Milovanie a jeho dopad na vaše zdravie

Môže mať sexuálny život dopad na naše celkové zdravie? Je možné, že zvýšením sexuálnej aktivity zlepšíme náš zdravotný stav? Ako to teda je. Existuje prepojenie medzi pohlavným systémom a ostatnými orgánovými systémami ľudského tela? V nasledujúcom článku sa zameriame práve na tieto otázky. 

Milovanie_zdravie

I keď sa na prvý pohľad môže zdať, že sexuálne orgány nie sú prepojené s inými orgánmi nášho tela, nie je tomu tak. Pohlavné orgány sú predovšetkým regulované prostredníctvom pohlavných hormónov. A vplyv pohlavných hormónov na telo je v skutočnosti výrazný. Celková hormonálna nerovnováha dokáže „rozhodiť“ celý organizmus. To isté platí aj o pohlavných hormónoch. Počas a po milovaní sa uvoľňujú hormóny šťastia (endorfíny) a napríklad aj oxytocín. Tieto hormóny sú zodpovedné za pocity rozkoše a eufórie. Avšak dopad týchto hormónov je možné sledovať aj z hľadiska celého organizmu. A teda je skutočne pravda, že pohlavný styk má pozitívny účinok na naše celkové zdravie. Nie je žiadnou novinkou, že správne fungujúca psychika dokáže veľmi napomôcť nášmu zdravotnému stavu. A práve vplyv hormónov, ktoré sa počas sexu uvoľnia, nás dokáže upokojiť a uvoľniť. 

Niet pochýb o tom, že psychické problémy a stres sa určite prejavia na sexuálnom libide (chuti na sex), ako aj na sexuálnej výkonnosti a kvalite sexu. Je preto kľúčové, aby sme sa v dnešnom uponáhľanom svete snažili byť čo najviac „v pohode“. I keď sa to veľmi ľahko povie, zaviesť pravidlo nestresovať sa, nerozčuľovať sa a relaxovať častejšie je pre nás všetkých veľmi náročné. Stupňujúce sa psychické napätie dokáže potrápiť aj náš imunitný systém. S rastúcim stresom a nepohodou prichádzajú choroby kvôli zníženej schopnosti imunitného systému chrániť naše telo pred škodlivými a cudzorodými látkami. Ďalej sa naše telo musí vysporiadať s veľkým nátlakom na kardiovaskulárny (srdcovo-cievny) systém. Môže byť zasiahnutý aj tráviaci systém. V neposlednom rade sú zasiahnuté aj endokrinné žľazy (žľazy s vnútorným vylučovaním - zabezpečujú produkciu hormónov). Na však trhu existujú prírodné doplnky stravy, ktoré spájajú príjemné s užitočným a dokážu naše zdravie aj sexuálny život správne nakopnúť. Dokážu ovplyvniť psychickú činnosť človeka a zároveň pôsobia aj na sexuálne zdravie. V súčasnosti nie je reálne možná existencia v prostredí bez stresu. Na človeka pôsobí veľké množstvo stresových faktorov, či už v pracovnom, rodinnom alebo súkromnom živote. Stres sa stal teda prirodzenou súčasťou našej existencie. Prirodzené však nie sú jeho dôsledky na náš organizmus. Prečo ich teda tolerovať, keď sa dajú elegantným spôsobom odstrániť užívaním prírodných doplnkov stravy?

Ako sme už uviedli, psychická stránka nášho zdravia je veľmi dôležitá. Dôležitým aspektom tiež je sebavedomie. Prirodzené sebavedomie a najmä sebavedomie v intímnom živote dokáže podľa štúdii pozitívne ovplyvniť celkové fungovanie tela. Mnohé štúdie tiež uvádzajú, že ak chceme mať naše telo zdravé a udržať si ho zdravé, je vhodné športovať. To je samozrejme úplná pravda. Avšak aj pravidelný sex dokáže ovplyvniť naše telo natoľko, aby sme sa cítili skvele. Sex dokáže rozptýliť naše negatívne myšlienky, stres a nervozitu. Azda každý z nás by si prial dokonalé rodinné zázemie, kde všetko klape ako hodinky. A práve v posteli sa začína veľké množstvo partnerských problémov. Problémy nastávajú vtedy, keď partneri vstúpia do stereotypu, ktorý ich núti zabúdať na tie príjemné časti ich života. 

Preto je dôležité, aby sme nezabúdali na náš intímny život a dopriali si čas na príjemné a vzrušujúce aspekty nášho života. Pomôže to nie len našej psychike, partnerskému vzťahu, ale aj nášmu celkovému zdraviu.

produkty-pre-zeny

produkty-pre-muzov