7 výhod užívania Maca pre ženy, ktoré sú podporené moderným výskumom


Pôvodní obyvatelia  Ánd bežne užívali koreň Maca (označovaný ako peruánsky ženšen) po celé stáročia, užívali tento superfood ako prírodný liek na najrôznejšie choroby. Kým bola táto koreňová zelenina a potravina považovaná za super potravinu v Andskom svete starých Inkov po tisíce rokov, západní vedci len nedávno objavil túto starovekú bylinu a mnohé jej výhody, ktoré môže hlavne poskytnúť ženám, ako sú napr. : dlhodobo udržateľné sexuálne zdravie, zlepšenie plodnosti, zlepšenie stavu osteoporózy, novú energiu, menej bolestnú menštruáciu a celkovo boj proti dopadom menopauzy je výpočet len niekoľkých výhod tejto super byliny.

7-benefits-of-maca-roots-for-women-fb

Maca pre ženy: Aké sú výhody? U žien, výhody pravidelnej konzumácii Maci sú značné. Kým Maca zreteľne prospieva obom, mužom i ženám, my sa teraz konkrétne zameriame na to, ako môže zvýšiť kvalitu života práve ženám.

7 výhod Maci pre ženy, ktoré sú podporené moderným výskumom

  1. K poklesu symptómov menopauzy bol používaný Maca koreň v značnej miere ako hormón balancer (vyrovnávač) a výskum ukazuje, že to čo prispieva k tomuto účelu jej vysoká hustota živín a fytochemický obsah. Výskumníci hodnotiaci byliny na chudnutie poznamenali, že ženy užívajúce doplnok koreň maca zaznamenali zníženie mnoho z najčastejších príznakov menopauzy, ako sú návaly tepla, narušenie spánku, nočné potenie a depresie. Podobná štúdia zistila, ženy užívajúce koreň Maca teší z významnej úľavy od príznakov spojených s menopauzou.
  2. Zlepšuje sexuálne funkcie - ženská sexuálna dysfunkcia je závislá na mnohých faktoroch, pričom záleží od veku ženy, životného štýlu, a celkového zdravotného stavu. Hoci konvenčná medicína vytvorila farmaceutické prostriedky určené na zvýšenie sexuálnej túžby a uspokojenie žien, tieto produkty sa často spájajú s vedľajšími účinkami, ktoré môžu vytvárať viac problémov, ako pred užívaním. Jedna štúdia skúmala účinnosť Maci ako doplneku k náprave sexuálnej dysfunkcie u žien v dôsledku užívania SSRI, obyčajne-predpísané antidepresíva. Ženy v štúdii zaznamenali zlepšenie sexuálneho uspokojenia, keď sa užívala Maca v dennej dávke tri gramy na deň.
  3. Pôsobí afrodiziakálne. Výskum ukazuje, že ide o najistejšie afrodiziakum, niektoré štúdie ukazujú na pravidelné použitie Maci v spálni. Niet divu, že koreň Maca má povesť silného afrodiziaka už po stáročia. Kombinácia minerálov ako aj zinku, jódu, a esenciálnych mastných kyselín, vyvažuje Maca pohlavné hormóny a zlepšuje tiež náladu. S dobrou náladou a vyváženou hormonálnou hladinou, ide vzrušenie zvyčajne ľahšie dosiahnuť.
  4. Podporuje náladu. Výskum výživy ukazuje, že prírodné mastné kyseliny obsiahnuté v potravinách, vrátane koreňa Maky, sú nevyhnutné na podporu nálady a celkového zdravia mozgu. Dôkazy ochranného účinku Maca je pre mozog ukázali sľubné výsledky, výskumníci dúfajú, že čoskoro sa produkty s koreňom Maca stanú prirodzenou alternatívou ku kognitívnym stimulantom. Mastné kyseliny v maca koreni podporujú mozgové funkcie, ktoré sú zodpovedné za stabilizáciu analytických schopností, akými sú kognitívne funkcie a racionálne myslenie. Mnohí lekári zameraných na celostný wellness často odporúčajú omega-3 mastné kyseliny (aké sa nachádzajú v Mace ), ako prvý krok smerom k zmierneniu niektorých symptómov spojených s depresiou, úzkosťou a stresom.
  5. Podporuje plodnosť. Neplodnosť predstavuje čoraz väčší problém, ktorému čelia ženy aj muži, nie je divu, prečo sa toľko ľudí dnes   obracia na prírodné alternatívy pre zlepšenie plodnosti. Doteraz výskum skúmal iba vplyv Maci na plodnosť u zvierat, z mnohých       výskumov sa ukazujú veľmi sľubné výsledky. Štúdie podporujú, že Macu je možné použiť ako zosilňovač plodnosti, a to najmä pre     ženy, má schopnosť zvyšovať sérové ​​luteinizačný hormón v hypofýze. Tento hormón je primárne spojený s plodnosťou,         samozrejme okrem iných  dôležitých faktorov v tele. Z doterajších skúseností užívateľov (zákazníkov) mnohí potvrdzujú pozitívne účinky na plodnosť.
  6. Zvýšenie hustoty kostí. Udržiavanie hustoty kostí je častým problémom pre mnoho žien s postupujúcim vekom. Štúdie vplyvu Maci pri príznakoch menopauzy zistili, že zvyšuje dôležitá znaky spojená s hustotou kostí. To by mohlo byť užitočné pre ženy, ktoré majú rodinnú anamnézu osteoporózy, alebo pre tých, ktorí sa jednoducho snažia chrániť si zdravie kostí.
  7. Energetický budič. Maca je bohatá na vitamíny, minerálne látky, esenciálne mastné kyseliny a bielkoviny. Tieto živiny prirodzene podporujú energetickú hladinu a pomoc v zotavovaní sa zo zranení. Početné štúdie, ktoré hodnotili koreň Maca a jeho úlohu v atletickej výkonnosti sa zhodujú presne v týchto spomínaných účinkoch. Aj keď nie ste športovec, je rozumné zahrnúť Macu do svojho každodenného života. Je to vynikajúci spôsob, ako priviesť sviežosť a silu späť do svojho krokov.

 

Hlavné dôvody prečo ŽENY konzumujú Macu:

 1. Nárast energie
 2. Zvýšenie vytrvalosti
 3. Zvýšenie libida
 4. Zlepšenie plodnosti
 5. Rast vlasov
 6. Vylepšenie tónu pleti
 7. Vyrovnávanie hormónov počas menopauzy
 8. Prevencia osteoporózy
 9. Podpora zdravia štítnej žľazy
 10. Zlepšenie sústredenia a zdravej mysle
 11. Liečba depresie

 

                                                

maca-fresh-woman

 Myslíme aj na mužov

Maca fresh men obsahuje látky, ktoré majú kladný vplyv na:

 • plodnosť, sexualitu, sexuálnu aktivitu, fyzické a psychické zdravie, vitalitu (Maca)
 • normálne funkcie pohlavných orgánov - erekciu a hormonálnu aktivitu, sexuálnu túžbu, imunitu, podporuje zdravie močového ústrojenstva, podporuje zdravie srdca (Tribulus terrestris)
 • prispieva k zlepšeniu krvného obehu na úrovni panvy, má kladný vplyv na spermatogenézu, pomáha organizmu s regeneráciou po dlhšom fyzickom vypätí, pomáha pri vývoji svalovej hmoty (L-Arginin)

 

Hlavné dôvody prečo MUŽI konzumujú Macu:

 1. Nárast energie
 2. Zvýšenie vytrvalosti
 3. Zvýšenie libida a prekonávanie erektilnej dysfunkcie
 4. Zlepšenie plodnosti
 5. Rast vlasov
 6. Zdravie prostaty
 7. Silné zuby a kosti
 8. Prevencia osteoporózy
 9. Zlepšenie sústredenia a zdravej mysle
 10. Podpora zdravia štítnej žľazy
 11. Liečba depresie

 

zobrazitclanok

 

 

produkty-pre-zeny

produkty-pre-muzov_1