Stratili ste chuť do života? Zmeňte to! Štúdie ukazujú, že to ide aj bez antidepresív a s pomocou Macy peruánskej

Každý občas podľahne malej depresii. No dnes pri všetkých tých výzvach, ktorým denne čelíme sa to môže ľahko skĺznuť do častejších alebo hlbších prejavov depresívnych stavov. Depresia jednoducho oberá človeka o energiu, chuť do života a celkovú imunitu. Posledné vedecké štúdie potvrdzujú, že užívanie extraktov z Macy peruánskej na liečbu depresie, má pozitívny vplyv na jej zmiernenie.

Čo prezrádzajú štatistiky

V roku 2008 Svetová zdravotnícka organizácia odhadla, že na celom svete trpí depresiou zhruba 141 miliónov ľudí. V západných krajinách ako USA, Nemecko, Francúzsko depresia postihuje asi 8,5 % dospelej populácie. Čoraz viac sa začína objavovať aj depresia u detí.

Avšak za posledných desať rokov narástol počet mladistvých s novozistenou psychickou poruchou až o 72,1 %. Poruchy ústia až do pokusov o samovraždu. Svetová zdravotnícka organizácia WHO tvrdí, že depresia sa tak stala druhou najčastejšou príčinou úmrtia 15 - 29 ročných ľudí.

maca-fresh-energy

Ako je to s liečbou a príčinami depresie

Klasický prístup k liečbe depresie je založený na konzultáciách, terapii a farmaceutických liečivách tzv. antidepresívach. No čoraz viac ľudí si uvedomuje hodnotu svojho zdravia a odmieta farmaceutické produkty. Vo väčšej miere využíva alternatívne spôsoby liečby, akými sú cvičenie, meditácia, rôzne terapie založené na celostnom prístupe s využitím prírodných výživových doplnkov. Tie obzvlášť získavajú na popularite.

Nedávna vedecká štúdia týkajúca sa celosvetového rozšírenia depresie prichádza s teóriou, že depresiu na fyzickej úrovni zapríčiňuje nedostatočná a nekvalitná výživa. Na základe skúseností začína čoraz viac špičkových a uznávaných výživových poradcov pridáva do svojich výživových programov extrakty peruánskej plodiny Maca (lepidiummeyenii). Ukazuje sa tak, že Maca peruánska je vhodná ako liek. Jej skladba obsiahnutých látok je neuveriteľnou výživovou bombou obsahujúcou skoro všetky aminokyseliny, 10 vitamínov, 12 minerálov, 23 mastných kyselín ako aj niekoľko jedinečných glukozinolátov. Doplnením chýbajúcich látok telu pomôžeme telu dostať jeho imunitu do energetickej rovnováhy.

Vedecké dôkazy o mace ako o potenciálnom lieku na depresiu

O tom, že Maca pozdvihuje energiu, že dodáva silu a energiu sa zmieňuje mnoho užívateľov po celom svete už niekoľko rokov. Z ich skúseností vieme, že sa Maca užíva aj na potlačenie depresie. Aj vo vedeckej obci existuje niekoľko štúdií, ktoré potvrdzujú tieto užívateľské skúsenosti.

Pätica výskumníkov z nemocnice v Austrálii v roku 2008 sledovala skupinu žien po dobu 12 týždňov. Jednej skupine podávali 3.5 gramu Maca prášku za deň, zatiaľ čo druhej skupine podávali len placebo. Na konci testu oznámili: “…výrazné zníženie skóre v oblasti psychologických symptómov, vrátane subskóre pre úzkosť a depresiu a sexuálnu dysfunkciu po konzumácii Macy.“ Výskumníci v závere dodávajú, že Maca je naozaj účinná v liečbe psychologických symptómov, akými sú úzkosť, depresia a javí sa silným stimulantom imunity.

kupit-button

Iná štúdia publikovaná v roku 2006 skúmala počas 21 dní myši, ktorým bola umelo vyvolaná depresia. Depresívne“ myši užívali extrakty z koreňov rastliny Maca. Výstupom štúdie bolo zistenie, že Maca pomohla mnohonásobne zlepšiť kognitívnu funkciu a že Maca bola jednoznačne prospešná pri potlačení symptómov depresie, dokonca sa myši dožili dlhšieho veku ako ich kolegyne, ktorým nebola podávaná Maca.

Symptómy, pri ktorých môže maca pomôcť

Na základe skúseností je Maca vhodným prírodným variantom na zmiernenie depresie pre kohokoľvek, kto trpí ľahkým stupňom tejto poruchy. Chronická a ťažká depresia si môže vyžiadať komplexnejšiu liečbu a zásah.

Maca však môže pomôcť:

  • podpora celkovej imunity,
  • málo energie,
  • nedostatok motivácie,
  • popôrodná depresia (často súvisiaca s výživou – Maca je bezpečná pri kojení),
  • dystýmia – slabá forma depresie,
  • úzkosť,
  • menopauza,
  • neplodnosť,
  • pôsobí aj ako silné afrodiziakum.

 

Ktoré produkty obsahujúce macu sú najlepšie na imunitu, energiu a depresiu?

Skúsenosti a výskumy preukazujú, že červená Maca je najbohatšia na fytonutrienty a najrýchlejšie účinkuje. Ak chcete užívať Macu špeciálne na podporu imunity, depresiu alebo dodanie vysokej dávky energie, jedným z užívateľsky pozitívne hodnoteným je výživový doplnok MACA FRESH ENERGY obohatený o kofeín a quaranu.

 

guarana_maca_energyGuarana po vstrebaní dokáže človeka nabudiť, zlepšiť mu náladu a stíšiť bolesti, aj tie menštruačné. Odburáva stres. Dlhodobo zlepšuje pamäť a pomáha so sústredením. Juhoamerickí indiáni oceňujú aj jej afrodiziakálne účinky.

 

 

 

kofein_maca_energyKofein stimuluje centrálnu nervovú aj obehovú sústavu. Pozitívne pôsobí na duševnú a telesnú výkonnosť. Napomáha človeku udržiavať si pozornosť a koncentráciu počas dlhšej doby. Zlepšuje niektoré kognitívne funkcie i vnímavosť. Potláča pocity únavy a dobíja človeka energiou. Kofeín zlepšuje pamäť a posledné výskumy ukazujúaj jeho pozitívny vplyv v rámci prevencie Alzheimerovej a Parkinsonovej choroby.

 

 

produkty-pre-muzov_1

produkty-pre-zeny