Ako na prvý sex?

Už sa červenáte? Vôbec nemusíte, každý si tým raz prešiel. Treba si však uvedomiť jedno – inak svoj prvý sexuálny zážitok vnímajú ženy a inak muži. Na čo všetko treba myslieť, aby ste šli na vec dobre pripravení?

Od motýlikov v bruchu až po prvé splynutie

Spadli ste si do oka a máte pocit, že už by ste mohli ísť na to? Kým sa na seba bezhlavo vrhnete, mali by ste o svojom partnerovi čo-to vedieť. Napríklad to, či je to jeho premiéra alebo či si trúfa ísť na to so všetkou parádou, teda bez ochrany (kondómu či antikoncepcie). Až sa bude schyľovať k zrýchlenému dychu a horúcim dotykom, budete vedieť, či treba na poslednú chvíľu ešte aj odbaľovať prezervatív. Mimochodom, aj jeho navliekanie je dobré si vopred nacvičiť, predídete trápnym okamihom.

Pokiaľ je muž panic, mal by si pred prvým sexom čo-to naštudovať. Určite by nemal byť príliš dotieravý. Partnerka mu dá sama najavo, či je na romantiku pripravená. Ako to zistí? Napríklad tak, že je oveľa otvorenejšia jeho bozkom i dotykom a umožní mu prejsť aj na tie miesta, ktoré boli doteraz tabu. A najlepšou zelenou je to, ak zacíti, že je jeho partnerka tam dole dostatočne vlhká. To znamená, že je pripravená prijať hosťa, a, áno, aj bez lubrikantu. V opačnom prípade by ste nejaký museli použiť alebo partnerku rozpaľovať o čosi dlhšie.ako-na-prvý-sex-intimne-nakupy-sk

Vyčkaj času ako hus klasu...

Hoci by ste radi konečne zažili to povestné splynutie, neuponáhľajte sa. Aj partnerka si chce sex s vami užiť. Preto je vhodné naučiť sa svoj penis ovládať a oddialiť ejakuláciu, najlepšie dovtedy, kým dievča rozkošou nezavýska. Ak by ste do pár sekúnd boli v raji a považovali by ste vec za vybavenú, partnerka by mohla ostať sklamaná. Na oddialenie ejakulácielepšiu sexuálnu výdrž sú dnes dostupné mnohé prostriedky, napr. výživové doplnky alebo spreje.

A ako ísť na pannu? Zatiaľ čo mužov prvý sex nebolí, na ženy treba opatrne. Je vhodné ju na vniknutie pripraviť. Ak už máte prvé nemravné dotyky za sebou, to znamená, že ste sa predošlé dni už maznali aspoň rukou či jazykom, teraz je vhodné vstúpiť. Najskôr prstom, potom dvoma, a určite pri dostatočnej vlhkosti. Bez správneho mazania sa vám nikdy nepodarí ani predohra, ani sex. Na ten sa môžete pripraviť rôzne. Začnete masážou pri svite sviečok, teplým kúpeľom alebo skrátka obyčajným bozkávaním, pokojne aj celého tela.

 prvý-sex-intimne-nakupy-sk

Keď je penis dostatočne vo forme a partnerka horí vášňou, pričom nevykazuje známky odmietania, nastal váš čas. Ženy prvý sex väčšinou bolí, ale pri správnej lubrikácii to váš prípad nebude. Ak je navyše psychicky nastavená tak, že to sama chce, problém by nemal nastať. Avšak ak začujete bolestivé stonanie alebo nebodaj uzriete slzu, určite so sexom prestaňte. Nijaká žena by si svoj prvý sexuálny zážitok nemala zapamätať tak, že pri ňom plakala od bolesti. Ak sa stane, že orgazmus zažijete vy a vaša druhá polovička nie, alebo ďalej pokračujte, alebo to skúste prstami. Bolo by nespravodlivé nechať ju tam ležať s vedomím, že nie je schopná dosiahnuť orgazmus. Keď ju nepotešíte tým vnútorným, doprajte jej aspoň vonkajší. Pomaznať sa s jej klitorisom predsa zvládnete.

Všetko ostatné príde časom. Prídete na to, či máte ísť viac do hĺbky alebo zostávať pri vchode, prípadne či ísť na to pomaly alebo rýchlo. Na začiatku určite nie je vhodné skúšať bláznivé polohy z Kámasútry. Nijaký návod vás na prvý sex nepripraví na sto percent, ak ste však získali aspoň akú-takú predstavu o tom, ako to môže prebiehať, sme radi.

Naše odporúčania: