Netúžite po prekvapení? Poradíme vám, ako zabránite otehotneniu

K „vedľajším účinkom“ lásky sa často zaraďuje aj počatie potomka. No kým niektoré páry po ňom túžia, aby získal ich vzťah nový rozmer, iné by sa tomu rady vyhli. Sex na jednu noc alebo vášnivé noci dlhoročných partnerov, ktorí nemajú záujem stať sa rodičmi, si treba dobre poistiť. Je niekoľko spôsobov, ako zabrániť otehotneniu.

1.      Využite silu matky prírody

Tradičné metódy, ako neotehotnieť, radia partnerom „zašpásovať si“, keď žena nemá plodné dni. Ťažká matematika? Ak má však žena pravidelný menštruačný cyklus, vie, kedy dostáva menštruáciu, kedy približne nastáva ovulácia, takže si bude vedieť vypočítať aj to, kedy je neplodná. Desať dní pred očakávanou menštruáciou by sa partneri nemali obávať nehôd, resp. ak to partnerovi náhodou ujde, stále nie je dôvod na paniku. Ak bežne používate pri sexe kondómy, v tomto období ich môžete vynechať, samozrejme, keď príde do tuhého, radšej rýchlo vyťahujte. Hoci sa žena desať dní pred menštruáciou považuje za neplodnú, možno práve vám sa pritrafí, lebo vy to dieťatko najmenej chcete.

 ako-zabránite-otehotneniu-intimnenakupy-sk

2.      Používajte antikoncepčné tabletky/prezervatív

antikoncepčných tabletkách sa toho popísalo už množstvo. Zástankyne si ich nevedia vynachváliť pre úpravu hormonálneho stavu, zlepšenie kvality pleti, zdravé pribratie (áno, niektoré ženy naozaj túžia nadobudnúť pár kilogramov navyše), pravidelnú menštruáciu, ktorá je menej bolestivá či o niečo slabšia. Dalo by sa menovať mnoho pozitív. Tabletkami dokážete zabrániť otehotneniu do takej miery, že váš partner môže dosiahnuť orgazmus priamo vo vašom vnútri, bez toho, aby v panike cúvol. Podľa množstva tabletiek v krabičke si navyše žena ľahšie všimne, kedy sa blíži ďalšia menštruácia.

Sú však aj ženy, ktoré sa hormónmi nechcú napchávať, pretože sa boja ohroziť svoju neskoršiu plodnosť, obávajú sa vzniku plesní v organizme, žalúdočných problémov, pribratia a pod. Ak ich nepresvedčí ani to, že im bude antikoncepciu platiť partner, pár by sa mal dohodnúť na používaní prezervatívov. Je to síce ako lízať zmrzlinu cez sklo, ako niektorí vtipne konštatujú, ale na druhej strane si môžete byť na 99 % istí, že k otehotneniu nedôjde. Kondómy v dnešnej dobe získate v rôznych prevedeniach – extra tenké, vrúbkované, s príchuťou, lubrikované... Oceníte pri nich tiež zvýšenú hygienu pri sexe a schopnosť predchádzať pohlavným chorobám.

3.      Majte pod kontrolou svoju ejakuláciu

Častou príčinou nechceného tehotenstva býva aj predčasná ejakulácia u mužov. Darmo, keď je chlap roztúžený a baží po sexuálnom vyvrcholení, občas sa nedokáže kontrolovať. Kým si uvedomí, že ide do tuhého, už je dôkaz jeho lásky v partnerkinom lone. Aj kvapôčky lásky bývajú zradné, pozor na ne... Predíďte trápnym okamihom užívaním vhodných výživových doplnkov pre oddialenie ejakulácie. Predčasná ejakulácia dokáže potrápiť mnohé páry, no kým jedny ju ignorujú, ďalšie môže doviesť aj k niekoľkým neželaným tehotenstvám. Výživové doplnky sú tu na to, aby podporili mužovu potenciu, dopriali mu lepšiu erekciu a odstránili ťažkosti s predčasnou ejakuláciou. Penis naberie na sile a dokážete ho oveľa lepšie ovládať. Vďaka prírodným výťažkom pocítite extra dávku energie, zahodíte za hlavu stres a partnerke doprajete bezpečný a dokonalý intímny zážitok.

55

4.      Sterilizácia je tiež jednou z ciest

A posledná možnosť, ako sa vyhnúť tehotenstvu, je zveriť sa do rúk lekárom. Ženám sa do tela zavádza teliesko, ktoré sa dá kedykoľvek odstrániť, mužom zasa odporúčajú vazektómiu, tá má ale celoživotné následky. Podstúpiť takéto lekárske zásahy by partneri nikdy nemali bez odsúhlasenia tým druhým. Hoci v mladosti páry po potomkovi netúžia, pretože si chcú užiť rozkoš, cestovanie, nespútanosť, s veľkou pravdepodobnosťou raz príde čas, keď sa rozhodnú založiť si rodinu. Vyberajte si preto radšej také spôsoby na zabránenie otehotnenia, ktoré môžete kedykoľvek stopnúť, aby ste mohli prejsť do novej životnej etapy.