3 rady na kvalitný sex

Často naň myslíme, no v spoločnosti ho zvykneme tabuizovať. Sex. Tri písmenká, ktoré na niektorých ľudí pôsobia ako zaklínadlo. Prečo sa o ňom tak málo rozprávame? Veď ide o jednu z najprirodzenejších a najpríjemnejších vecí vôbec. Kvalitný sexuálny život pozitívne vplýva na naše zdravie, fyzické aj duševné. Pomáha v tele vyplavovať látky, ktoré nás chránia pred chorobami, uľavujú bolesti, potláčajú depresiu, stimulujú náladu a predlžujú život! A vedeli to už starí Rimania. Je čas zahodiť predsudky a ostýchavosť a dopriať si kvalitné milovanie. Prinášame vám tri tipy, ako na to.

 BANNER_ZENY_sekce

  1. Rozprávajte sa o sexe

 

Ak svojmu partnerovi, resp. partnerke nedáte vedieť, čo v posteli chcete, môže tápať v tme (a to doslovne). Možno si dokonca bude myslieť, že vám poskytuje najväčšiu rozkoš na svete, pričom opak je pravdou. Nebojte sa svojej polovičke povedať, čo máte radi a čo vám prekáža. Hravým spôsobom partnera poštuchnite tým správnym smerom. Konštruktívne návrhy dokážu poštekliť libido a pozdvihnúť úroveň diania pod perinou. Nebuďte však egoisti, nezabudnite sa opýtať, čo má rád aj partner!

 

  1. Vyskúšajte niečo nové, vzrušujúce

 

 par_feromonÁno, áno, znie to ako otrepané klišé. Avšak opakovaný sex sa často stáva monotónnym, dokonca natoľko, že by ste popri ňom stihli poutierať prach a vyvenčiť psa. Lenivosť a nuda v posteli sú veľmi zlým znamením. Nemusíte hneď skúšať niečo divoké (alebo práve naopak, smelo do toho), stačí trošku popustiť uzdu fantázii. Predĺžte si predohru o masáž s vonnými olejmi, stimulujte iné partie ako zvyčajne, alebo čo takto vyskúšať novú polohu? Pristupujte k sexu ako k čistému plátnu, na ktoré spoločne namaľujete hriešne dobrý obraz.

 

 

  1. Uvoľnite sa

 

Počas bežného pracovného dňa ja veľká časť populácie napätá a pod vplyvom stresu. Kto má mať po príchode domov ešte chuť na sex? Strojené a nútené milovanie nikam nevedie. Orgazmus v nedohľadne. Zoberte svoju drahú polovičku tancovať, do kina, na romantickú večeru pri sviečkach a víne. Zrelaxujte, vypnite, hoďte aspoň na pár hodín stres a rutinu za hlavu. Milovať sa choďte uvoľnení a akonáhle začnete byť napätí, dajte si pauzu. Nadýchnite sa, upokojte myseľ a telo a pokračujte iba ak chcete. Zároveň sa príliš neupínajte na vyvrcholenie, ale skôr na vzájomný pôžitok a slasť.