Erekcia

Mnoho ľudí si zamieňa pojem ErekciaEjakulácia. V prvom rade si ich v skratke rozlíšime.

Pri erekcii dochádza k stoporeniu penisu a pri ejakulácií ide o výron semena.

Erekcia a všetko čo je o nej potrebné vedieť

Pre plnohodnotný a  kvalitný sexuálny život je erekcia nevyhnutnosťou. Mnoho dnešných mužov s ňou však máva problémy. Bez erekcie nie je možný pohlavný styk (súlož) , dosiahnutie orgazmu ani ejakulácie. V nasledujúcom článku si môžete prečítať o všetkom čo sa týka erekcie a priučiť sa tak niečomu, čo vám pomôže k jej zlepšeniu. Pri problémoch s erekciou trpí okrem samotného muža, hlavne pohlavný partnerský život. Je úlohou muž, aby tieto veci riešil včas a zabrániť tak komplikáciám či zhoršeniu tohto stavu. 

Čo spôsobuje erekciu

„Penis muža plní tri základné funkcie: cez močovú rúru sa dostáva moč z močového mechúra von, ďalej slúži ako orgán pohlavného spojenia medzi mužom a ženou pri pohlavnom akte a pri ejakulácii dochádza cez močovú rúru aj k výronu spermy a semennej tekutiny,“ takéto info poskytuje Wikipédia. „Základnými anatomickými a súčasne aj funkčnými štrukturálnymi časťami penisu sú tri cylindrické telesá: dve kavernózne (erektilné) telesá a jedno spongiózne teleso, ktoré tvorí oporu močovej rúre.“ 

Erekcia alebo stoporenie (vztýčenie) pohlavného údu je dôsledkom stimulácie a nemusí ísť len o fyzickú stimuláciu. K erekcii dochádza aj pri psychologických stimuloch, ktoré sa odohrávajú v hlave ako reakcia na určité predstavy alebo vizuálne vnemy, obrázky, videá. Erekcia začína vždy v hlave. V mozgu sa pri predstavách odohráva proces, ktorý vysiela chemické signály do nervových zakončení v penise muža. Následne dochádza k roztiahnutiu a uvoľneniu krvných ciev. Tie zabezpečia nahromadenie dostatku  krvi pre zväčšenie penisu a ustálenie erekcie. V erekcii je  penis pevným, dlhším a tvrdým. Erekciu sa roztiahne aj močová trubica a spermiám je tak umožnený lepší prienik smerom von. Tento proces nebude správne fungovať  bez vzájomnej spolupráce mozgu, nervov, krvného obehu a hormónov resp. prostaty. Problémy s erekciou nastávajú ak niektorý z týchto článkov zlyháva. Po skončení stimulácie, prípadne vyvrcholení sa penis postupne dostáva do pôvodného stavu a erekcia slabne. Krv prúdi otvorenými kanálikmi naspäť do tela a stoporený penis sa vracia do pokojného stavu. Predstavte si ako žmýkate špongiu, to isté sa deje s toporovitými telieskami v penise.

Ako dlho vydrží erekcia

U zdravého muža je 40 až 60 minút trvajúca erekcia štandardom, samozrejme s miernymi výkyvmi v jej tvrdosti v závislosti od stimulácie.. Pokiaľ by stabilná tvrdá erekcia trvala dlhšiu dobu hovoríme už o chorobnom stave Jedná sa o priapizmus. Bolestivá erekcia je pre mužov značne nepríjemný príznak, ktorý môže súvisieť s niektorými ochoreniami penisu. V takom prípade je vhodné vyšetrenie urológom, mnohé z porúch vedúce k bolestivej erekcii môžu byť pomerne závažné, na druhú stranu liečiteľné. Choroba je charakteristická bolestivým a trvalým zväčšením penisu, čiže erekciou, ktorá však vzniká bez akéhokoľvek predošlého sexuálneho dráždenia.

3 Základné Druhy erekcie

 • Nočná erekcia – je to podvedomá automatická erekcia, ktorá prebieha počas spánku, môžete ju spozorovať po prebudení sa a nazýva sa aj ranná erekcia. V priebehu noci má zdravý chlap 5-10 automatických erekcií.
 • Reflexná erekcia – vyvoláva ju stimulácia penisu. Vzniká pri pohlavnom styku, pri dráždení alebo masturbácií.
 • Psychogénna erekcia – je vyvolaná fantáziou, predstavivosťou alebo sledovaním.  

 

Ako zlepšiť erekciu

Rýchly hack ako zlepšiť erekciu natrvalo 

 • Vyhýbajte sa stresu – vyvažujte ho meditáciou 1 x denne
 • Zdravo sa stravujte – vyraďte ťažké a priemyselne spracované potraviny, skúste pôst
 • Športujte, hýbte sa – nájdite si spôsob ktorým vám vyhovuje – šport zvyšuje testosterón
 • Zamerajte sa aj na dostatočne dlhý spánok - regenerácia
 • Suplementujte  - užívajte výživový doplnok na zlepšenie erekcie, kvalitu semena – dnes to inak nejde
 • Komunikujte otvorene - s partnerkou o všetkom čo vás trápi
 • Vyhýbajte sa alkoholu
 • Otužijte sa – WimHof metóda
 • Cvičte kégelové cviky
 • Začnite vychádzať zo seba – robte čo vás napĺňa, vnášajte viac lásky a radosti do svojho života
 • Stretávajte sa s pravými skutočnými chlapmi, vytvárajte skutočné mužské priateľstvá – začnite zúčastňovať na mužských kruhoch

 

Je to teda jednoduché, ale zároveň to chce zásadné zmeny. Jedzte viac ovocia a zeleniny a menej mastného, táto rada platí, ale.... Je potrebné taktiež prepnúť organizmus zo spaľovania cukrov na spaľovanie tukov. Presnejšie takým spôsobom sa váš organizmus rozhýbe. Budú efektnejšie pracovať vnútorne, žľazy, hormóny a to potrebujeme ne lepšiu erekciu, libido a vôbec chuť do života. Najrýchlejšou cestou je keto strava, alebo paleo. Budujte svaly, nie tukovú lenivosť. Chlapi prestane sedieť doma, začnite s nejakou aktivitou. Dávajte si výzvy, stávajte sa odolnejším, staňte sa vikingom, sparťanom, jednoducho zoceľte sa, strvrdnite ako chlap. Potom aj vaša erekcia bude silná a pevná a penis bude tvrdý ako skala.

Začnite športovať a budovať si silu . Šport zvyšuje tvorbu testosterónu čo vám taktiež pomôže k lepšej erekcii. Pohybom a zlepšenou stravou sa zlepší aj kvalita spánku, ktorá je pre zdravý sexuálny život nevyhnutná. Otvorte sa resp. nehanbite sa s partnerkou rozprávať vytvoríte si tak príťažlivú intimitu.

Predchádzajte a robte prevenciu, liečba má vždy svoju cenu a nie malú. Vhodnejšou a hlavne zdravšou a rozumnejšou alternatívou sú výživové doplnky, ktoré zlepšia nielen erekciu, ale aj váš celkový zdravotný, psychický stav a chuť do života a milovania. 

Stupnice erekcie penisu podľa jeho tvrdosti 

 1. Penis sa naplnil krvou, ale nie je dostatočné tvrdý
 2. Penis sa zväčšil, ale ešte stále nie dostatočne tvrdý na vniknutie do vagíny
 3. Penis je dostatočne tvrdý na vniknutie, ale nemá ešte dostatočnú pevnosť
 4. Penis je tvrdý, pevný, je v ňom cítiť pulz.  

  

Uhol erekcie

Počas nastupujúcej erekcii sa pohlavný úd napína, zväčšuje, predlžuje sa a vztyčuje šikmo vpred a nahor. Na základe skúmaní a vedeckých prác bolo zistené, že penis dosahuje pri erekcii dĺžku od 15 - 17 cm a jeho priemer je asi 3,5 – 4, 5 cm. Predkožka sa pozvoľna sťahuje (pokiaľ nebola predtým urobená obriezka, alebo muž netrpí fimózou) obnažuje sa žaluď penisu, ktorý sa mierne zväčší, zosilnie, naplní sa ešte viac krvou a sfarbí sa do červena. 

Počas stoporenia vytvorí zdravý penis horizontálny uhol približne 45 ° až 60 °. Najbežnejším uhlom je práve 45 stupňov, ten je pozorovaný u cca 20% skúmaných prípadov. Uhol erekcie je samozrejme väčšinou ostrejší u mladých mužov okolo 20 rokov. S narastajúcim vekom sa uhol znižuje. Uhol erekcie nehrá až takú dôležitú úlohu pri samotnej súloži, hovori však skôr o kondícií a zdravotnom stave daného majiteľa. 

Rýchlosť a dĺžka trvania erekcie

Trvanie erekcie v čase viac ako jednu hodinu, nie je ničím výnimočné. Navyše, pre niektorých ľudí nie je nijak ťažké udržať penis v stoporenom stave, pokiaľ je po celú tú dobu zasunutý vo vnútri vagíny. Vyžaduje to však tréning a dobré zvládnuté ovládanie predčasnej ejakulácie, aby nedošlo k rýchlemu vyvrcholeniu.

Rýchlosť nástupu erekcie sa nedá presne zmerať. Jednak je každý muž iný a rozdiely sú aj vo vnímaní sexuálnych skúseností. V tomto prípade sú vysoko relevantnými faktormi alkohol a únava. Rovnako tak miera erotického vzrušenia. Sú známe prípady kedy sa erekcia objavila už počas prvých troch sekúnd.

Problém s erekciou

Kedy vzniká problém s erekciou? S problémami s erekciou sa môžu stretnúť muži nielen v staršom veku, ale aj počas mladosti. Vtedy sú najčastejšou príčinou problémov s erekciou pripisované najmä psychologické faktory, stres, chronická únava. U starších mužov ide skôr o všeobecné starnutie organizmu, pokles hladiny testosterónu, libida, zníženie fyzickej výkonnosti alebo čoraz častejšie problémy s prostatou. Neschopnosť udržať dlhší čas erekciu, predčasná ejakulácia alebo slabé stoporenie penisu ešte nemusí zákonite znamenať problém s erekciou. Problémom vzniká  až pravidelne sa opakujúcim problémom s erekciou. Opakovaným zlyhaním erekcie. Tento stav sa odborne nazýva erektilná dysfunkcia. Príčiny samotnej erektilnej dysfunkcie môžu byť rôzne. Poväčšinou ide o sekundárny pridružený symptóm nejakého iného zdravotného problému, nepovažuje sa za samostatnú chorobu. Na problémy s erekciou vplýva vek, stres, zlá životospráva,nízke sebavedomie depresie, psychický tlak, alkohol, obezita, užívanie liekov, alebo drog.  Proti dopadom spomínaných faktorov bola odborníkmi pod dohľadom vyvinutá špeciálna rada produktov VALAVANI. Kde pomocou ich  vynikajúceho zloženia sa dá minimalizovať vplyv nežiadúcich faktorov a aj vďaka tomu zlepšiť erekciu, kvalitu semena, zvýšiť libido, udržať si vitalitu, zvýšiť energiu a udržať prostatu zdravú. Pri neliečených problémoch s prostatou je ohrozená erekcia ako aj samotná ejakulácia.

 

 

 

Najpredávanejšie

28
4412844
Značky

Stránka 1 z 1 - 3 položiek celkom

 • Crilex-erekcia-potencia-ejakulacia Akcia Tip CRI001
  Doplnok na oddialenie ejakulácie Crilex - 120 kapsúl
  Skladom (490 ks)

  Výživový doplnok stravy navrhnutý špeciálne pre mužov, ktorí chcú zlepšiť svoj sexuálny výkon, predčasnú ejakuláciu, podporu erekcie a tvorbu spermiíExtra silné zloženiev jednej dennej dávke 1907 mg zmesi. Prírodný produkt – základ produktu je tvorený čisto prírodnými bylinnými extraktmi. Certifikát bezpečnosti od Štátneho zdravotného ústavu.hodnotenie_referencie_skusenosti

  od 44 €
 • Potency gel Tip POTGEL
  Gél na podporu erekcie Potency Gél - 150 ml
  Skladom (486 ks)

  Intímny lubrikačný gél s aktívnymi prírodnými látkami na podporu erekcie. Hodvábne hladký lubrikačný gél na báze vody, nezanecháva škvrny. hodnotenie_referencie_skusenosti

  Pôvodne: 30 €
  Ušetríte: 2 € (–6 %)

  28 €
 • maca pre muzov - lepšia erekcia - prírodný produkt - larginin - tribulus - problemy s erekciou Novinka Tip 281/1 B
  Maca pre mužov - Maca Fresh Men - 90 kapsúl
  Skladom (468 ks)

  Sebaistý, pevný v postoji a keď je potrebné, je tvrdý ako skala. To robí chlapa správnym chlapom! Unikátny produkt zostavený špeciálne pre mužov, ktorí chcú zvýšiť svoj sexuálny výkon, mať silnejšiu erekciu, plodnosť, dodať svojmu telu energiu a urobiť niečo pre svoje intímne, psychické i fyzické zdravie a pohodu.hodnotenie_referencie_skusenosti

   

  od 34 €

Stránka 1 z 1 - 3 položiek celkom