Prostata - strašiak pre mužov

Nasledovný článok bude zameraný na najväčšieho strašiaka mužskej populácie, ktorý sa týka pohlavného zdravia. Azda každý muž sa už stretol s pojmom rakovina prostaty. Taktiež takmer každý pozná príznaky spojené so zväčšením prostaty, ktoré dokážu znepríjemniť život, či už intímny alebo každodenný. Je prostata naozaj tak dôležitým orgánom, o ktorý by sa mal každý muž starať? Dá sa predchádzať jej ochoreniam? Ako spoznať, že sa s ňou niečo chorobné (patologické) deje? Aké sú najznámejšie ochorenia spojené s prostatou? Na to si odpovieme v nasledujúcich riadkoch.

prostata_ochorenie

Prostata je pohlavný orgán, ktorý je uložený v panve pod močovým mechúrom. Z hľadiska jej zloženia sa jedná o žľazu, ktorá produkuje substancie (tekutinu), ktoré sú súčasťou ejakulátu. Prostatou prechádzajú dve „rúry“. Jedna sa nazýva močová rúra, ktorá spája močový mechúr s ústím na žaludi penisu. Druhá je semenovod, ktorá spája semenníky s prostatou a práve v tomto mieste sa močová rúra spája so semenovodom a ejakulát ďalej putuje močovou rúrou. Z hľadiska chorobného procesu je potrebné zvýrazniť práve vzťah prostaty a močovej rúry nakoľko práve tu nastáva problém pri jej zväčšení. 

Benígna hyperplázia prostaty je jeden z najčastejších problémov prostaty. Laicky povedané dochádza k zväčšeniu objemu prostaty a tá postupne začína tlačiť na močovú rúru. Prvými príznakmi je prerušovaný prúd moču. Teda muž nie je schopný močiť súvisle, ale len prerušovane. Následne aj častejšie nutkanie močiť, pretože zväčšená prostata dráždi močový mechúr. Ďalším z príznakov je aj časté nočné močenie. Nejedná sa však o rakovinu prostaty. Slovo benígny znamená nezhubný („nerakovinotvorný“), teda nie je dôvod na paniku. Tento jav je úplne prirodzenou súčasťou starnutia, avšak existujú spôsoby ako tomuto problému predchádzať. Na našich stránkach nájdete veľké množstvo prípravkov, ktoré dokážu týmto problémom úspešne predchádzať. 

Zdravá prostata

Rakovina prostaty je najväčším problémom, ktorý môže prostatu postihnúť. Žiaľ, jedná sa o veľmi agresívny druh rakoviny, ktorý veľmi rýchlo zhoršuje svoju prognózu (šancu) na vyliečenie. Veľmi kľúčovou zostáva však prevencia. Muži majú problém s dôverou v svojho lekára a častokrát sa hanbia navštíviť urológa. Preventívne vyšetrenia sú vysoko odporúčané najmä pre mužov nad 50 rokov, pretože práve oni sú najrizikovejšia skupina obyvateľstva. Problémom môže byť čo i len mále zväčšenie prostaty a preto tieto zmeny určite nie je možné podceňovať. V literatúre sa spomína aj masáž prostaty, ktorá je vykonávaná cez konečník a mala by sa vykonávať minimálne 2x mesačne. My však odporúčame menej invazívnu a nepríjemnú cestu a to užívanie doplnkov výživy, ktoré sa dokážu postarať aj o zdravie prostaty. Avšak ešte raz musíme zdôrazniť, že význam preventívnych prehliadok nie je možné podceňovať! 

Chceme zdôrazniť, že vek nie je garanciou problémov s prostatou. Existuje veľká skupina populácie mužov, ktorá nemá ani vo vysokom veku ani len najmenšie problémy s prostatou. Preto považujeme prevenciu za veľmi dôležitú. Celá rada doplnkov výživy sa zaoberá regeneráciou prostaty, zlepšovaniu jej funkcie a prevencií ochorení. Je vhodné investovať do svojho zdravia a navyše si užívať benefity, ktoré prípravky prinášajú do života. Veď ako sa hovorí: život si treba užívať, nie ho len prežívať. produkty-pre-muzov_1