5 mýtov o predohre, ktorým rozhodne neverte

Každý z nás už v živote počul slušnú dávku mýtov o sexe. A týka sa to tiež tajomstvom opradenej predohry. Hovorí sa, že muži ju nechcú, ženy bez nej nemôžu dosiahnuť orgazmus, alebo že je to zbytočná strata času. Zbúrajte dnes všetky prežitky aj mýty a staňte sa expertom na predohru. Zmení vám to (sexuálny) život. Neveríte? Poďte sa presvedčiť....

Poznáte hru tichá pošta? Keď si môžete informáciu iba šepkať medzi sebou, väčšinou sa pravda prekrúti ako paragraf a správa na konci nemá nič spoločné so správou na začiatku. A isto nám dáte za pravdu, že aj o sexuálnych predohrách si šepkáme veľa a vzniká tak more "paragrafov". Práve preto je v našej spoločnosti do dnešných dní zakorenených mnoho poloprávd, ktoré sú niekedy zábavné, ale často tiež trochu nebezpečné. Poďme sa na niektoré z nich pozrieť a  ich uviezť na pravú mieru a navždy si v nich urobiť poriadok!

 

Mýtus 1 - PredohrE je zbytočná STRATA ČASU


Predohra nielen skvalitňuje sexuálny zážitok pre všetkých zúčastnených, ale tiež pomáha zachovávať intimitu. A to nielen fyzickú, ale aj emocionálnu. Ľudia majúradi divadlo, príbehy, inšpirujú ich a predohra je niečím takým. S deťmi, náročnou prácou či s pribúdajúcim finančným stresom udržať si vzájomné prepojenie medzi partnermi je ďaleko náročnejšie aj pri častom sexe. Preto si vyhraďte čas aj na predohru, nebojte sa pohrať si napríklad so špeciálnymi lubrikačnými gélmi, šteklivými bičíkmi, maskami alebo inými erotickými doplnkami.

 

Mýtus 2 - Predohra musí začínať V POSTELI pred sexom


Omyl, začína oveľa skôr než si myslíte! Ženy sa podľa expertov často krát cítia oveľa prepojenejšie a teda aj pripravenejšie na fantastický sex s mužmi, ktorí im ukazujú svoju nežnú stránku rovnako ako tú vášnivú a drsnú. Môžu to byť zvodné pohľady pri večeri alebo príjemná popoludňajšia masáž celého tela za použitia afrodiziakálnych vonných sviečok, ktoré vykúzlia neprekonateľnú príťažlivosť. Potom medzi partnermi prestane záležať na tom, či sú v posteli alebo v nákupnom centre, či je ráno alebo večer. Chuť na sex si budú neočakávanou predohrou udržiavať neustále.

 

Mýtus 3 - MUŽI predohry NEPOTREBUJÚ


Ďalší mýtus! Myslieť si, že muži nechcú predohru, je celkom bežným nepochopením mužskej podstaty. Aj páni však podľa prieskumov občas potrebujú dopomôcť k erekcii a najspoľahlivejšie cestou k nej je aj kvalitná predohra. Predohra uvoľňuje a istým spôsobom nás odpája od našich problémov, reštartuje naše telo aj psychiku. Iba málo mužov povie nie svojej partnerke oblečenej v dokonale zvodnom sete spodného prádla, ktorým dokáže jemne odhaliť viac ako zakryť a vyburcuje mužské partie k divokej predstavivosti :-)

 

Mýtus 4 - SCHOPNOSŤ ŽENY dosiahnuť orgazmus závisí výhradne od Predohry


A teraz, aby sa z predohier nestala rutina, aby si udržali svoje čaro, povieme si o ďalšom mýte. Rovnako ako neplatí, že muži predohru všeobecne nechcú, ani ženy ju nepotrebujú zakaždým, keď chcú mať sex. Ženské telo dokáže na erotické vplyvy zareagovať často už do niekoľkých sekúnd a tak len záleží na tom, v akej situácii k sexu dochádza. Je síce dokázané, že ženám trvá dlhšie, než sa nastavia na pohlavný styk mentálne, a preto častejšie preferujú napr. intímne masáže, ale nikde nie je napísané, že aj žena si nemôže z času na čas užiť "rýchlovku" úplne rovnako, ako muž. Dokonca ju z času na čas potrebuje, rýchlu, vášnivú a hlavne neočakávanú búrku.

 

Mýtus 5 - Predohra MUSÍ BYŤ IBA FYZICKÁ


A tu máme najväčšiu výzvu. Boriči mýtov by mali čo robiť :-) Definícia predohry je veľa široká a nezahŕňa len fyzické dráždenie. Útočí totiž na všetky zmysly. Všetko je to o hlave, nastavení sa. A tak sa týka napríklad rozprávania (intonácie hlasu), podpichovania alebo je zahrnutá vo virtuálnom priestore, pri písaní si správ alebo dráždivom chatovaní. Na niektorých ľudí viac pôsobí prostredie, farby, kvety, sviečky alebo hudba, ktorá umocňuje sexuálnu skúsenosť. A je preukázané, že hlavným spúšťačom príťažlivosti, ktorého si ani neuvedomujeme, je naše vnímanie vône. A tak ako si ju vedome neuvedomujeme, presne tak vynikajúcu funguje. Zvádzanie čuchom je založené na nevedomom vnímaní pomocou feromónov pre mužov aj pre ženy. Viete si predstaviť čo také feromóny dokážu, keď ich obsahujú najúspešnejšie vône svetové parfémové vône? Tieto esencie alebo parfumy pre zvýšenie sexuálnej príťažlivosti môžu pôsobiť ako dokonale zmyselná a hlavne voňavá predohra. Ste na ňu pripravení?

feromony

afrodiziaka-a-gely2_1