Erotogénne zóny v kocke

Erotogénne body tela v kocke 

Naše telo je bohaté na erotogénne zóny, ktoré si zaslúžia našu pozornosť! Intímne partie, pery, krk či bradavky, to sú extrémne citlivé erotogénne zóny, ktorým sa venuje najväčšia pozornosť. Na našom tele sa nachádza množstvo iných, nemenej zaujímavých a stimulujúcich bodov, ktoré nás ani nenapadne preskúmať a spájať ich so vzrušením.  Pri tom platí, že erotogénna zóna je kdekoľvek na našom tele, ktorá pri zvýšenej citlivosti dokáže vyvolať sexuálnu reakciu. Pozrime sa teda spolu na ďalšie skryté zóny a dajte svojmu intímnemu životu ďalší rozmer a ešte hlbší, zmyselnejší zážitok.

Erotogénne zóny o ktorých málokto vie

Je potrebné však dodať, že naše telá sú diametrálne odlišné, preto čo je explóziou rozkoše pre jedného nemusí znamenať, že príjemné pocity spôsobíte aj vášmu partnerovi.  Začínajte preto opatrne, nevrhajte sa po hlave a vždy s partnerom komunikujte, skúmajte, objavujte, tak sa predsa stupňuje vzrušenie a očakávanie z tajomna. 

Erotogénna zóna - Uši

Mnohí tvrdia, že stimulácia ucha im dokáže spôsobiť orgazmickú rozkoš. Potvrdzujú to aj sexuológovia, zhodujú sa v tom, že : "Uši sú veľmi citlivé na dotyk, pretože sú po nich roztrúsené zmyslové receptory, sú silnou erotogénnou zónou". Odporúčame začať jemnými pohybmi prstov krúžiť do písmena C. Môžete sa jemne pohrať s ušným lalokom a plynule prejsť na opatrné bozkávanie, ktoré môže spôsobiť katapultujúci ohňostroj. 

Erotogénne dlane a končeky prstov

Dotyky sú všetko pri zvádzaní a milovaní. Končeky prstov sú jednou z najcitlivejších častí nášho tela na dotyk a dlane za nimi nasledujú. Aj jemný dotyk môže vyvolať celú vlnu vnemov. Dokonca cmúľanie končekov prstov môže do mozgu vyslať podobný signál ako pri orálnom sexe. Skúste pomaličky pobozkať vankúšiky a jazykom kreslite maličké kruhy opatrne skúste vankúšik "nasať". Nacvičte si intímne masáže.

Položte svoju dlaň pod dlaň partnera a jemne prechádzajte ukazovákom hore a dole. Vytvoríte tak mierne šteklivé hladkanie, z ktorého partnerke/partnerovi prejdú zimomriavky po celom tele.

Perineum ako skrytá erotogénna zóna

Asi si nie ste presne istý o čo ide? Nevadí, vysvetlíme si: ide o časť tela medzi análnym otvorom a odstupom mieška u muža alebo spojením pyskov ohanbia ženy. Zvykne sa to nazývať aj PC sval. Využíva s aj pri masáži prostaty.

Skúste perineum nahmatať pri masturbácií, orálnom sexe alebo pri misionárovi a jemne masírujte pomocou kĺbu prsta vyvíjajte mierny tlak - posúvajte hore a dole. Ideálne je perineum nahmatať tesne pred vyvrcholením a zážitok s ejakulácie bude ešte intenzívnejší.  Ak viete, že takáto stimulácia je pre vás prijemná a radi by ste ju povýšili na ešte vyšší level skúste luxusný masážny afrodiziakálny olej Oriental.

afrodizikakálny-masazny-olej-oriental-50-ml

Nenahraditeľná erotogénna zóna - krk

Pokiaľ ide o krk aj ten najjemnejší dotyk môže rozochvieť celé telo. Štúdia z roku 2018 potvrdila, že ženy sú oveľa citlivejšie na krku a práve dráždenie tohto miesta im spôsobuje rozkoš. Vyskúšajte partnerke pri bozkávaní prejsť ľahko hore a dole prstom po krku. Prípadne skúste bozkávanie pier úplne vynechať a svoju iniciatívu presuňte na krk. Nezabudnite aká silná erotogénna zóna je krk.

Svätý grál erotogénnych zón - vnútorná strana stehien

Neponáhľajte sa, ani jeden ani druhý. Ešte predtým ako sa dostanete k samotnej penetrácii, skúste sa na chvíľku zastaviť pri vnútornej strane stehien. V tejto časti nášho tela je pokožka veľmi citlivá a pokrytá mnohými nervovými zakončeniami, preto jemné škrabkanie, hladenie, či bozkávanie vás dokáže partnera/ku rozpáliť

Zabudnutý štartér sexu, erotogénna zóna - chodidlá

Naše chodidlá nás nesú celé dni, no pozornosti sa im veľmi neodstáva, napriek tomu, že ide o jednu z veľmi citlivých zón na našom tele. Jeden zo siedmych ľudí má dokonca foot-fetish, no nemusíte mať ani fetiš na chodidlá, aby vás ich stimulácia vzrušovala.  Prejdite si bosími nohami viackrát po sebe po koberci. Cítite to chvenie? 

TO najlepšie nakoniec, erotogénna zóna - vlasy, presnejšie pokožka hlavy

Spomeňte si, aké prijemné bolo, keď vám naposledy v kaderníctve umývali a masírovali hlavu. Pokožka našej hlavy má totiž množstvo nervových zakončení, preto je aj jemné ťahanie môže byť pre nás veľmi prijemným a dokáže aktivovať tieto nervy - následok toho je vysielanie príjemných pocitov do celého tela. Skúste sa trochu obaja pohrať s masážou hlavy, jemným prehrabávaním vlasov a uvidíte, že zimomriavok sa nebudete s partnerom vedieť nabažiť.

feromonyafrodiziaka-a-gely2_1