Erektílna dysfunkcia

Je nedostatočné alebo úplne chýbajúce stoporenie pohlavného údu, ktoré sťažuje alebo znemožňuje uskutočnenie pohlavného styku. Porucha stoporenia môže byt spôsobená telesnou chorobou ( v 80% prípadov ) alebo môže mať psychogénny pôvod ( v 20% prípadov ). 

Je to stav kedy muž nemôže dosiahnuť erekciu. Možno vás to zaskočí, ale v súčasnosti ňou trpí približne 152 miliónov mužov po celom svete. Táto porucha vplýva nielen na sexuálne zdravie, ale ovplyvňuje tiež celkový zdravotný stav, partnerské, rodinné vzťahy, či radosť zo života. Erektilná dysfunkcia je problém a odštartuje sériu ďalších spomenutých problémov. Nemusíte sa však báť, pretože je to porucha, ktorá sa už dnes dá veľmi jednoducho a rýchlo vyriešiť. Na začiatok je dôležité uvedomiť si, že to nejde len tak a konať!

erektilná dysfunkcia - porucha erekcie

Lekári však oznamujú, že nie každé zlyhanie možno považovať za poruchu erekcie. Ak sa však tieto prejavy objavujú príliš často, vtedy už môže naozaj ísť o problém. Poruchy erekcie môžu vznikať aj vďaka tabletkám proti bolesti. Ak váš partner rieši akúkoľvek bolesť pilulkou, povedzte mu, nech to radšej vydrží. Na užívanie opiátov neprestajne upozorňujú aj vedci. Práve tie spôsobujú zmenu hladiny testosterónu v mužskom tele. Okrem spomenutých porúch môže dôjsť aj k iným problémom, ktoré sa muži boja spomenúť. Medzi problémy patrí aj bolestivá ejakulácia, či ťažkosti s dosiahnutím orgazmu.

Aké sú Príčiny erektilnej dysfunkcie

Väčšina lekárov sa zhoduje v tom, že porucha erekcie sa vo väčšine prípadov nepovažuje za samotné ochorenie, ale skôr za prejav iného ochorenia. Medzi spúšťače patrí napríklad:

 • Vysoký krvný tlak
 • Diabetes
 • Parkinsonova choroba
 • Hypospádia
 • Peyronieho choroba
 • Roztrúsená skleróza
 • Cukrovka
 • Ateroskleróza
 • Neurologické ochorenia
 • Srdcovocievne ochorenia
 • Chirurgické zákroky
 • Psychické zmeny

 

Ďalšie príčiny erektilnej dysfunkcie

Erektilná dysfunkcia však nesúvisí len s vaším telesným zdravím, ale aj momentálnym fyzickým, či psychickým rozpoložením. Nervozita a stres patria tiež k príčinám vzniku erektilnej dysfunkcie. Ak máte záľubu v alkohole a v nikotíne, mali by ste zvážiť ich konzumáciu a užívanie. Dôležitý je aj zdravý životný štýl. Nedostatok spánku, pohybu, veľa práce, ale aj obľuba mastných a vyprážaných jedál môže byť príčinou poruchy erekcie. Zastavte sa, a zmeňte aspoň na chvíľku svoj harmonogram, a určite nastane zlepšenie. Pri organickom pôvode erekcie ste už pravdupovediac odsúdení užívať lieky do konca života.

liečba

Pokiaľ v práci stresujete, máte nedostatok spánku a nemáte čas na zdravé jedlo, svoju poruchu erekcie môžete vyliečiť aj zmenou životného štýlu. Urobte si zoznam cieľov, ktoré chcete dosiahnuť. Doprajte si aspoň osem hodín spánku, snažte sa viac cvičiť, menej fajčiť, tešiť sa zo života, občas navštíviť aj lekára a ručíme vám, že porucha erekcie vás už strašiť nikdy nebude. Navyše vás zmenou životného štýlu liečba nič nebude stáť.

Pri liečení erektilnej dysfunkcie lekári zdôrazňujú, že je dôležité, aby mal muž zdravý nervový systém, ktorý vedie impulzy z mozgu chrbtovým kanálom až do penisu. Podstatné sú aj zdravé svaly v penise a tiež dostatok oxidu dusnatého. Podľa urológov je najideálnejšou voľbou liečba, ktorá nebolí, je neinvazívna, vysoko účinná aj cenovo dostupná. Siahnuť môžete okrem zmeny životného štýlu po troch možnostiach. Prvou je užívanie tabletiek kombinovanými s prístrojmi a psychosexuálnou liečbou. Druhá možnosť predstavuje použitie injekcií a gélov priamo do penisu. Tretia možnosť spočíva v chirurgickej liečbe, ktorá sa používa len veľmi zriedkavo a tak najpopulárnejšou možnosťou aj naďalej zostávajú tabletky, ktoré majú účinnosť od 40 – 90%.

 

Najpredávanejšie

28
6912869
Značky

Stránka 1 z 1 - 6 položiek celkom

 • Andrimax24 Akcia Tip AND024
  Akcia 20 + 10 kapsúl na potenciu Andrimax 24
  Skladom (485 ks)

  Český produkt pre jednorázovú podporu potencie a sexuálneho výkonu. Doporučené dávkovanie 2 kapsule 30min. pred sexuálnou aktivitou. Certifikát bezpečnosti od Štátneho zdravotného ústavu.

  od 34 €
 • Andri + Maxi Akcia Tip 305
  Akčný balíček: Doplnok stravy Andrimax - 120 kapsúl + Maxilong Gél - 150 ml
  Skladom (482 ks)

  Akčný balíček s produktom Andrimax 120 kapsúl a Maxilong gélom. Unikátny balíček produktov pre mužov, ktorých zaujíma zväčšenie penisu, podpora erekcie, lepšia sexuálna výdrž, intímne zdravie muža a lepší výkon. Český produkt s certifikátom bezpečnosti Štátneho zdravotného ústavu.hodnotenie_referencie_skusenosti

  Pôvodne: 80 €
  Ušetríte: 11 € (–13 %)

  69 €
 • Andrimax Erecta Akcia Tip ERE01
  Doplnok na podporu mužnosti Andrimax - Erecta - 5x25ml
  Skladom (488 ks)

  Unikátny produkt pre mužov pre jednorázovú podporu mužnosti a sexuálneho výkonu v tekutej forme pre rýchle vstrebanie pred sexuálnou aktivitou. Český produkt. Certifikát bezpečnosti od Štátneho zdravotného ústavu.

  od 28 €
 • Andrimax120 Akcia Tip ANX01
  Doplnok stravy Andrimax - 120 kapsúl
  Skladom (478 ks)

  Andrimax 120 kapsúl. Unikátny produkt pre mužov, ktorých zaujíma zväčšenie penisu, podpora erekcie, lepšia sexuálna výdrž, intímne zdravie muža a lepší výkon. Mnoho mužov rieši veľkosť penisu, kvalitu erekcie a sexuálny výkon. Veľkosť penisu je daná predovšetkým množstvom krvi ktorá je schopná dostať sa do toporivých teliesok. Na kvalitu erekcie a sexuálny výkon má vplyv mnoho psychických i fyzických faktorov. Andrimax obsahuje zložky, ktoré majú kladný vplyv na mnoho z týchto vecí. Český produkt s certifikátom bezpečnosti Štátneho zdravotného ústavu.hodnotenie_referencie_skusenosti

  od 52 €
 • maca pre muzov - lepšia erekcia - prírodný produkt - larginin - tribulus - problemy s erekciou Novinka Tip 281/1 B
  Maca pre mužov - Maca Fresh Men - 90 kapsúl
  Skladom (461 ks)

  Sebaistý, pevný v postoji a keď je potrebné, je tvrdý ako skala. To robí chlapa správnym chlapom! Unikátny produkt zostavený špeciálne pre mužov, ktorí chcú zvýšiť svoj sexuálny výkon, mať silnejšiu erekciu, plodnosť, dodať svojmu telu energiu a urobiť niečo pre svoje intímne, psychické i fyzické zdravie a pohodu.hodnotenie_referencie_skusenosti

   

  od 34 €
 • RXplus Akcia Novinka Tip RXP
  RX plus 60 kapsúl na lepší sexuálny výkon
  Skladom (486 ks)

  Unikátny výživový doplnok vyvinutý špeciálne pre mužov, ktorí chcú úplne iný level svojho intímneho zdravia, kvality erekcie a sexuálneho výkonu. Najsilnejšie zloženie - v jednej dennej dávke 1016 mg zmesi . RX PLUS je prírodný produkt, ktorý pomáhajú zvládať vysoké tempo dnešnej doby a v zdraví dosiahnuť úspech po všetkých smeroch.

  Zloženie staviame na najnovších vedeckých štúdiách a poznatkoch - základ produktu je tvorený čisto BIO prírodnými bylinnými extraktmi. Vďaka tomu garantujeme špičkový účinok každej kapsuly.  Obsahuje prírodné extrakty s kladným vplyvom na lepší sexuálny výkon, výdrž, podporu erekcie, intímne zdravie muža a dodanie viac energie. Český produkt. Certifikát bezpečnosti od Štátneho zdravotného úradu.

  od 39 €

Stránka 1 z 1 - 6 položiek celkom