Prečo ženy nemajú chuť na sex? Dôvodov existuje mnoho!

Sexuálny život je jedným z dôležitých korení vzťahu. Lenže niekedy na nej proste jeden z partnerov nemá chuť, čím často trpí ten druhý. Napriek tomu, že sa v niektorých prípadoch jedná o mužov, chuť na sex asi vo väčšej miere chýba ženám. Dôvody pritom môžu byť rozličné. Najskôr si je nutné uvedomiť, že tvrdenie „bolí ma hlava" nemusí byť len výhovorkou, ale môže ísť o skutočnosť. Na vine je veľké pracovné nasadenie, stres alebo únava. Keď sa naviac pridá stereotyp v postelipartnerské hádky, ale tiež starnutie a nespokojnosť s vlastným telom či menopauza, je celá vec ešte výrazne zložitejšia.

AKo NA TieTO PROBLÉMY "VYZRieť"?

Pokiaľ chcete, aby vzťah začal zase klapať po všetkých stránkach, samozrejme je treba aktívny prístup. Strkať hlavu do piesku totiž ešte nikdy nikomu nepomohlo. Vždy ale záleží na tom, čo je konkrétne príčinou toho, že žena nemá na sex ani pomyslenie.

  • Pokiaľ je toho na ženu veľa, partner by sa jej mal pokúsiť uľahčiť, teda napr. viac pomôcť v domácnosti. Možno ale postačí, keď si obaja partneri poriadne pohovoria a všetko si vyrozprávajú.
  • Vyskúšať napr. aj niektoré overené prípravky ako napr. Maca Fresh Women. Jej jedinečné zloženie jednoducho vie účinne podporiť ženskú sexualitu, fyzické a psychické zdravie, ale tiež zmierňuje príznaky menopauzy.
  • Pokiaľ môže za problémy sexuálna rutina, partneri by o tom mali vedieť a snažiť sa pohlavný styk obzvláštniť. Môžu vyskúšať neobvyklé polohy či miesta, alebo sexy zvodné prádlo či erotické pomôcky, alebo feromóny.
  • Keď vo vzťahu všetko neklape, samozrejme sa jedná o veľkú prekážku aj v sexe.. Urovnať často malicherné nezhody sa teda môže prejaviť len kladne, a to i v ostatných aspektoch súžitia.
  • Mnohým ženám samozrejme vadí, keď ich telo začne starnúť. Preto by si mali uvedomiť, že nikto nemládne. Aspoň čiastočným riešením však môže byť i pravidelná fyzická aktivita.

 

afrodiziaka-a-gely2_1