7 krokov k lepšiemu sexuálnemu životu aj vo vyššom veku

Maznajte sa

Vaginálna suchosť, ktorá sa prejavuje najmä v menopauze, nemusí byť až takým veľkým problémom, ako sa na prvý pohľad zdá. V súčasnosti je k dispozícii množstvo lubrikačných gélov alebo tekutín. Môžete vyskúšať tie s príjemnou vôňou, extra klzké prípravky alebo gély so schopnosťou predĺžiť pohlavný styk.

Vzdelávajte sa

Našťastie dnes môžete nájsť množstvo materiálov, z ktorých sa môžete naučiť niečo nové. Zistite, čo o vašich problémoch hovoria odborníci, aké skúsenosti majú iní ľudia. Zistite, aké sú najnovšie trendy v liečbe, a buďte o krok vpred pred svojimi problémami.

Zapíšte si svoje fantázie

Ak vaša chuť na sex klesá, zamyslite sa nad tým, čo vám ju v poslednom čase dokázalo vrátiť. Spomeňte si na dráždivú scénu z filmu alebo knihy a zapíšte si ju na papier. Zahŕňala elegantné kostýmy alebo luxusne navrhnutú spodnú bielizeň? Kúpte si tiež niečo štýlové a uvidíte, ako to pomôže vašim chvíľam v posteli.

Aký sex chcú ženy A prečo by si to muži priali vedieť

Relaxujte

Pred pohlavným stykom vykonávajte s partnerom iné aktivity. Napríklad uvarte večeru s afrodiziakálnymi sviečkami, urobte si navzájom masáž, ktorá bude ku koncu erotická, pomocou špeciálnych masážnych gélov. Alebo si možno zahrajte jemne erotickú hru, ktorá sa vám obom páči.

Používajte hračky

Nikdy nie sme dosť starí na to, aby sme sa prestali hrať! A to platí aj pre intimitu. Najmä s nimi! Na začiatok si doprajte napríklad len jemne erotické pomôcky, ako sú šatky na oči, vibrátor alebo malý bičík. Ak sa vám to páči a pomáha to navodiť správnu atmosféru, môžete pokračovať s putami a ďalšími pomôckami.      

Dotýkajte sa sami seba

Precvičujte si dotýkanie. Každý dotyk vás približuje k partnerovi a obnovuje fyzickú blízkosť, ktorá úzko súvisí so sexuálnou túžbou. Zistite, aký druh dotykov má váš partner rád, skúste cítiť jeho pokožku. Okrem tradičných masáží si doprajte aj intímne so správnymi pomôckami a určite budete mať skvelý zážitok.

afrodizikálne_sviečky_magnetifico    

Až zázračné Kegelové cviky

Muži aj ženy môžu zlepšiť svoje sexuálne zdravie cvičením svalov panvového dna. Kegelove cviky sa vykonávajú jednoducho - stačí, ak sa pokúsite napodobniť silné zadržanie moču na desať sekúnd pri desiatich opakovaniach. Takto môžete cvičiť kdekoľvek. V práci pri stole, v aute, pri večeri s priateľmi alebo v rade v obchode.

afrodiziaka-a-gely2_1

erekcia_potencia_zväčšenie_penisu produkty-pre-mužov