Ako si správne vybrať doplnok na zlepšenie erekcie

Mužské sexuálne zdravie je považované za veľmi dôležitú súčasť celkového zdravia muža. O tom, ako veľmi vplýva na celý organizmus sa vie už naozaj dlhú dobu. Problémy v sexuálnej oblasti môžu niekedy poukazovať na inú príčinu, ktorá sa môže ukrývať v inej časti organizmu. Aj napriek tomu, že o týchto problémoch sa veľmi ťažko rozpráva, existujú spôsoby ako si pomôcť. Návšteva odborníka je určite jednou z nich. Našim cieľom je však ukázať vám, akým spôsobom sa viete zorientovať na trhu s prípravkami na skvalitnenie erekcie. Informácie tu uvedené pochádzajú z oficiálnych zdrojov a hlavne zo skúseností našich klientov. Čo sa teda v tomto článku dozviete?

 

V článku nájdete odpovede na tieto (a nie len tieto) otázky:

 • Poruchy erekcie: čo by ste o nich mali vedieť?
 • Čo vplýva na erekciu a prečo sa v tejto oblasti niekedy vyskytnú problémy?
 • Aké sú najznámejšie fyzické príčiny porúch erekcie?
 • Psychologické príčiny poruchy erekcie.
 • Existujú spôsoby ako sa starať o sexuálne zdravie z pohľadu prevencie?
 • Existujú prírodné prostriedky na zlepšenie erekcie?
 • Prípravky na zlepšenie erekcie - aké je ich skutočné zloženie?
 • Aké prírodné zložky obsahujú najpredávanejšie prípravky na zlepšenie erekcie?
 • Ako si správne vybrať doplnok na zlepšenie erekcie?
 • Ako takéto prípravky užívať?
 • Sú pre mňa bezpečné?

 

Poruchy erekcie: čo by ste o nich mali vedieť?

Poruchy erekcie sú najčastejšou sexuálnou dysfunkciou mužov. Za sexuálne dysfunkcie je možné považovať ochorenia, ktoré bránia v normálnom pohlavnom styku. Čiže môžu spôsobovať nedostatočnú erekciu či ejakuláciu. Vo veku nad 50 rokov sa s nimi stretáva takmer každý druhý muž, ale nie je ničím neobvyklým ani u mladších ročníkov. Najčastejšou mužskú sexuálnou dysfunkciou je nedostatočná tuhosť pohlavného údu. S týmto problémom sa aspoň niekedy v živote stretne úplná väčšina mužov. Ojedinelé a situačné zlyhanie erekcie (ktoré sa občas pritrafí azda každému mužovi) nemožno označovať za dysfunkciu a je úplne prirodzené. Ako závažnú hodnotíme sexuálnu poruchu vtedy, keď erekcia opakovane nedosahuje úroveň, ktorá by bola dostatočná k uspokojivému priebehu sexu. Erekcia a ejakulácia je veľmi zložitý fyziologický proces, ktorý vyžaduje koordináciu nervového systému a systému srdcovo-cievneho. Začína vnímaním vonkajšieho stimulu, ktorý náš mozog vyhodnotí ako príťažlivý a spôsobí celú kaskádu reakcií v našom tele. Vyplavia sa potrebné hormóny, cievy v intímnej oblasti sa rozšíria a umožnia dostatočné prekrvenie pohlavných orgánov. Akonáhle sa krv dostane do penisu, „uskladní sa“ v častiach, ktorá sa nazývajú corpora cavernosa. Tento proces je možné označiť ako erekciu.1 

 

Čo vplýva na erekciu a prečo sa v tejto oblasti niekedy vyskytnú problémy?

Sexuálne vzrušenie u mužov je veľmi zložitý proces, ktorý zahŕňa súhru mnohých orgánov jeho tela. Na regulácii mužského vzrušenia sa podieľajú: mozog, hormóny, emócie, nervy, svaly a cievy. Je teda možné vidieť, že sa jedná o komplexný proces a akákoľvek porucha môže byť spôsobená chybou ktorejkoľvek z častí tejto kaskády. Je však dôležité spomenúť, že problémy nemusí spôsobovať len naše fyzické telo. Stres a duševné zdravie môžu rovnako vplývať na kvalitu erekcie.

Je to práve kombinácia rôznych fyzických a psychologických faktorov, ktorá spôsobuje erektilnú dysfunkciu.

 

Medzi najznámejšie fyzické príčiny porúch erekcie patria:

 • Ochorenie srdca
 • Upchaté cievy (ateroskleróza)
 • Vysoký cholesterol
 • Vysoký krvný tlak
 • Cukrovka
 • Obezita
 • Metabolický syndróm
 • Parkinsonova choroba
 • Skleróza multiplex
 • Niektoré lieky
 • Užívanie tabaku
 • Peyronieho choroba - vývoj jazvového tkaniva vo vnútri penisu
 • Alkoholizmus a iné formy návykových látok
 • Poruchy spánku
 • Liečba rakoviny prostaty alebo zväčšenej prostaty
 • Chirurgické zákroky alebo poranenia, ktoré majú vplyv na panvovú oblasť alebo miechu
 • Nízky testosterón2 

 

Psychologické príčiny erektilnej dysfunkcie

Mozog hrá kľúčovú úlohu pri riadení procesov, ktoré spôsobujú erekciu, počnúc pocitmi sexuálneho vzrušenia. A práve z tohto dôvodu môžu ochorenia mysle výraznou mierou zasahovať do zdravej erekcie a zhoršovať jej kvalitu. Medzi takéto ochorenia radíme:

 • Depresia a úzkosť
 • Stres
 • Problémy vo vzťahu v dôsledku stresu či zlej komunikácie3 

 

Existujú spôsoby ako sa starať o sexuálne zdravie z pohľadu prevencie?

Ako je možné vidieť z predchádzajúcich informácií, na zdravej erekcii spolupracuje naozaj veľké množstvo faktorov. Je však možné zdravým životným štýlom ovplyvniť vznik takýchto problémov? Rozhodne áno. Prinášame vám odporúčania Lekárskej fakulty Harvardskej univerzity, ktoré popisujú najúčinnejšie preventívne opatrenia, ktoré môžu pomôcť zabrániť rozvoju ochorenia.

 • Už 30 minút chôdze denne dokáže znížiť riziko erektilnej dysfunkcie o 41%.
 • Správne stravovanie taktiež vplýva na celkové zdravie nášho organizmu a samozrejme aj na kvalitu nášho sexuálneho zdravia.
 • Taktiež veľmi dôležité je starať sa o zdravie svojho srdcovo-cievneho systému. To v praxi znamená starať sa o výšku svojho krvného tlaku (ak je zvýšený určite vyhľadať pomoc lekára), o množstvo cholesterolu a iných tukových zložiek krvi, ktoré spôsobujú predčasné upchávanie ciev.
 • Muži, ktorí majú menšie množstvo brušného tuku majú taktiež menší výskyt porúch erekcie.

 

Podľa uvedeného je teda naozaj možné zodpovedným prístupom k svojmu zdraviu zmierniť a možno aj zabrániť vzniku takéhoto problému. Avšak náš súčasný životný štýl nám nie vždy umožňuje držať sa takýchto odporúčaní. Preto sa poďme spoločne pozrieť na to, ako je možné pomôcť svojmu telu sa s týmto problémom vysporiadať, ak už vznikol.4

 

Existujú prírodné prostriedky na zlepšenie erekcie?

Súčasný životný štýl našej spoločnosti nás do veľkej miery obmedzuje v tom, aby sme mohli vykonávať aktivity, ktoré by nám prirodzene pomáhali udržiavať naše intímne zdravie v dobrej kondícii. Našťastie ak už problém vznikol, existujú spôsoby ako sa s ním vysporiadať. Rozhodne je na mieste vyhľadať pomoc odborníka v tejto oblasti. Existujú však aj prípravky, ktoré zmierňujú príznaky tohto ochorenia a množstvu mužov pomáhajú mať opäť normálny sex.

 

 

Ako si správne vybrať doplnok na zlepšenie erekcie?

Výber toho správneho prípravku na podporu vášho zdravia je skutočne náročný proces. V súčasnosti je internet zaplavený „zaručenými produktami“, ktoré určite zabezpečia zlepšenie vášho zdravia. Ako však rozpoznať kvalitu od lacných napodobenín?

Vždy si overte predajcu prípravku - odporúčané je nakupovať z takých stránok, ktoré majú dlhšiu históriu a sú zákazníkmi obľúbené. O kvalite spoločnosti svedčí ich vizuál a to, či si na ich stránke viete dohľadať informácie, ktoré potrebujete. Seriózne spoločnosti napríklad ponúkajú možnosť chatovej podpory, kde viete napísať a zistiť informácie, ktoré potrebujete. Vždy si vyberajte prípravky, ktoré majú zverejnené zloženie. Je dobré, ak pri zložení sú napísané aj výhody jednotlivých zložiek výživového doplnku. Viete si tak lepšie overiť, či daná zložka naozaj vie pomôcť vášmu konkrétnemu problému. Vhodné je tiež pátrať po certifikáte kvality a bezpečnosti.

 

Prípravky na zlepšenie erekcie - aké je ich skutočné zloženie?

Teraz sa však môžeme spoločne pozrieť na 2 konkrétne prípravky, ktoré vedia veľmi účinne pomôcť s erekciou a jej kvalitou. Tieto prípravky sme zvolili hlavne vďaka spätnej väzbe našich klientov, ktorí ich považujú za najlepšie v tejto oblasti. Ponúkame teda kompletné zloženie ako aj jednotlivé výhody týchto dvoch prípravkov.

 

Maca Men

Prípravok Maca Fresh Men je doplnok výživy, ktorý sa pýši širokým spektrom priaznivých účinkov na náš organizmus. V prvom rade ho považujeme za účinné afrodiziakum. Ako neskôr uvedieme,  účinky prípravku nie sú zamerané len na sexuálne funkcie, ale podporujú zdravie celého organizmu, či už v rovine fyzického zdravia, ako aj zdravia psychického. 

Výrobca predstavuje svoj produkt Maca Fresh Men nasledovne: „Unikátny produkt zostavený špeciálne pre mužov, ktorí chcú zlepšiť svoj sexuálny výkon, erekciu, plodnosť, dodať svojmu telu energiu a urobiť niečo pre svoje intímne, psychické i fyzické zdravie a pohodu. Základ tohto produktu je tvorený extraktom z rastliny Maca fresh (Lepidium meyenii) a je doplnený L-Argininom a extraktom z Tribulus terrestris.“ 

Prípravok Maca Fresh Men je zložený z troch dôležitých účinných látok. Účinné látky uvádzame aj s ich množstvom, ktoré sa nachádza v dennej odporúčanej dávke, to znamená v 3 kapsuliach. Výživový doplnok obsahuje 750mg Maca extraktu (Lepidium meyenii), 450 mg L-arginínu a 150 mg  extraktu Tribulus terrestris. Maca Fresh je maca pripravovaná len z čistej šťavy plodiny, takže jej účinok je 8 - 10-násobne vyšší oproti obyčajnej macy. Na 1kg Maca Fresh v prášku je potrebných až 19kg surovej plodiny. 

Európska spoločnosť pre menopauzu a andropauzu rastlinu Maca definuje nasledovne:

Žerucha peruánska (Lepidium meyenii) je dvojročná bylina, ktorá sa prirodzene vyskytuje v juhoamerických peruánskych Andách. Pestuje sa kvôli buľve a používa sa prevažne ako koreňová zelenina a liečivá rastlina. Často sa označuje pojmom maca či maca peruánska. Maca rastie v nadmorských výškach 3800 až 4400 metrov, teda na miestach s relatívne nízkymi teplotami, silnými vetrami a intenzívnym slnečným žiarením. Maca je pestovaná prevažne kvôli svojej výživovej hodnote a pozitívnemu vplyvu na ľudské zdravie, ktorý je s koreňom tejto rastliny často spájaný. Väčšina objemu vypestovaných rastlín sa suší, pretože v tejto forme môže byť maca skladovaná po dobu až niekoľkých rokov.

 

Čo obsahuje?

Maca obsahuje 60 – 75 % sacharidov, 10 – 14 % bielkovín, približne 8,5 % vlákniny a 2,2 % tukov. Je bohatá na minerály vápnikdraslík, pričom má nízky obsah sodíka. Okrem toho obsahuje stopové množstvo ďalších minerálov ako železo, jód, meď, mangán či zinok. V koreni žeruchy peruánskej sa taktiež nachádza viacero mastných kyselín a 19 rôznych aminokyselín. Maca obsahuje aj vitamíny, konkrétne vitamíny skupiny B, vitamín A, vitamín C, vitamín Dvitamín E. 

L-arginín a potencia?

Ďalšou zložkou prípravku Maca Fresh Men je L-arginín. Jedná sa o aminokyselinu, ktorá sa rokmi štúdií osvedčila ako látka vhodná na liečbu porúch erekcie, potencie, libida či neplodnosti. Na základe rôznych experimentov je overené, že L-arginín napomáha zlepšiť prietok krvi v oblasti pohlavných orgánov, tiež napomáha vylučovaniu rastového hormónu a zlepšuje kvalitu intímneho zdravia. 

Kotvičník ako ázijská superrastlina?

Tribulus terrestris alebo rastlina nazývaná aj Kotvičník zemný je pôvodne z Ázie, kde bola už pred viac ako 15-timi storočiami známa pre svoje blahodarné účinky na vitalitu organizmu. Už v starej Číne tamojší obyvatelia tušili, že v tejto byline je ukrytá veľká sila, ktorá je ich schopná vyliečiť z mnohých ochorení. Neskôr sa ukázalo, že ide o rastlinu ovplyvňujúcu libido a potenciu. A neskoršie štúdie dokázali, že zvesti o pozitívnych skúsenostiach pôvodných obyvateľov sa zakladali na pravde. Kotvičník dokonca dokáže pozitívne vplývať aj na zdravie prostaty.

 

Čo teda môžem očakávať od rastliny Maca?

 • Zvýšenie energie. Už prví španielski bádatelia v južnej Amerike si všimli, že Maca napomáha zvyšovaniu plodnosti a má aj povzbudzujúci účinok. Od tej doby si udržovala reputáciu aj vďaka zvyšovaniu energie. Čo je ale zaujímavé, v porovnaní s čajom alebo kávou, Maca „netlačí“ na nadobličky. Toto zvyšovanie energie Macou je rovnomerné a trvalé.

 

 • Pomoc proti syndrómu chronickej únavy. V rôznych individuálnych testoch preukázala Maca pozitívne výsledky aj na znižovanie príznakov syndrómu chronickej únavy.

 

 • Zvýšenie libida a zlepšenie sexuálnych funkcií. Medzi pôvodnou peruánskou populáciou bola Maca tradične považovaná za silné Maca pôsobí na zvýšenie libida u mužov a žien. Taktiež dokáže zlepšiť erektilné funkcie.

 

 • Hormonálna rovnováha. Maca obsahuje množstvo aminokyselín, ktoré sú stavebnými jednotkami hormó Výskum potvrdil, že pravidelná konzumácia Macy môže vyvažovať hormóny u mužov a rovnako aj u žien. 

 

 • Depresie a úzkosti. Pravidelná konzumácia dokáže zlepšiť náladu.
 • Stop stresu. Jedno z najzaujímavejších tradičných využití Macy je, že bola prídavkom špeciálnych čajov, ktoré sa pili počas tanečných ceremoniálov, aby pomohla nabudiť a zároveň uvoľniť účastníkov. Posledné štúdie taktiež hovoria o tom, že pozitívne vplyvy Macy na náladu vedú k zníženiu úzkosti a stresu. 

 

 • Zdravá myseľ a sústredenie. Vďaka povzbudzujúcim účinkom, Maca podporuje zdravú myseľ, ako aj schopnosť sústrediť

 

 • Lepšia pamäť a ľahšie učenie. Experimentálne štúdie potvrdzujú, že Maca má blahodárne účinky na učenie a pamäť. Maca je bezpečná pre deti aj dospelých a je výbornou súčasťou študentskej stravy.

 

 • Zlepšenie krvného obehu. Jedna z najzaujímavejších vlastností Macy je, že viditeľne zlepšuje krvný obeh a urýchľuje čas hojenia rán. Ľudia, ktorí sa liečia na krvný tlak, by sa mali pozorne sledovať, keď začnú konzumovať Macu, pretože tá im ho môže znížiť.

 

 maca-fresh-man

kupit-button_1

ANDRIMAX

Prípravok Andrimax zlepšuje celkové fyzické a psychické zdravie, a podporuje vitalitu. Zabezpečuje normálnu činnosť svalov a optimalizuje duševný stav a výkon. Prípravok Andrimax dokáže zabezpečiť zväčšenie penisu, väčšiu tvrdosť a pevnosť penisu, vyššiu sexuálnu výdrž a vyššiu chuť na sex (vyššie libido). Vplýva aj na normálnu činnosť nervovej sústavy a psychickej činnosti, prispieva k zníženiu miery stresu a vyhorenia. Pomáha udržiavať normálnu funkciu pohlavných orgánov, vrátane erekcie a hormonálnej aktivity. Zvyšuje plodnosť a sexualitu. Dokáže zabezpečiť podporu fyzickej aktivity zlepšenie fyzickej kondície a vytrvalosti. Zlepšuje mikrocirkuláciu krvného systému a pružnosť ciev. Na základe svojich účinných látok, ktoré prezentujeme nižšie dokáže znižvať únavu a podporovať celkovú vitalitu organizmu. Mnoho mužov rieši veľkosť penisu, kvalitu erekcie a sexuálny výkon - a tieto problémy im výraznou mierou znižujú sebavedomie. 

 

ANDRIMAX - v čom mi môže pomôcť?

 • normálne funkcie pohlavných orgánov - erekcia a hormonálna aktivita,
 • plodnosť, sexualita, fyzické a psychické zdravie, vitalita,
 • normálna funkcia prostaty,
 • mikrocirkuláciu krvného systému, duševnú rovnováhu,
 • podpora fyzickej aktivity,
 • erekcia, vitalita, únava, sexuálne zdravie,
 • normálna činnosť cievnej sústavy,
 • normálna činnosť svalov.

 

Najdôležitejšie účinné látky v najpredávanejšom prípravku - ANDRIMAX 

L-arginín - aminokyselina, ktorá sa rokmi štúdií osvedčila ako látka vhodná na liečbu porúch erekcie, potencia, libida či neplodnosti. Na základe rôznych experimentov je overené, že L-arginín napomáha zlepšiť prietok krvi v oblasti pohlavných orgánov, tiež napomáha vylučovaniu rastového hormónu a zlepšuje kvalitu intímneho zdravia. 

Maca (Lepidium meyenii) je rastlina vyskytujúca sa na juhoamerickom kontinente. Bežne je známa ako prírodné afrodiziakum. V Južnej Amerike je Maca objektom tradičnej medicíny už pod dlhé storočia. Maca má priaznivý vplyv na erekciu. Extrakt z tejto rastliny sa odporúča užívať denne a (pokiaľ je to možné) dlhodobo. Maca je nápomocná aj pri uvoľňovaní stresu. Príliš veľa stresu je častou príčinou nie príliš kvalitnej erekcie. Obyčajným upokojením môžete zvýšiť kvalitu erekcie. Je bohatá na minerály vápnikdraslík, pričom má nízky obsah sodíka. Okrem toho obsahuje stopové množstvo ďalších minerálov ako železo, jód, meď, mangán či zinok, viacero mastných kyselín a 19 rôznych aminokyselín. Maca obsahuje aj vitamíny, konkrétne vitamíny skupiny B, vitamín A, vitamín C, vitamín Dvitamín E.

 

Tribulis terrestris (Kotvičník zemný) sa tradične využíva najmä v čínskej medicíne. Číňania účinky tejto rastliny poznajú už niekoľko tisícročí. Do našej časti sveta sa rastlina dostala až v druhej polovici minulého storočia. Spopularizovali ju kulturisti. Využívali ju na stimuláciu tvorby testosterónu. Neskôr sa ukázalo, že ide o rastlinu ovplyvňujúcu libido a potenciu. A následné štúdie dokázali, že zvesti o pozitívnych skúsenostiach pôvodných obyvateľov sa zakladali na pravde. Kotvičník dokonca dokáže pozitívne vplývať aj na zdravie prostaty.

Gingko biloba – Gingko biloba je dobre známy strom, s ktorým sa môžete stretnúť aj v našich parkoch či botanických záhradám. Domovom gingka je však Čína. Gingko biloba patrí medzi najstaršie organizmy na svete. Je to jediný druh z celej čelade gingkovitých. Gingko sa vo výživových doplnkoch používa najmä na zlepšenie pamäte a pozornosti. 

Panax ginseng (ženšen) – Ženšen je v našich podmienkach známy najmä z tradičnej čínskej medicíny a energetických nápojov. Ženšen je považovaný za účinný životabudič – preto ho nájdete aj v energy drinkoch. Ženšen ovplyvňuje aj libido, čo je z pohľadu erekcie žiadúci efekt. 

Schizandra čínska (Schizandra chinensis) pochádza z Číny, Japonska a južného Sachalinu. V tradičnej čínskej medicíne sú jej plody pre výnimočne koncentrovaný obsah zdraviu prospešných látok používané už tisícky rokov. Hlavnou účinnou látkou rastliny je látka zvaná Schizandrin a Gomisin A. Pre medicínske účely je možné použiť všetky jej časti vrátane koreňov. Najväčšie využitie majú plody, ktoré tvarom i vzhľadom pripomínajú plody červených ríbezlí. Vzhľadom k mimoriadne podporným účinkom pri liečbe niektorých chorôb súčasného, tzv „moderného" a často stresujúceho životného štýlu sa schizandry čínskej v celom svete venuje značná pozornosť. andrimax-120

kupit-button_1

Ako takéto prípravky užívať?

Uvedené prípravky majú presne uvedené dávkovanie priamo od svojho výrobcu. Nakoľko sa jedná o certifikované a bezpečné prípravky, uvedené informácie nájdete na obale ako aj v príbalovom letáku. V prípade akýchkoľvek pochybností môžete kontaktovať predajcu. 

Sú pre mňa bezpečné?

Všetky prípravky, ktoré sú predávané na eshope intimnenakupy.sk sú certifikované a zdravotne nezávadné, pretože prešli certifikačným procesom na území Slovenskej republiky ako aj orgánmi a normami Európskej únie.

 

1zdroj: https://www.webmd.com/erectile-dysfunction/how-an-erection-occurs https://www.mayoclinic.org/diseases-conditions/erectile-dysfunction/symptoms-causes/syc-20355776 

2zdroj https://www.medicalnewstoday.com/articles/5702

3zdroj https://www.medicalnewstoday.com/articles/5702

4zdroj (https://www.health.harvard.edu/mens-health/5-natural-ways-to-overcome-erectile-dysfunction

erekcia_potencia_zväčšenie_penisu produkty-pre-mužov

libido_zväčšenie_poprsia_menopauza_produkty-pre-ženy