Štyri dôvody, prečo dobré dievčatá milujú zlých chlapcov

Pravdepodobne ste sa už niekoľkokrát stretli s týmto myšlienkovým klišé, či už osobne alebo vo svojom okolí. Dobré dievčatá si jednoducho nemôžu pomôcť a často sa zaľúbia do takzvaných zlých chlapcov. Takýto vzťah so sebou prináša mnoho problémov. Keďže ide už o rozšírený jav, existuje niekoľko vysvetlení, prečo si niektoré ženy vyberajú takýchto partnerov.


Z mnohých rôznych dôvodov môže byť tento druh vzťahu najtoxickejším typom vzťahu, aký existuje. Okrem toho je častým omylom, že "zlí chlapci" manipulujú dobré dievčatá do vzťahov.

Podľa psychoterapeutky Sherry Gabao je však opak pravdou; väčšina žien takéto typy mužov aktívne vyhľadáva. Pozrite sa s nami na štyri dôvody, ktoré motivujú ženy, aby si vyberali "zlých chlapcov".

zlý chlapec dobré dievča

1. Komplex spasiteľa


Mnohé ženy pochádzajú z rodiny, kde im bol otec citovo nedostupný. Či už to bolo v dôsledku rozvodu, ktorý mladé dievča a jej otca odcudzil, alebo v dôsledku toho, že otec, ktorý bol fyzicky prítomný, tu pre dieťa v skutočnosti nebol emocionálne. Z tohto dôvodu sa žena neskôr pokúša obnoviť rovnaký vzdialený vzťah v dospelom živote. Má totiž víziu, že ak nenapravila svojho otca, môže napraviť aspoň svojho partnera.

Tri veci, podľa ktorých vás ľudia okamžite odsúdia bez toho, aby vás bližšie spoznali.

2. Túžba po niečom známom


Každého človeka priťahujú osobnostné črty, ktoré už pozná, vrátane tých negatívnych. To znamená, že ženy, ktorých otec bol tiež "zlý chlapec", budú v pokušení hľadať rovnaké vlastnosti u svojho partnera.

3. Túžba po zmene


Niektoré ženy majú opačný problém. Chcú zmenu a únik zo stereotypu svojho predchádzajúceho vzťahu. Priťahuje ich dobrodružstvo a tajomstvo, ktoré "zlí chlapci" ponúkajú. Takéto dobrodružstvo sa však rýchlo stáva deštruktívnym a stresujúcim.

4. Túžba zachrániť svojho partnera


Posledným dôvodom môže byť túžba zmeniť a zachrániť partnera a jeho utrápenú dušu. Ale zmeniť niečiu osobnosť nie je veľmi reálne, najmä ak partner na tom sám nechce pracovať.

Existuje veľa dôvodov, prečo sa dobré dievčatá dostávajú do toxických vzťahov so "zlými chlapcami", a môže to byť kombinácia viacerých faktorov. Dôležité je zamyslieť sa nad tým, čo pozitívne takýto vzťah naozaj môže priniesť a či má zmysel takéto správanie tolerovať.

zdroj: https://www.novinky.cz/clanek/zena-vztahy-a-sex-ctyri-duvody-proc-hodne-holky-miluji-zle-kluky-40434547

afrodiziaka-a-gely2_1

feromony