Obriezka

Cirkumcízia – obriezka je chirurgické odstránenie predkožky.

Obriezka má dlhú tradíciu, u Židov a Arabov je odstránenie predkožky súčasťou ich náboženstva. Cirkumcízia sa vykonáva ambulantne v lokálnej anestézii alebo v nemocnici formou niekoľkodňovej hospitalizácie. V prípade ambulantného zákroku nie je potrebné žiadne predoperačné vyšetrenie ani špeciálna príprava. 

Obriezkou sa rozumie odstránenie predkožky kožnej časti prekrývajúcej na konci penisu žaluď. Po obriezke zostáva v ideálnom prípade celý žaluď vrátane jeho lemu trvale odkrytý. Za týmto lemom sa potom nevytvárajú žiadne kožné záhyby, v ktorých by sa usadzovalo smegma. Smegma je veľmi nepríjemne zapáchajúca tvarohovo biela substancia vznikajúca aj pri častom umývaní pod predkožkou, kde môže spôsobovať zápaly alebo aj rakovinu.

Zákrok sa vykonáva v lokálnej anestézii, operačné miesto sa znecitliví lokálnym anestetikom, ktoré sa injekčne aplikuje do oblasti koreňa penisu pomocou injekčnej striekačky a ihly, a umožní tak bezbolestný priebeh operácie. Operačná rana je šitá vstrebateľným materiálom, preto nie je potrebné po zahojení rany odstrániť stehy. 

Obriezka nemá vplyv na potenciu, neznižuje schopnosť erekcie ani sexuálnu dráždivosť, ale naopak, má skôr pozitívny vplyv na sexuálny život. Mnoho žien vidí výhodu v mužskej obriezke z hľadiska estetického i zdravotného, pretože je prevenciou ženských infekcií prenášaných pohlavným stykom. 

Obriezka zabraňuje vrodenej vade, pri ktorej sa nedá predkožku, vinou jej zúženia v prednej časti, bezproblémovo pretiahnuť cez žaluď. U niektorých chlapcov je predkožka tak úzka, že sa pri močení nafúkne ako balón. To vedie k ťažkému ochoreniu močového mechúra a ľadvín a mnohokrát končí aj smrťou. 

Obriezka zabraňuje parafimóze - ochoreniu, pri ktorom síce ide (väčšinou s problémami) predkožka pretiahnuť cez žaluď, ale tá zostane za lemom žaluďa visieť a zaškrtí ho. Pokiaľ nie je predkožka rýchlo vrátená naspäť, žaluď začne opúchať a ak nie je rýchlo vyhľadaná lekárska pomoc, môže dôjsť vplyvom zaškrtenia a zastavenia zásobovania krvou aj k jeho odumretiu. Pri parafimóze je obriezka v každom prípade nutná, aby sa zabránilo opakovaniu tejto bolestivej a nebezpečnej komplikácie pri neskorších sexuálnych aktivitách. 

Obriezka zabraňuje infekčným ochoreniam predkožky a žaluďa spôsobeným baktériami a pliesňami, ktoré sa v teplom a vlhkom prostredí pod predkožkou masívne množia a pritom rozkladajú vyššie zmieňované smegma a zbytky moču. Neobrezaní určite potvrdia ono občasné svrbenie v predkožkovom vaku. 

Zápaly predkožky môžu vznikať aj vinou alergických reakcií napríklad z použitého mydla pri umývaní, alebo zo zbytkov pracieho prostriedku na spodnom prádle. Alergicky začervenané miesta sú potom kolonizované baktériami. Je teda zrejmé, že ak je predkožka odstránená, nemôže sa zapáliť. Na obrezanom penise sa pokožka nezakrytého žaluďa ľahko zmení a ten prestane byť náchylný na zápaly a ďalšie kožné problémy. 

Obriezka koriguje skrátenú uzdičku - väčšinou vrodenú vadu, pri ktorej je uzdička (kožné spojenie medzi predkožkou a žaluďom na spodnej strane penisu) tak krátka, že sa pri pretiahnutí predkožky bolestivo napne a neumožní hladké a úplné pretiahnutie naspäť. Pri neopatrnom sexe sa niekedy krátka uzdička bolestivo natrhne a silne krváca. Tak môže za nepriaznivých okolností dôjsť napríklad k prenosu vírusu AIDS. Dôsledkom krátkej uzdičky môže byť aj určitá nechuť k sexu, ktorý sa stáva bolestivým a spôsobí mnohokrát problémy s erekciou. Niektoré ženy referujú tiež, že je aj pre ne vinou silno napnutej uzdičky pohlavný styk bolestivý. Pri obriezke je uzdička vždy prerušená alebo v ideálnom prípade celkom odstránená. 

Obriezka zlepšuje hygienu a zdravie. Vedecké štúdie vypovedajú o tom, že obrezaní chlapci trpia desaťkrát menej infekciami močových ciest než neobrezaní. Okrem toho sa obrezaní nenakazia tak ľahko vírusom AIDS. Už dlhú dobu je známe, že nielen rakovine penisu, ale aj rakovine ženských genitálií sa dá úspešne predchádzať mužskou obriezkou. Urológovia tiež pozorujú, že zvlášť neobrezaní muži potrebujú v starobe ich lekársku pomoc. 

 

Najpredávanejšie

15
6911569
Značky

Stránka 1 z 1 - 6 položiek celkom

 • Andri + Maxi Akcia Tip 305
  Akčný balíček: Doplnok stravy Andrimax - 120 kapsúl + Maxilong Gél - 150 ml
  Skladom (487 ks)

  Akčný balíček s produktom Andrimax 120 kapsúl a Maxilong gélom. Unikátny balíček produktov pre mužov, ktorých zaujíma zväčšenie penisu, podpora erekcie, lepšia sexuálna výdrž, intímne zdravie muža a lepší výkon. Český produkt s certifikátom bezpečnosti Štátneho zdravotného ústavu.hodnotenie_referencie_skusenosti

  Pôvodne: 80 €
  Ušetríte: 11 € (–13 %)

  69 €
 • 4fisting 150ml lubrikační gel s vlastnostmi silikonového gelu Novinka 360
  Lubrikačný gél Lovely Lovers - 4 Fisting - 150 ml
  Skladom (49 ks)

  Všetky vaše fantázie na dosah ruky. Extrémne klzký  lubrikačný gél pre tie najextrémnejšie podmienky. Vhodný pre fisting, análny sex, BDSM a ďalšie ... Na báze vody a glycerínu

  Pôvodne: 30 €
  Ušetríte: 2 € (–6 %)

  28 €
 • Aloevera 150ml lubrikačný gél s aloe vera Tip LUB02
  Lubrikačný gél Lovely Lovers - Aloe Vera -150 ml
  Skladom (48 ks)

  Upokojúci intímny lubrikačný gél, obsahuje výťažok s ALOE, na báze vody, nezanecháva škvrny, pomáha proti odreniu a zápalom.

  Pôvodne: 19 €
  Ušetríte: 2 € (–10 %)

  17 €
 • AquaExtreme 150ml lubrikačný gél na vodnej báze LUB03
  Lubrikačný gél Lovely Lovers - Aqua Extreme - 150 ml
  Skladom (48 ks)

  Extrémne efektívny intímny lubrikačný gél na vodnej báze, nezanecháva škvrny, extrémne zvlhčenie, bráni proti podráždeniu a oderom.

  Pôvodne: 19 €
  Ušetríte: 2 € (–10 %)

  17 €
 • chocoral tasty lube 150ml lubrikačný gél s arómou čokolády Novinka 351
  Lubrikačný gél s arómou čokolády 150ML
  Skladom (49 ks)

  Intímny lubrikačný gél s arómou čokolády, vhodný na intímne / erotické masáže alebo klasický pohlavný styk. Na vodnej báze - nezanecháva škvrny. Vďaka jemnému prehrievaniu zvyšuje prežitok.

  Pôvodne: 19 €
  Ušetríte: 4 € (–21 %)

  15 €
 • Parfum s feromónmi pre mužov Lovely Lovers - BeMINE - 100ml Novinka BPM100
  Parfum s feromónmi pre mužov Lovely Lovers - BeMINE - 100ml
  Skladom (465 ks)

  Feromóny pre mužov. Parfum pre zvýšenie sexuálnej príťažlivosti, charizmi a sexappealu od značky Lovely Lovers.

  Pôvodne: 55 €
  Ušetríte: 6 € (–10 %)

  49 €

Stránka 1 z 1 - 6 položiek celkom