Aký sex chcú ženy? A prečo by si to muži priali vedieť

Komunikácia je alfa a omega a je skutočne dôležitá v každom vzťahu. Najlepšie je keď sa vieme porozprávať ľahko o čomkoľvek, čo máme na srdci. Žiaľ v reálnom živote to tak často nie je, obzvlášť v oblasti našich sexuálnych túžob a prianí. Pre mnohé páry nie je úplne ľahké o tejto téme hovoriť. Zistiť sexuálne potreby ženy je umením, často je potrebné dávať pozor na jej reč tela tzv. neverbálnu komunikáciu, rovnako tak ako na tú verbálnu.

Aký sex chcú ženy A prečo by si to muži priali vedieť

 

Sleduj neverbálnu komunikáciu

Aj psychológ potvrdí, že sa veľmi často stretáva s tým, ako muži jednoducho nereagujú na signály, ktoré ženy vysielajú. Sú zahltení prácou, stresom, alebo sú príliš rozptyľovaní, šport, televízia, hry, porno, pc.... Skús sa dostať do seba, byť prítomným, vnímavým a naladeným v prvom rade mužom a následne milencom. Uvidíš, prinesie to nečakané ovocie v podobe kvality tvojho života, sexu. 

Na čo sa presne teda zamerať v intímnom živote? Venuj pozornosť dýchaniu, ktoré ti veľa napovie o pocitoch tvojej partnerky, rovnako tak ako najrôznejšie zvuky spojené s príjemnými dotykmi A snaž sa zosynchronizovať svoj dych s jej tempom dýchania, udržuj stále svoju mentálnu prítomnosť a focus na ňu.  Ak si nie si istý, ako si niektoré jej podnety vyložiť, tak sa jednoducho spýtaj. Ženy sú niekedy veľmi plaché na to, aby sa vyjadrili priamo, ale oceňujú, keď si ich signály všímaš.

Predohra hra a dohra

Milovanie a sex začína v hlave. Príroda nastavila mužský princíp (a rozmnožovanie, alebo zachovanie života) tak, že hlavným a niekedy aj jediným cieľom chlapa je „zasunúť“. Odborne sa to nazýva penetrácia. U žien, alebo ženského princípu to tak ale nefunguje. Potrebujú príbeh, postupnú prípravu, skrátka predohru. Môže sa to zdať ako veda, ale nie je. Začni hneď ráno nežnou SMSkou jednoducho sa jej jemne dotýkaj na rôznych miestach, podpichni ju, bozkávaj ju, pozri sa jej do očí, pohlaď po vlasoch, občas ju môžeš ľahko uhryznúť, za každých okolností sleduj jej reakcie a prispôsobuj sa im. Vytvor intímnu atmosféru. Tu jednoducho platí, že všetko má svoju cenu, v tvojom prípade je cenou tvoj čas, skrátka „trpezlivosť sex a ruže prináša“.

Po naplnení milovania, nechaj slastné pocity doznieť tak, že ju budeš ešte chvíľu hladkať a objímať a ostaneš s ňou v prítomnosti – budeš s ňou vedome. Ver mi, že vstať a začať sa obliekať alebo sa otočiť chrbtom a ísť spať nie je dobrý postup. Tak ako predohra, samotná hra, tak aj dohra potrebuje svoj čas, príbeh od začiatku až po koniec.

čo-majú-muži-radi-v-posteli-intimne-nakupy-sk

Skúmaj a objavuj jej erotogénne zóny

Na objavovanie a skúmanie je priestor pred sexom, počas neho, ale pokojne aj po ňom. Vzrušujúce dotyky na citlivých, ale často zabúdaných bodoch môžu priniesť nevídané potešenie. Patrí medzi ne napríklad spodná časť partnerkinho chrbta alebo zadná časť kolien, vnútorná strana stehien, šija, vlasy. Jemne sa jej na týchto miestach dotýkaj prstami alebo napríklad aj jazykom. Môžeš navrhnúť jemnú masáž. Uvoľní a krásne ti ju pripraví :-) 

Môže to znieť banálne alebo aj zbytočne, ale ver, že zmyselné dotyky môžu priniesť veľké potešenie a obohatia váš spoločný repertoár.

Skús byť trochu tvrdší a neslušný

Niektoré ženy „tvrdé a sprosté“ reči nevyhľadávajú a to je v poriadku. Veď k dáme sa hodí vyberavý slovník, ale občas tvrdšie slovo platí aj na dámy. Nájdeš aj také partnerky, ktoré to drsnejšie slovo a jednanie nažhavia a doslova budú veľmi nadšené. Ako na to, aby si to hneď zo štartu neprehnal? Skús jej niečo nezbedné zašepkať do ucha a sleduj jej reakciu. Mal by si byť schopný spoznať, či je na mieste trochu pritvrdiť alebo sa na to radšej vykašľať. V každej žene sa ukrýva odtieň dámy, matky, dračice, „štetky“ a je na tebe rozpoznať kedy a na ktorú farbu dúhy sa naladiť.

Keď sa spýtaš žien, ako si neslušné reči predstavujú, väčšinou ide o šepkanie do ucha o tom, čo s nimi chceš robiť, alebo chcú, aby si ich nazýval najrôznejšími nehanebnými menami alebo nadávkami. Najjednoduchšie čo ti môžem v tomto ohľade poradiť, je jednoducho sa opýtať, čomu dáva partnerka prednosť.

Oceň ju, nie len jej orgazmus

Všetci máme radi komplimenty. Samozrejme v správnej a rozumnej miere. Urob však pre svoju partnerku niečo viac a vyjadri, ako veľmi pre teba znamená to všetko krásne a vzrušujúce, čo ti jej telo prináša. Povedz jej, ako sa vďaka nej cítiš skvele. Neboj sa svoj jedinečný spôsob, štýl, správne slová nájdeš akonáhle sa ju rozhodneš úprimne oceniť. žena sa najistejšie cíti pri správnom chlapovi.

Pokiaľ však pozná, že ti ide len o orgazmus, môže mať pocit, že je len nejakým nástrojom pre tvoje ego, ktoré je práve dôležitejšie ako jej potešenie. Nechaj ju sa cítiť milovanou, váženou a oceňovanou aj v tých najviac vzrušujúcich chvíľach.

Neutrácaj zbytočne za erotickú bielizeň

Bielizeň môže byť pekný darček, ale keď sa spýtaš väčšej vzorky žien, čomu dávajú prednosť, väčšina odpovie niečo iné ako erotické prádlo. Erotické prádlo sa zbytočne ako darček pre ženu preceňuje. Pokiaľ ju chceš nejako potešiť, u väčšiny opýtaných žien sa na prvých priečkach v zozname umiestňujú roztomilé ponožky, mäkké deky, parfém, kvety, poukazy na starostlivosť o telo a iné nesexuálne darčeky. Žena sex nevníma sexuálne a pudovo, ale berie ho intímne, celostne a integrujúco v rámci svojho života.

Prines do postele nejakú hračku alebo sa nauč nejakú sexuálnu skill

Rozhodne nič nepokazíš tým, keď skúsiš okoreniť váš sexuálny život nejakou tou hračkou. Podľa štúdie, ktorá bola zverejnená v časopise Journal of Sex Research, bolo potvrdené, že začlenením nejakej sexuálnej pomôcky alebo hračky sa môžu až u polovice žien výrazne zvýšiť šance na orgazmus. To znie skvele, nemyslíš?

Mnoho žien sa však obáva našej reakcie na to, že so sebou do postele prinesú vibrujúceho kamoša. Prečo ju neprekvapiť a nebyť tým, kto hračku vytiahne ako prvý? Zbavíš ju tým pochybností a nakoniec z toho môžete ťažiť obaja.

Keď neobľubuješ sexuálne hračky, alebo sa bojíš reakcie partnerky, prekvap ju svojou „novou“ zručnosťou. Daj si námahu a nauč sa novú sexuálnu skill, napr. novú a zaujímavú techniku jazykom, ktorou privedieš jej klitoris do vytŕženia, alebo novú nezvyčajnú sexuálnu polohu, tempo, pohyby...inšpirácie je ajajaaaj.

Na záver, dobrá rada nad zlato

Koniec koncov nie je až také ťažké poznať, čo ženy pri sexe chcú, len niekedy vzájomná komunikácia trochu viazne. Neverbálne signály a reč tela budú vždy súčasťou sexuálneho života, ale je dobré sa naučiť na túto tému aj otvorene komunikovať. Sex je prirodzené do zdravého života patriaca činnosť, má to byť vzrušujúca zábava, ale nikto nevie úplne čítať myšlienky. Rozprávanie o tvojich, jej sexuálnych túžbach ti môže otvoriť novú kapitolu vzrušujúcich skúseností a zároveň prehĺbiť intimitu, lásku a vzájomnú dôveru.

afrodiziaka-a-gely2_1

feromony