateľne zhoršiť schopnosť zdravej erekcie. Stres, ktorý je považovaný za úhlavného nepriateľa z hľadiska civilizačných ochorení má na poruchách erekcie veľký podiel. Problémy vo vzťahoch v dôsledku stresu, zlej komunikácie alebo iných nevyriešených problémov sa tiež môžu odzrkadľovať na sexuálnej výkonnosti. 

Je teda viac než jasné, že erektilná dysfunkcia úzko súvisí aj s mentálnym zdravím. Je dokázané, že psychika dokáže vplývať na všetky funkcie organizmu, a výnimku teda netvoria ani problémy tohto typu. Práve naopak, podľa psychosomatiky (odboru, ktorý sa zaoberá ochoreniami, ktoré vznikli kvôli zlému psychickému nastaveniu) sú poruchy erekcie najčastejšie vyvolávané pretrvávajúcim stresom a napätím. V prvom rade je teda vhodné zmierniť pracovné nasadenie a následne sa začať plne zaujímať o svoje fyzické a psychické telo. Nedostatok spánku, zlá životospráva, potláčanie negatívnych emócii alkoholom je len malá ukážka toho, čo všetko dokáže vplývať na erekciu. 

Poruchy erekcie a rizikové faktory 

S pribúdajúcim vekom sa problémy s erekciou zintenzívňujú. Jedná sa o prirodzený dej, ktorý je však možné zmierniť. K erektilnej dysfunkcii môžu prispieť rôzne rizikové faktory vrátane iných zdravotných ťažkostí (najmä cukrovka alebo ochorenia srdca a ciev). Užívanie tabakových výrobkov obmedzuje prietok krvi do žíl a tepien a môže časom spôsobiť vážne zdravotné komplikácie, ktoré sa bezprostredne odzrkadlia aj na vašom sexuálnom zdraví. Nadváha je  tiež považovaná za veľký rizikový faktor, ktorý postupom času môže viesť k poruchám erekcie.  Niektoré lekárske ošetrenia, ako napríklad chirurgia prostaty alebo ožarovanie (ako liečba rakoviny) môžu spôsobiť dočasnú alebo trvalú poruchu erekcie. Poruchy môžu spôsobiť aj zranenia, najmä ak sa poškodia nervy alebo tepny, ktoré kontrolujú erekciu. Je potrebné myslieť aj na vedľajšie účinky liekov vrátane antidepresív, antihistaminík a liekov na liečbu vysokého krvného tlaku, bolesti alebo chorôb prostaty. práve tieto lieky môžu výraznou mierou ovplyvniť potenciu. Užívanie drog a nadmerné požívanie alkoholu môžu postupom času výústiť až do trvalých porúch erekcie. 

Komplikácie vyplývajúce z porúch erekcie môžu ovplyvňovať každodenný život. Medzi tie najčastejšie sa v literatúre radia nasledovné: 

 • Neuspokojivý sexuálny život.
 • Stres alebo úzkosť.
 • Rozpaky alebo nízka sebaúcta.
 • Nízke sebavedomie pri kontakte so ženami.
 • Problémy vo vzťahoch.

 

Erektilná dysfunkcia je aj napriek jej chúlostivosti veľmi bežná skúsenosť mnohých mužov. S liekmi alebo bez liekov sa často môže veľmi efektívne a v priebehu krátkeho času zvrátiť. Veľmi často pomôžu zmeny životného štýlu a prírodné prostriedky, ktoré dokážu naštartovať prirodzené regeneračné procesy organizmu. 

Z klinickej praxe a z výskumov jasne vyplýva, že väčšina mužov pociťuje najmenej jednu epizódu neschopnosti dosiahnuť erekciu v produktívnom veku. A táto skutočnosť sa týka aj mladých mužov. V extrémnych prípadoch môže dochádzať k stavom, kedy muž nie je vôbec schopný mať alebo udržať erekciu. Erektilná dysfunkcia (ED) je veľmi častá a podľa výskumov postihuje odhadom 30 miliónov mužov v Amerike. Výskyt tohto problému je približne rovnaký aj v Európe a čísla sa z roka na rok zvyšujú. 

Väčšina prípadov porúch erekcie sa vyskytuje u mužov, ktorí predtým boli schopní mať erekciu. Tento stav je zvyčajne reverzibilný (je možné ho zvrátiť), ale šanca na úplné vyliečenie závisí od vyvolávajúcej príčiny. 

Je možné poruchy erekcie zvrátiť?

Správna liečba môže zmierniť alebo úplne vyliečiť prejavy porúch erekcie. V mnohých prípadoch je možné erektilnú dysfunkciu možné úplne zvrátiť. Je dôležité si však uvedomiť, že aj keď v niektorých prípadoch poruchy erekcie nemožno vyliečiť, správna liečba môže zmierniť alebo odstrániť príznaky. 

Lekári identifikovali dva typy porúch erekcie: 

 • K primárnej erektilnej dysfunkcii dochádza, keď muž nebol nikdy schopný mať alebo udržať erekciu. Tento stav sa však vyskytuje len veľmi zriedkavo.     
 • Sekundárna erektilná dysfunkcia sa vyskytuje u ľudí, ktorí kedysi mali pravidelnú erekciu a nezaznamenali žiadne problémy v súvislosti s erekciou. Ochorenie u nich nastúpilo v priebehu života. Toto je najbežnejší typ.

 

Dobrá správa je, že sekundárna erektilná dysfunkcia sa dá zvrátiť a je veľmi často len dočasná. Primárna erektilná dysfunkcia môže vyžadovať intenzívnejšie lekárske ošetrenie. 

Erektilná dysfunkcia sa zvyčajne lieči liekmi alebo chirurgicky. Avšak, veľké množstvo mužov dokáže vyliečiť príčinu a zvrátiť príznaky bez liekov len s pomocou prírodných doplnkov. 

Výsledky liečby sú veľmi individuálne a môžu sa meniť od človeka k človeku. Niektorí muži zistili, že tradičné liečby, ako sú chirurgia alebo lieky u nich nefungujú. Títo muži naopak zaznamenali výborné výsledky pri užívaní prírodnej liečby. Pozrime sa teda na možnosti liečby tohto problému.

 

Metódy liečby porúch erekcie

Existuje široká paleta postupov, pomôcok, liekov a doplnkov výživy, ktoré dokážu účinne zatočiť s týmto nepríjemným problémom. Lenže nie každá liečba je vhodná pre každého muža, preto je potrebné poznať rôzne typy liečby a zvoliť tú pre seba „najsprávnejšiu“. 

Krátkodobá liečba

Pomáha v dosiahnutí alebo udržaní erekcie, ale nerieši základnú (vyvolávajúcu) príčinu erektilnej dysfunkcie.  Patrí sem podporná liečba liekmi. Napríklad sildenafil (Viagra) zvyšuje prietok krvi do penisu, čo môže poskytnúť krátkodobú úľavu od erektilnej poruchy. Môže pomôcť mužom pri stavoch, ako je cukrovka a ateroskleróza, aby mali erekciu dostatočnú na sex. Na tieto lieky však vzniká tolerancia - teda telo si na tieto lieky navykne a po čase prestávajú byť tak účinné. 

Riešenie vyvolávajúcej príčiny

Táto liečba je väčšinou riadená odborníkom - lekárom, ktorý doplní radu yvšetrení apokúsi sa odhaliť príčinu vzniku ťažkostí. Ak ochorenie spôsobujú napríklad upchaté cievy, lekár určí vhodnú liečbu a odporúči častejšie užívanie liekov alebo cvičenie, ktoré môže zlepšiť kardiovaskulárne zdravie. Tento postup môže úplne eliminovať erektilnú dysfunkciu alebo dokáže znížiť frekvenciu epizód. 

Psychologická liečba

Príčina erektilnej poruchy môže byť psychologická a aj samotný stav môže viesť k úzkosti. Psychologická liečba môžu znížiť úzkosť, zvýšiť sebavedomie a zlepšiť vzťah so sexuálnym partnerom. Táto liečba môžu zvýšiť pravdepodobnosť, že sa zvýši efekt liečby, ktorá bola doteraz neúčinná. Mnohí muži zistili, že intenzívna úzkosť v súvislosti so sexuálnou poruchou im bráni v sústredení a ich pracovný výkon je znížený. Riešenie tejto úzkosti môže zlepšiť celkové výsledky.

 

Čo mám teda robiť, keď sa chcem  úplne zbaviť problémov s erekciou? 

V prvom rade je vhodné navštíviť lekára, aby skontroloval váš celkový zdravotný stav. Porucha erekcie môže byť prvým príznakom poškodenia nervov súvisiacich s cukrovkou, ochorení srdca a ciev alebo neurologických problémov. 

Aj keď príčina poruchy môže byť fyzická (len na úrovni tela), stav môže mať aj psychologické účinky. Môže to viesť k nízkemu sebavedomiu alebo úzkosti, čo môže ešte viac komplikovať  erekciu. Liečebný plán by preto mal zahŕňať fyzické aj psychologické metódy na liečbu porúch erekcie. 

Je vhodné tiež zvážiť

 1. Zmeny životného štýlu

Prispôsobenie zdravého životného štýlu môže zlepšiť mnoho problémov, ktoré spôsobujú poruchu erekcie, ako je cukrovka a upchaté tepny. Zmeny životného štýlu, ktoré zväčša vedú k zlepšeniu stavu zahŕňajú: 

 • Pomocou relaxačných cvičení na zvládanie stresu sa muž učí odbúrať napätie spojené s poruchou erekcie. Relaxačné techniky tiež účinne znižujú krvný tlak, ktorý tiež negatívne vplýva na erekciu.
 • Pomôcť môže aj cvičenie, ktoré zabezpečí zlepšenie prietoku krvi celým telom.
 • Chudnutie (ak je potrebné) sa odporúča kvôli zníženiu krvného tlaku a zlepšeniu hladiny cholesterolu a testosterónu
 • Zmena stravovania môže byť prospešná najmä pre ľudí s cukrovkou alebo kardiovaskulárnymi chorobami.

 

 1. Cvičenia panvového dna

Svaly panvového dna pomáhajú mužom močiť a ejakulovať. Posilnenie týchto svalov môže tiež zlepšiť funkciu erekcie. Z komplexnej štúdie vyplynulo, že cvičenia panvového dna môžu pomôcť mužom s cukrovkou mať a udržať erekciu. Diskutujte o fyzickej terapii panvového dna s lekárom, aby ste zistili, ktoré cvičenia sú najúčinnejšie. 

 1. Poradenská alebo párová terapia

Porucha erekcie môže mať negatívny vplyv na sebaúctu. Môže byť ťažké o tom hovoriť, ale tento problém je veľmi častý. Je dôležité diskutovať o poruche najmä ak spôsobuje depresiu alebo úzkosť. Individuálne poradenstvo môže pomôcť pri odhaľovaní príčiny problému. Psychológ alebo psychiater môže jednotlivcovi pomôcť zvládnuť úzkosť a vyriešiť problémy, ktoré môžu vylúčiť erektilnú poruchu a zabrániť jej návratu. 

 1. Bylinné a alternatívne prostriedky liečby

Akupunktúra môže pomôcť zvrátiť erektilnú poruchu. Niektorí muži zistili, že alternatívna a doplnková terapia, ako je akupunktúra je veľmi účinná. Výskum naznačuje, že niektoré rastlinné doplnky sú veľmi účinné. Prehľad z roku 2018 zistil, že ženšenové prípravky v sledovanej populácii významne zlepšili príznaky poruchy erekcie. Na základe podrobných štúdii sa overili účinky mnohých prírodných látok, ktoré účinné bojujú proti poruchám erekcie. Zoznam prípravkov, ktoré garantujú zlepšenie alebo úplne vyliečenie problému nájdete pod článkom.

Metódy alternatívnej medicíny sú najbezpečnejšie, ak sa používajú pod vedením lekára. 

 1. Lieky

O možnosti liečby pomocou liekov sme sa už v článku zmienili. Existujú mnohé prípravky, ktoré sú však viazané na lekársky predpis. Vždy záleží na konkrétnom mužovi, aby zvážil závažnosť svojich problémov a zvolil vhodnú pomoc. 

 1. Zmeny liekov

Niektoré lieky môžu erekciu zhoršiť. Napríklad lieky na krvný tlak môžu znižovať prietok krvi do penisu, čo sťažuje získanie erekcie. Každý, kto má podozrenie, že porucha erekcie je spojená s liekom, by mal čo najskôr situáciu vysvetliť svojmu lekárovi. Často sú k dispozícii alternatívne lieky, ktoré tieto problémy spôsobovať nebudú. 

 1. Mechanické pomôcky

Pumpy na penis môžu pomôcť do penisu nasať krv a u väčšiny mužov, a to aj vrátane mužov u ktorých došlo k ťažkému poškodeniu nervov, môžu spôsobiť erekciu. Ak existuje vážne poškodenie nervov alebo krvných ciev, použitie krúžku môže pomôcť udržať krv v penise. Aj keď sú prítomné závažné problémy s fyzickým zdravím, mechanické pomôcky zvyčajne môžu pomôcť s erekciou. 

 1. Chirurgia

Ak sú iné stratégie neúčinné alebo ak existuje anatomická príčina poruchy, lekár môže odporučiť operáciu. Tento postup zahŕňa implantáciu zariadenia, ktoré umožňuje okamžitú erekciu. Chirurgia je vo väčšine prípadov účinná a miera komplikácií je menšia ako 5 percent. 

 

Záver

Mnohí muži cítia frustráciu z poruchy erekcie a je to prirodzené. Je dôležité si uvedomiť, že tento stav je liečiteľný. Erektilné poruchy sú veľmi časté a zvyčajne sa dajú zvrátiť použitím prírodných liekov alebo liekov na liečbu príčiny. Včasná pomoc môže často odhaliť vážny zdravotný stav a včasné určenie príčiny poruchy môže zvýšiť pravdepodobnosť jej zvrátenia. Porozprávajte sa s lekárom o najlepšom postupe liečby. 

Najlepším spôsobom, ako zabrániť erektilnej dysfunkcii, je zdravý životný štýl a efektívne liečenie všetkých existujúcich zdravotných problémov. Pod článkom uvádzame najlepšie hodnotené prípravky, ktoré našim klientom pomohli zdolať problémy s erekciou k ich spokojnosti. V prípade akýchkoľvek otázok nám neváhajte napísať a radi vám poradíme s výberom správneho prírodného prípravku pre vás.

 

Najpredávanejšie

28
3412834
Značky

Stránka 1 z 1 - 2 položiek celkom

 • Potency gel Tip POTGEL
  Gél na podporu erekcie Potency Gél - 150 ml
  Skladom (483 ks)

  Intímny lubrikačný gél s aktívnymi prírodnými látkami na podporu erekcie. Hodvábne hladký lubrikačný gél na báze vody, nezanecháva škvrny. hodnotenie_referencie_skusenosti

  Pôvodne: 30 €
  Ušetríte: 2 € (–6 %)

  28 €
 • maca pre muzov - lepšia erekcia - prírodný produkt - larginin - tribulus - problemy s erekciou Novinka Tip 281/1 B
  Maca pre mužov - Maca Fresh Men - 90 kapsúl
  Skladom (452 ks)

  Sebaistý, pevný v postoji a keď je potrebné, je tvrdý ako skala. To robí chlapa správnym chlapom! Unikátny produkt zostavený špeciálne pre mužov, ktorí chcú zvýšiť svoj sexuálny výkon, mať silnejšiu erekciu, plodnosť, dodať svojmu telu energiu a urobiť niečo pre svoje intímne, psychické i fyzické zdravie a pohodu.hodnotenie_referencie_skusenosti

   

  od 34 €

Stránka 1 z 1 - 2 položiek celkom