Ako na úspešný pracovný pohovor, vďaka skrytému tajomstvu?

Bol si pozvaný na pracovný pohovor?

Prečítaj si špeciálne rady, aby si na ňom čo najlepšie zapôsobili a získal tak prácu snov. 

Zareagoval si na pracovný inzerát a stalo sa, že ťa pozvali na pohovor? Znamená to, že si ich svojím životopisom, motivačným listom alebo možno svojimi záľubami zaujal. Chceš vedieť, ako sa pripraviť na pohovor nielen tak, aby si nič nepokazil, ale hlavne, aby si na ňom zapôsobili tak aby sa tvoja šanca na získanie pracovného miesta enormne zvýšila? Prečítaj si tieto tipy a navyše sa dozvieš jednu tajnú ingredienciu, ktorá rozhoduje v tej najdôležitejšej chvíli.

Priprav sa na pracovný pohovor už doma a focusuj sa na tieto oblasti.

 • Osobné údaje– to, čo máš v životopise, to by si mali vedieť aj z hlavy, keď ťa zobudia o polnoci. Personalista tieto informácie overuje, pre teba je to prvá povinná (hlavne presná) jazda a zároveň šanca povedať o daných informáciách niečo viac.
 • Informácie o spoločnosti– mali by si vedieť nielen meno firmy, v ktorej sa o pozíciu uchádzaš, ale aj informácie o jej činnosti, histórii či predstaviteľoch, dnes už dokonca aj o konkurencii. Najlepším zdrojom takýchto informácií je google, webová stránka firmy alebo články o nej, účtovne závierky. Priprav si aj nejakú aktualitu z portfólia spoločnosti, ktorá ťa v poslednom období zaujala napr. nový produkt, reklama, alebo správa ...prekvap.
 • Obsah inzerovanej pozície– pripomeň si obsah pozície pred pohovorom, prípadne si inzerát vytlač a zober so sebou na pohovor. Pôsobí to ako ťahák, zbraň istoty, barla, rýchla pomoc, poistka, ktorú v drvivej väčšine nepoužiješ, ale máš ju. Priprav si otázky k pracovnému miestu, aby si zdôraznili svoj reálny záujem o danú pozíciu. To všetko ti pridáva body k sebaistote.
 • Pozor na pohovor v cudzom jazyku– aj keď je pozícia v slovenskom jazyku, a pokiaľ si uviedol, že spíkuješ, šprechuješ, môže sa stať, že budú viesť časť rozhovoru alebo aj rozhovor celý práve v cudzom jazyku, ktorý si uviedol.
 • Ohmmm-psychická pohoda– pred pohovorom sa snaž nastaviť do pohody (no alkohol, no drugs!!! Nenechaj sa zneistiť, rozčúliť alebo vytočiť. Ber pohovor ako stretnutie, istím spôsobom ako rande, na ktorom chceš ukázať to najlepšie zo seba, ale nebiť zase za nepriestrelného mača. Pokiaľ zatiaľ pracovné pohovory stále vedu ľudia, vždy budú hrať prvé husle sympatie. Ľudia sa ochotní prižmúriť aj oko nad chýbajúcou skill, pokiaľ tam je sympatia.

 

Smeruješ tam, je deň pohovoru

Aby si si v deň pohovoru nepokazil prvý dojem, príď s dostatočným predstihom. Ak lokalitu nepoznáš, dopredu si pozri na mape, kde sa nachádza, prípadne si mapu vytlač, ideš na pohovor, nie do škôlky.

 • Ak ideš autom, vopred si zistite parkovacie možnosti. Šetrí to čas a pridáva na psychickej pohode, tu si potrebuješ držať čo najbližšie k budhistickému mníchovi.
 • Vždy počítaj s určitou rezervou pre prípad neočakávaných situácií, ako sú dopravná zápcha, meškajúci autobus, zaseknutý výťah. Ani tu nezabúdaj na budhistického mnícha.
 • Maj pri sebe telefónne číslo kontaktnej osoby, aby si jej mohol oznámiť, ak náhle nemôžeš prísť alebo budeš meškať. A nikdy nevieš, možno pohovor práve vedie...tvoja budúca žena :-)

 

Oblečenie

Šaty „robia“ človeka. A keďže deň pohovoru je pravdepodobne prvýkrát, keď sa osobne stretávaš s potenciálnym zamestnávateľom, mal by „zapadnúť“. Musíš preto zanechať aj dobrý vizuálny dojem, ktorý tvorí oblečenie aj vystupovanie. V dnešnej dobe je štýl obliekania na pohovore oveľa voľnejší, ako to bolo v minulosti. Primárne platí, že svoje oblečenie prispôsob pozícii a firemnej kultúre. Mal by si sa v ňom cítiť dobre a pohodlne, malo by byť čisté a slušné.

Skryté tajomstvo - Vôňa

Poznáte to, niekto pri pohľade z diaľky sa vám zdal byť veľmi sympatický, no keď ste sa ocitli v jeho blízkosti, tento dojem celkom pominul? Náhla zmena vašich pocitov môže súvisieť s jeho vôňou a vaším podvedomím vnímaním. V takýchto momentoch ženy aj muži reagujú na základe svojho čuchu a podvedomého vnímania chemického koktailu (feromónov) druhej osoby. Cez pokožku a pot sa z nášho tela do okolia uvoľňujú feromóny s našou typickou vôňou. Ak vám čuchové bunky, naopak, vyšlú signál, že sa k sebe hodíte, vaše sympatie narastú. A rastie aj šanca na úspech pri pohovore, obchodnom jednaní, alebo zvýšení rešpektu. A tak vedci a parfuméri prišli s novinkou dopomôcť človeku k jeho prirodzenému chemickému koktailu pridaním feromónových esencií v kombinácií s najúspešnejšími vôňami svetových značiek.   

AKO TO FUNGUJE?  

V čom je ukryté tajomstvo feromónových parfémov MAGNETIFICO? V unikátnom vzorci navrhnutého pre zaručený úspech. Tak neváhaj a rozhodni sa dopriať svojmu životnému príbehu jeho vlastný úspech!  

Najpredávanejšie vône + AT-SC-R formula + Feromónové essencie = ÚSPECH

 

JEDINEČNÉ ZLOŽENIE - MAXIMÁLNA ÚČINNOSŤ

Rada MAGNETIFICO - power of pheromones má jedinečné zloženie, ktoré bolo vyvíjané
na základe AT-SC-R FORMULY. AT-SC-R FORMULA je unikátna kombinácia
látok, ktoré zvyšujú sexuálnu príťažlivosť žien z pohľadu mužov a naopak pomocou ich podvedomia
a zmyslov. Zvyšujú ženám príťažlivosť, mužom sebavedomie a majú žiadaný vplyv na získanie rešpektu u opačného pohlavia.

 

 

Dobré rady

 • Nezabudni si priniesť občiansky preukaz, životopis, prípadne aj vytlačenú pracovnú ponuku a blok s perom na písanie poznámok.
 • Ak ťa požiadali priniesť nejaké materiály (napr. tvoje projekty alebo diplomy), nezabudni na ne.
 • Pred pohovorom nefajči, cigaretový dym z pôjde ešte aj niekoľko minút po dofajčení.
 • Ak máte žuvačku v ústach, vyhoďte ju.
 • Vypnite si zvuk na mobilnom telefóne.
 • Buď pripravený, „vždy pripravený“.

 

Už si tam, priamo na pohovore

Vždy si pamätaj meno personalistu - osoby, s ktorou sa máte stretnúť. Väčšinou platí, že ťa uvítajú na recepcii a budú sa pýtať, s kým máš stretnutie. Pohovor sa začína zvítaním, pri podaní ruky ju primerane stisni a pozeraj sa do očí. Oči sú brána do duše, jediná viditeľná časť mozgu, pravda. Počas rozhovoru udržuj očný kontakt. Uvoľni sa, spolupracuj, buďte sám sebou, snaž sa rozvíjať dialóg a navodiť príjemnú atmosféru.

 • Na odpovede si nechávaj dostatočný čas, nechaj druhú osobu dohovoriť, neskáč jej do reči. Si dospelý, máš rešpekt – rešpektuješ.
 • Odpovedaj na každú otázku, aj keby si odpoveď na ňu mal napísanú v životopise.
 • Vyhýbaj sa vágnym odpovediam (napr. Môže byť, Niečo podobné som už robil) a nič nehovoriacim všeobecným frázam (napr. som flexibilný, tímový hráč). SI jedinečný a to rozhoduje.
 • Spomeňte tvoje konkrétne skúsenosti a situácie. Pracovný pohovor je miesto, kde máš väčší priestor hovoriť o svojich schopnostiach a vlastnostiach. A keď ťa naň pozvali, majú záujem, tak sa predveď.
 • Hovore vždy za seba v jednotnom čísle.
 • Nebuď vtieravý, ale vtipný
 • Buď čo najviac pravdivý aj v nepríjemných otázkach
 • Buď ľudský, aj keď sa pomýliš, zakoktáš, breptneš nevadí, nie si 120%ný chladný sniper ako google algoritmus

 

V závere pohovoru je zvyčajne miesto, kde dostaneš priestor pre  otázky. Neostávaj ticho a maj pripravené otázky dopredu. Personalista zvyčajne sleduje počet a hlavne kvalitu otázok. Je totiž indikátorom tvojej motivácie, reálneho záujmu o miesto ako aj samotnej pripravenosti na pohovor.

Tipy na tvoje otázky:

Pýtaj sa na bližší popis pracovného dňa, ktorý ti poslúži na dokreslenie pracovnej pozície a náplne práce, firemnú kultúru, tím, vzťahy a zodpovednosti. Tak isto sa spýtaj aj na odmeňovanie, výšku platu, pracovnú dobu, benefity a pod., to však až v ďalšom kole, pokiaľ má pohovor viac úrovní.

Pohovor v cudzom jazyku

What is your name what's your number?  Ak s posielal životopis v cudzom jazyku, je celkom logické a pravdepodobné, že aj pohovor alebo jeho primárna časť bude prebiehať v danom jazyku. Pri mnohých pozíciách je už takmer nevyhnutné ovládať minimálne jeden cudzí jazyk. Preto sa priprav na to, že si personalista bude chcieť vyskúšať tvoje jazykové znalosti aj na ostro.

Tasíš kolty brácho, aký plat si vypýtať?

Otázka platu patrí medzi najstresujúcejšie časti pohovoru, miestami je ťažšia ako žiadosť o ruku. Od mája 2018 by si mal už základnú zložku mzdy nájsť uvedenú spolu s pracovnou ponukou. To však ale neznamená, že ide o konečný plat. Na pohovore sa môžete opýtať, či bol ponúkaný plat konečný, prípadne aké variabilné zložky obsahuje, alebo či je možné o finálnom plate vyjednávať.

Na konci pohovoru by si mal poznať odpovede na nasledovné otázky:

 • Čo je náplňou práce na pozícii?
 • Ako firma pracuje s ľuďmi?
 • Kedy je plánovaný predbežný nástup?
 • Aký dlhý bude výberový proces, koľko kôl?
 • Kedy môžete očakávať vyrozumenie?
 • Aký je ďalší postup?
 • Či je potrebné dodať doplňujúce materiály?
 • Či je potrebné ísť na testy (odborné, jazykové, psychologické)?

 

V prípade negatívnej odpovede, si môžeš vypýtať feedback - spätnú väzbu na seba. Dáš tým najavo, že máš záujem počuť o sebe, dokážeš byť sebakritický, prijať a spracovať spätnú väzbu, na druhej strane vyšleš signál, že máš záujem sa rozvíjať.

TOP tipy na záver:

 • Pred celým pracovným pohovorom si ho celý prejdi v hlave, najlepšie večer pred ním, mentálny tréning (predstava) rozhoduje – matrixuj, ohni si realitu na svoju stranu. Potvrdzujú to už aj nové poznatky v rámci neurovied, že pozitívne predstavenie si želaného výsledku niekoľko-násobne zvyšuje pravdepodobnosť, že dôjde k jeho naplneniu. Večer vytvoríš formu do ktorej sa na druhý deň naleje realita.
 • Prvý dojem sa musí poskladať zo všetkých zmyslov naraz, príroda to zariadila zázračne: zrak, sluch, čuch, chuť hmat,...toto všetko musí zacvaknúť hneď: vidia ťa, počujú, voniaš im a zároveň chutíš a vedia ti podať ruku.
 • Pravdepodobne si ťa preklepli na fb, instagrame....čekni si najskôr svoje profily, ešte predtým než rozpošleš svoje CVčko.
 • Aká je tvoja pridaná hodnota? Aké „dary“ ponúkaš? V čom si ako človek výnimočný, čo ti ide, si vtipný, empatický, máš ťah na bránku...buď si vedomý týchto odpovedí, vo vhodnom momente ich vieš vytiahnúť a nakloniť tak šťastenu na svoju stranu.

feromony

esencialne-vone