Prekvapivé zistenie: ako vôňa ovplyvňuje výkon (v posteli)

V dnešnom článku sa pozrieme na relatívne novú oblasť výskumov z oblasti psychológie a neurofyziológie, ktoré popisujú vzťah medzi emóciami a vôňou, ktorú cítime. Nejedna žena by vám povedala, že do muža sa zamilovala aj vďaka jeho neodolateľnej vôni. Dokáže vôňa natoľko ovplyvniť náš mozog, aby sme sa cítili uvoľnenejší, šťastnejší a prežívali intenzívnejšie pocity rozkoše? Je možné povedať, že vôňa dokáže zlepšiť náš výkon v posteli? Práve na tieto otázky vám ponúkame odpovede v nasledujúcich odsekoch.

žena_parfém

 

Čuch patrí dozaista medzi dôležité ľudské zmysly. Vďaka nemu sme schopní identifikovať, čo je pre nás príjemné a čo nie. Ľudský organizmus je schopný rozpoznať široké spektrum rôznych vôní (výskumy uvádzajú, že existuje až 300 rôznych vôni, ktoré je naše telo schopné rozpoznať) a priraďovať k ním rôzne emócie. Náš mozog funguje neustálym reagovaním na podnety. Aby sa jeho činnosť stala čo najekonomickejšou a čo najmenej energeticky náročnou pre telo, mozog reaguje na opakované podnety rovnako bez racionálneho premýšľania. V praxi to znamená, že niektoré podnety v nás vyvolávajú určité emócie a my si to ani nemusíme uvedomovať. Viaceré experimenty dokazujú, že napríklad vo voňavom prostredí, ktorého vôňa vytvára pocit čistoty sa ľudia správajú viac čistotnejšie. Tieto výskumy boli už mnohokrát opakované a vedci prichádzajú na rovnaké výsledky a  to že: Človek je veľmi manipulovateľný pomocou vône. 

Čo z toho pre nás vyplýva? Jednou vecou je ovplyvňovanie, „prilákavanie“ potenciálnych partnerov, pomocou rôznych parfumov. Tieto parfumy dokážu v osobách opačného pohlavia vyvolať pocit atraktivity a človek používajúci tento druh parfumu sa stáva charizmatickejší a oveľa viac príťažlivý. O tejto téme sme nedávno uverejnili solo článok, ktorý sa venuje vynikajúcim účinkom feromónových parfumov

feromony

 

Dnes vám chceme predstaviť novinku, ktorá dokáže osviežiť váš partnerský život. Navodenie príjemnej atmosféry, počas ktorej sa partneri dokážu krásne uvoľniť je možné vytvoriť aj prostredníctvom vône. Tohto princípu sa dlžia už dlhé roky lázne, kúpele, masážne salóny a iné inštitúcie, ktoré sa snažia uvoľniť telo, zrelaxovať myseľ a dopriať telu zaslúžený pokoj. Rovnakú kúzelnú atmosféru si môžete so svojim partnerom navodiť aj doma počas romantickej večere, predohry, pri masáži či milovaní. Afrodiziakálna sviečka z rady Magnetifico je na to ako stvorená. Sviečku je možné použiť pri prvom rade, keď sa snažíte pôsobiť ešte zvodnejšie. Môžete ju použiť pri uvoľňovaní začiatočnej nervozity u oboch partnerov, ako aj u dlhoročných partnerov, ktorí majú záujem ozvláštniť ich intímny život niečim novým. 

Sviečky z rady Magnetifico - power of pheromones príjemne voňajú aj bez nutnosti ich zapáliť. Ich uvoľňujúca a podmanivá vôňa sa prenáša okolím bez toho, aby vyvolávala napríklad bolesti hlavy. Vôňa nie je veľmi intenzívna, pôsobí skôr na podvedomej úrovni. Jej jemná vôňa dokáže vytvoriť správnu afrodiziakálnu atmosféru takmer okamžite. Jej účinky sú v zahraničí pomerne známe a našli si širokú základňu priaznivcov, ktorí si bez nej len neradi predstavujú dokonalé romantické chvíle. Nuž darmo sviačka k romantike jednoducho patrí.

 afrodizikálne_sviečky_magnetifico

Okrem jej podmanivej uvoľňujúcej vône je potrebné vyzdvihnúť fakt, že všetky sviečky sú vyrábané ručne v Českej republike. Už pri prvom pohľade na ne vám bude určite jasné, že sa jedná o vkusný doplnok interiéru, ktorý v žiadnom prípade neprezrádza svoju hlavnú úlohu. Na prvom miesta však vždy zostáva bezpečnosť a zdravotná nezávadnosť sviečky. Sviečky pri pálení nevytvárajú žiadne toxické výpary a preto nedráždia dýchaciu sliznicu, nepôsobia alergénne ani nezaťažujú náš organizmus zbytočnou „chémiou“.  K dispozícií sú rôzne druhy vôní. Určite stojí za vyskúšanie!

produkty-pre-muzov

produkty-pre-zeny