Zväčšenie poprsia:9 zaručených tipov na zväčšenie poprsia

Zväčšenie prsníkov cvičením sa považuje za jeden z prirodzených spôsobov, ako prispieť k tomu, aby vyzerali ženy lepšie, čo sa týka tejto konkrétnej časti tela. treba hneď na úvod povedať, že nejde o všeliek a len samotným cvičením nedosiahnete dokonalú postavu. Tu ide ruka v ruke s cvičením aj správna životospráva, stravovanie a kombinácia ďalších faktorov, ktoré vplývajú na samotný rast a formovanie pŕs. Nehľadajte teda žiaden zázračný cvik na zväčšenie pŕs, ale venujte sa tomu komplexne. 

zvacsenia-poprsia

 

Zväčšenie pŕs cvičením – pravda a mýty

Hoci viaceré fitness štúdia sľubujú, že poznajú cviky na zväčšenie objemu pŕs, ide skôr o cviky na zväčšenie prsných svalov. To je totiž len jedna časť pravdy, pretože na samotnú veľkosť pŕs majú vplyv aj mliečne žľazy a tie sa nedajú žiadnym cvičením zlepšiť. Iná je však otázka ohľadom spevnenia pŕs, pretože tu už existujú určité postupy v rámci fyzického tréningu a cvičenia, ktoré môžu pomôcť na spevnenie ženských pŕs a ich lepšie vyformovanie.

Aj tu ale netreba hľadať žiadne cviky na rýchlene spevnenie pŕs, ktoré by dokázali tento efekt priniesť za veľmi krátky čas, pretože ide skôr o dlhodobejší proces, ktorý súvisí aj s celkovo s cvičením. Preto sa kombinujú napríklad cviky na spevnenie pŕs a brucha, pretože ide o komplexný postup určený na spevnenie svalstva v oblasti hrudníku a bruška v jeho hornej aj dolnej časti. V konečnom dôsledku sa môžu ale javiť prsia opticky o niečo väčšie, no neprišlo k ich zásadnému zväčšeniu, skôr len k vyformovaniu.

Základné cviky na rast a spevnenie poprsia

Cviky na zväčšenie prsných svalov môžu pomôcť ich optickému zväčšeniu, pokiaľ budete dodržiavať niekoľko dôležitých pravidiel. Nezabudnite však, že okrem cvičenia treba zmeniť aj životný štýl – to znamená podporiť metabolizmus, aby nedochádzalo k nadmernému ukladaniu tukov, ale k tvorbe svalovej hmoty, taktiež si dávať pozor na to, čo konzumujete a čo pijete a v neposlednom rade je okrem samotného cvičeniadôležitý aj bežný pohyb – či už chôdza alebo iná prirodzená činnosť.

Zapamätajte si, že:

  1. Základom je pri cvičení nepoužívať ťažké váhy, pretože prsný sval nepatrí medzi veľké svaly a nemali by ste ho teda príliš preťažovať

  2. Zamerajte sa na cviky, kde zaťažujete najmä prsný sval, nie rôzne postranné svaly hrudníka a podobne

  3. Cviky na hornú časť prsných svalov treba cvičiť v rámci tréningu ako prvé

  4. Nezabudnite na správne držanie tela, ramená je treba stlačiť dozadu a vystrieť sa

  5. Dodržujte správnu techniku cvikov, napríklad to, ako majú vyzerať správne cviky na spevnenie pŕs popisujeme nižšie.

  6. Telu doprajte oddych a účinné výživové doplnky na podporu účinku

 

Poďme sa teraz pozrieť na niektoré typy cvičenia a aktivít, ktoré pomáhajú rastu prsníkov a prsných svalov.

 

1 - Plávanie

Na formovanie hrudníka a prsného svalstva má veľký vplyv plávanie a preto by malo byť základom fyzického tréningu. Navyše dochádza aj k spevneniu prsného svalstva, pretože to musí odolávať tlaku vody v ktorej plávate. Zapájanie rúk a tiež aj správne dýchanie pomáhajú formovať aj postranné svaly na hrudníku, čo pomôže k lepšej pevnosti prsníkov v tejto časti tela.

2 - Kliky

Veľmi účinné sú aj kliky, pričom ale pozor na to, ktorú svalovú časť budete trénovať. Dlane musia byť vedľa teba a ruky nesmú byť príliš rozpažené, pretože potom netrénujte prsné svaly, ale svaly na rukách. Celé telo musí byť vystreté, v jednej rovine a brušné svalstvo musí byť napnuté. Kliky by sa mali robiť v menších sériach, najviac do 15 klikov, aby neprišlo k preťaženiu. Ukážka správneho prevedenia je napríklad tu:

3 - Kliky o stenu

V tomto prípade sa postavíte pred stenu, zhruba pol metra až meter, podľa toho ako ste vysoká a dlhá. Dlane opriete o stenu zhruba oproti ramenám, ale nie vo výške ramien, ale nižšie, ešte pod prsia. Následne ruky skrčíte v lakťoch a hruďou sa približujete k stene. Keď stenu dosiahnete, odtláčate sa. Tento cvik formuje tak prsia, ako aj ramená a samotné ruky.

4 - Účinné cviky na spevnenie prs

Okrem optického zväčšovania objemu prsných svalov je nevyhnutné aj zvýšenie ich pevnosti. Na tento účel sú ideálne cviky na spevnenie pŕs pre ženy, ktoré sa môžu vykonávať aj po kojení. Hovorí sa totiž, že pevné prsia = krásne prsia a v tomto prípade to možno jednoznačne potvrdiť. Aj tu ale upozorňujeme, že nemožno aplikovaním týchto cvičení očakávať, že sa prsia zväčšia o 3 čísla – to jednoducho nejde. Na druhú stranu, spevnenie a vyformovanie pri správnom prevedení cvičení určite nastane.

5 - Ťah nahor

Medzi základné cviky na spevnenie ženských pŕs patria patrí ťah nahor. Vystrite sa, spojte ruky dlaňami k sebe a majte ruky pokrčené v pravom uhle. Dlane tlačte oproti sebe a lakte zároveň zdvihnite o 10-15 centimetrov. Následne ich vráťte naspäť.

6 - Dlane proti sebe

Toto cvičenie je obdobné ako pri ťahu nahor, avšak dlane sú spojené presne pred prsiami, špičky smerujú nahor a jediným cieľom je stláčať dlane proti sebe a uvoľňovať ich.

7 - Stláčanie lopty

Podobne ako stláčanie dlaní proti sebe funguje aj to, že sa postavíte s rukami do podobnej polohy ako pri predošlom cvičení, medzi dlane si dáte loptu a začnete na ňu tlačiť. Počkajte asi 15 sekúnd a následne ruky uvoľnite.

8 - Cvičenie s činkami

Na toto cvičenie na spevnenie prsníkov budete potrebovať dve jednokilové činky. Ľahnite si chrbtom na zem, rozpažte ruky (ako by ste boli motýľ) a do každej si zoberte jednu činku. Potom sa nadýchnite a spolu s výdychom zdvíhajte činky nad hlavu tak, aby sa spojili. Vzápätí sa vráťte do pôvodnej polohy spolu s nádychom. Toto cvičenie môžete zopakovať aj 20 krát.

9 - Účinná podpora pomocou výživových doplnkov

Samozrejme kvalitná strava celkové stravovanie a kombinácia ďalších faktorov má veľký vplyv na samotný rast a formovanie pŕs. Nehľadajte však žiaden zázračný trik na zväčšenie pŕs. Chce to svoj čas a disciplínu.  Cviky ako aj doplnky výživy účinkujú postupne. 

 

Prečítajte si článok o výhodách užívania Macy pre ženy 

produkty-pre-zeny

afrodiziaka-a-gely2_1