Prsia

Prsia alebo dekolt

Pre ženy sú prednosťou a darom, pre mužov zasa stredobodom pozornosti. Žiadny poriadny chlap od nich nedokáže nadlho odvrátiť zrak. Preto by sa žena mala o nich starať a dbať. Majú rôzne veľkosti aj tvary. Väčšina mužov asi ocení plnšie prsia na partnerke. Väčšina žien chce práve také, aké nemá. Také, či onaké, vždy dotvárajú čaro ženskosti a nie sú len tak obyčajnou súčasťou tela. Prsia sú tak isto aj častým zdrojom sebakritiky. Príslušníčky nežného pohlavia si symbol ženskosti porovnávajú a závidia. Väčšie či menšie, okrúhle či spadnuté – zdravé, pevné a krásne prsia dokážu neuveriteľne zdvihnúť sebavedomie. Preto by ste sa mali o svoju pýchu starať – zo zdravotného aj estetického hľadiska.

zvacsenia-poprsia

Anatómia prsníka

Prsníky sú vlastne žľazou a pochádzajú konkrétne z potných žliaz kože. Nachádzajú sa medzi druhým a siedmym rebrom a zároveň medzi prednou axilárnou čiarou a okrajom hrudnej kosti (sternum). Inak povedané prsník má svoje miesto na veľkom prsnom svale (musculus pectoralis masor)čiastočne aj na prednom pílovitom svale (musculus serratus anterior). Kožná ryha, ktorú nájdeme medzi stenou hrudníka a spodným okrajom prsníka nazývame podprsníkový záhyb (sulcus inframammalis). Sinus mammarum je názov pre priehlbinu medzi prsníkmi.

V strede prsníka je takzvaný prsný dvorec (areola mammae) a jeho centrom je prsná bradavka (papilla mammae). Tie sú výrazne pigmentované, na rozdiel od zvyšku kože. Na povrchu prsného dvorca sa nachádzajú drobné hrbolčeky, naktorých povrch ústia rudimentárne mliečne žľazy (gladulae areolares). Okrem nich sa tam nachádzajú aj potné a mazové žliazky. Obsahuje lúčovito usporiadané bunky hladkého svalstva. Bradavka tieto bunky taktiež obsahuje, avšak sú usporiadané špirálovito.

Anatómia-prsníka

Ženské prsníky sa skladajú z prsných žliaz, pričom prsná žľaza pozostáva z 15 – 20 jednotlivých žliaz väzivového tkaniva a istého množstva tuku. Mliečne vývody alebo mliekovody sú vývody prsných žliaz ústiace do bradavky. Prsné žľazy sa skladajú z viacerých lalôčikov (lobuli mammae) zložených zo žľazových alveol. V týchto alveolách je počas dojčenia produkované mlieko. Systém mliekovodov spája alveoly lalôčika žľazy, vďaka čomu má mlieko možnosť tiecť do malých mliekovodov (ductus lactiferus), ktoré ústia do hlavného mliekovodu.

Ten sa skôr ako vyústi do prsnej bradavky, rozširuje a toto rozšírenie sa nazýva sinus lactiferi. Počas dojčenia slúži ako rezervoár na mlieko. Mliekovody chráni pred chorobami a zápalmi pokrytie epidermálnym epitelom. Samotná mliečna žľaza je obklopená tukovým tkanivom, ktoré ovplyvňuje veľkosť a tvar prsníka. Ďalej ho ovplyvňuje aj vek a hormonálne vplyvy ako pohlavné dozrievanie, menopauza, tehotenstvo, dojčenie atď.

Tvary a Typy pŕs

Pri prsiach nie je až tak veľmi dôležitá ich veľkosť, ako skôr tvar. Tvary prsníkov nemôžeme  hádzať do jedného vreca. Často sa stáva, že si kúpite nesprávnu podprsenku, ktorá vám nesadne. Správny výber je pre pohodlie veľmi dôležitý a záleží od mnohých faktorov ako napríklad tvar pŕs. Preto spoločnosť Third Love zo San Francisca vytvorila ilustrácie siedmych rôznych tvarov prsníkov a dokonca ich aj pomenovala.

 • Round – ak sú vaše prsia rovnomerne vyplnené aj vo vrchnej aj v spodnej časti, patríte k tým šťastnejším s guľatými prsami. Matka príroda urobila pri vás takmer dokonalú prácu a vy nepotrebujete žiadne vypĺňané a štruktúrované podprsenky. Stačí vám podprsenka bez kostíc.

okrúhle prsia

 • East west – ak vaše bradavky, smerujú od seba patríte do tejto skupiny. Ideálnou podprsenkou pre vás je podprsenka tričkového typu, ktorá pomáha vytvoriť hladkú siluetu a opticky ich vtiahne smerom dovnútra

špicaté prsia

 • Side set – sú akousi kombináciou dvoch predošlých. Majú taktiež tendenciu smerovať od seba smerom von od tela. Nesmerujú však od seba iba bradavky ale celé prsia.. Hlavne sú plnšie ako predchádzajúci typ. Najvhodnejšie pre ženy s týmto typom sú podprsenky zvané Plunge, ktoré dekolt podvihnú a prsia stlačia k sebe.

prsia od seba

 • Tear drop – tak ako názov „slzy“ napovedá, prsia sú vo vrchnej časti užšie a smerom dole sú objemnejšie. Zachovávajú si tak istú symetriu a ich majiteľky majú jednoduché nakupovanie. Hodí sa k nim totiž akýkoľvek typ podprsenky.

prsia slzy

 • Slender – tieto prsia sú dlhšie ako širšie. Sú na vrchu tenšie a na spodku plnšie a to spolu s pretiahnutým tvarom spôsobuje, že pôsobia „štíhle“. Push up podprsenka ich opticky zväčší a dodá im chýbajúci šmrnc.

dlhé prsia

 • Asymetric – možno budete prekvapený, avšak väčšina žien má svoje prsia asymetrické, a teda jeden väčší ako druhý. Tento nesúlad však nebýva veľký a výrazný, takže netreba hneď myslieť na úpravy. Ak patríte k tým, ktoré majú tento rozdiel patrne až veľmi viditeľný, môžete ho vyriešiť podprsenkou s vypchávkami, kde jednu z nich vyberiete alebo noste kombinovateľnú s odnímateľnou polovicou.

asymetrické prsia

 • Bell shape – sú podobné štíhlym (Slender), avšak rozdiel je ich väčší objem. Sú vo vrchnej časti menšie a v tej dolnej objemnejšie. Ak ste sa našli v tomto type vyhnite sa podprsenkám zvaným Balconette. Prsník vám z nej môže totiž ľahko „vykuknúť“.

štíhle objemné prsia

malé prsia

Aj keď sa malé prsia páčia mnohým mužom a ženám prinášajú občas výhody, prinášajú aj veľa problémov a trápnych situácií. Odľahčíme na chvíľu čítanie a pozrime si niekoľko z nich.

 • Pýtajú od vás občiansky – mnoho ľudí si o takto „nevyvinutých“ ženách myslí, že sú ešte príliš mladé. Preto sa im často stáva do väčšieho veku, že si od nich v bare pýtajú občiansky preukaz.
 • Obťažné nakupovanie – problémy mnohokrát nastávajú pri nakupovaní. Nie všetky tričká sú pre vás vhodné. A čo tak ešte nákup plaviek? Väčšinou musíte nakupovať vrchný a spodný diel oddelene.
 • Nosenie korzetu? To pre vás neprichádza do úvahy, čo by ste do neho dali? 
 • Občas ste ale skutočne kúzelníčky. Predsa len, prísť raz s krásnymi C-éčkami a zrazu sa objaviť naostro a… Prípadne si ľahnete na chrbát a vualá, prsia sa zmenia na detskú veľkosť alebo dokonca zázračne úplne zmiznú.
 • Nepríjemný pocit môže byť aj pri zdvihnutí rúk nad hlavu. Podprsenku nemá totiž čo zastaviť, a tak vám môže vystreliť až k brade.
 • Obzvlášť trápny moment nastáva, keď si uvedomíte, že dokonca niektorí muži majú väčšie prsia ako vy.
 • Topy bez ramienok? Nato ani nemyslíte, to môžete ísť rovno hore bez. 

 

Zväčšenie prsníkov

Mnohé ženy nie sú zo svojou veľkosťou spokojné. Či už kvôli svojmu partnerovi alebo z vlastnej vôle, následne teda hľadajú možnosti zväčšenia svojho poprsia. Dnes je však možnosti už viacero a ich výber záleží od viacerých faktorov. Pozrime sa teda na nejaké možnosti zväčšenia pŕs.

 

Tabletky na zväčšenie pŕs

Aký je však ešte jednoduchší spôsob na zväčšenie pŕs? Ako na skrášlenie bez implantátov, operácií a iných zákrokov? Je to tak jednoduché a pritom stále tak účinné. Riešením sú tabletky na zväčšenie pŕs. Už po dvoch týždňoch od nasadenia tabliet je zmena badateľná. Jemná a pevná pokožka je prvotnou radosťou. Častou chybou, prečo si ženy myslia, že táto metóda nefunguje, je nesprávna strava. Telo potrebuje pre transformáciu a vývin isté nutričné hodnoty. Zaraďte preto do jedálnička obilniny, ovocie a zeleninu, bielkoviny a proteíny. Je to podobné ako s cvičením a preto nezabudnite aj na oddych a relaxáciu. Dostatočný spánok je veľmi dôležitý. Taktiež pravidelnosť a dodržiavanie nie sú výnimkou. Jedná sa o doplnok výživy a preto nepoľavujte po prvých výsledkoch.

 

Prečo sa prsia zväčšujú?

Už počas puberty váš organizmus produkuje hormóny estrogény. Tie sú nápomocné pri vývoji prsnej žľazy, a to ako už vieme ovplyvňuje veľkosť a tvar pŕs. Fytoestrogény sú prírodnou náhradou tohto hormónu a stimulujú tak organizmus k rastu pŕs. Bez obsahu chemikálií a konzervantov sú tablety ako napríklad DecoFemm Bueauty Breast ideálnym a bezpečným riešením obsahujúcim čisto prírodne látky.

decofemm-beautybreast

DECOFEMM BEAUTY BREAST OBSAHUJE LÁTKY, KTORÉ MAJÚ KLADNÝ VPLYV NA:

 • normálny stav pokožky a prsných tkanív (Equisetum arvense)
 • osvieženie tela a normálnu funkciu urogenitálneho systému žien (Angelica sinensis)
 • sexuálne zdravie ženy (Medicago sativa)
 • zvládanie nepríaznivých vplivov menopauzy (Angelica sinensis, Medicago sativa, Phoeniculum vulgare)
 • normálny stav vlasov a nechtov a kontrolu telesnej hmotnosti (Medicago sativa)
 • kontrolu telesnej hmotnosti a pôsobí ako antioxidant (Taraxacum officinale)
 • normálnu funkciu reprodukčného systému (Serenoa repens)
 • popôrodnú starostlivosť, normálnu činnosť svalov, celkový stav organizmu (Trigonella foenum- graecum)
 • normálna činnost kardiovaskulárního systému (Trifolium pratense)
 • priebeh kojenia (Phoeniculum vulgare)

 

SILNÉ ZLOŽENIE 9 ZLOŽIEK A 1440 MG V JEDNEJ DENNEJ DÁVKE

Aby Vám produkt priniesol výsledky, ktoré očakávate, musí obsahovať dostatočné množstvo účinných zložek. DecoFemm BeautyBreast obsahuje v jednej dávke 1440 mg zmesi, čo je omnoho viac než väčšina konkurenčných produktov. Mnoho produktov obsahuje len veľmi malé množstvo jednotlivých zložiek, čo nemá

Zloženie na dennú dávku (4 kapsule):

Tolica siata (Medicago sativa)- extrakt 440 mg

Angelika čínská (Angelica sinensis)- extrakt 200 mg

Fenykel obyčajný (Phoeniculum vulgare)- extrakt 160 mg

Púpava lekárska (Taraxacum officinale)- extrakt 160 mg

Saw palmetto (Serenoa repens)- extrakt 152 mg

Senoivka grécka (Trigonella foenum- graecum)- extrakt 160 mg

Praslička roľná (Equisetum arvense)- extrakt 100 mg

Dioscorea villosa- extrakt 80 mg

Červená datelina (Trifolium pratense)- extrakt 40 mg

DRHP- Doporučená referenčná hodnota príjmu

Doporučené dávkovanie: 2 kapsule dvakrát denne, zapiť pohárom vody. Pre maximálne výsledky doporučujeme vybrať 3mesačné balenie.

očakávaný efekt.

BEZPEČNÝ A PREVERENÝ PRODUKT

V dnešnej dobe sa dá hlavne na internete kúpť mnoho podobných produktov na zväčšenie a spevnenie poprsia. Dajte však veľmi veľký pozor na to, čo kupujete. Väčšina produktov nemá ani potrebné schválenie, sú na trhu nelegálne a môžu obsahovať látky, ktoré sú pre Vaše zdravie veľmi nebezpečné. DecoFemm Beauty Breast je vyrábaný v Českej republike. Je riadne notifikovaný na ÚVZSR a obdržal Certifikát zdravotnej bezpečnosti od Štátneho zdravotného úradu!

certifikat-SZU_1

Chcem krásne prsia